Kia Sorento: bezpečnosť a moderné technológie na jednom mieste

kia sorento

Kia Sorento je najväčším SUV z dielne juhokórejskej automobilky. Tradičný model ponúka vďaka svojej veľkosti potrebný komfort, ale zároveň je aj dostatočne praktický. Poslúži na pohodlný presun celej rodiny a vďaka veľkorysému priestoru nemá problém s prenosom akéhokoľvek typu batožiny.

Urastený elegán

Napriek mohutnému vzhľadu a nálepke SUV nemusí plniť automobil výlučne praktickú funkciuKia Sorento je toho dôkazom. Pôsobí elegantne, dynamicky a agresívne. Dopomáhajú k tomu výrazná predná maska, hmlové svetlá aj nízka línia strechy či dlhá kapota. Úchvatné je takisto panoramatické strešné okno, ktoré osvetlí dokonale vypracovaný interiér.

kia sorento

Sorento je ako stvorené na dlhé cesty. Poradí si s vysokými rýchlosťami na diaľniciach, ale zároveň nemá problém ani s náročnejším terénom. Vodiči sa môžu oprieť o pohon všetkých kolies, vznetový motor 2,2 CRDi s výkonom až 147 kW a majú na výber šesťstupňovú automatickú alebo manuálnu prevodovku. Kia ponúka taktiež riadenie FlexSteer, ktoré umožňuje výber z prednastavených módov jazdy (normal, comfort a sport).

Absolútne pohodlie s technickými novinkami

Vodičom spríjemňuje pobyt za volantom viacero vychytávok. Kia Sorento má vyhrievané sedadlá s odvetrávaním, ktoré sa na pozícii vodiča dajú nastaviť v desiatich rôznych smeroch. Opierka na lakeť poskytuje možný posun v štyroch smeroch. To je samozrejme len začiatok. Komfort zvyšujú najmä moderné systémy, ktoré zabezpečujú plynulosť a bezpečnosť jazdy. Kia namontovala do Sorenta inteligentného parkovacieho asistenta, systém autonómneho núdzového brzdenia (AEB), adaptívny systém predných svetiel, systém varovania pred opustením jazdného pruhu, start/stop systém, adaptívny tempomat, sledovanie mŕtveho uhla (BSD), systém na sledovanie okolo a samozrejme LCD dotykovú obrazovku, ktorá obsahuje audio-vizuálny navigačný systém.

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

 Kia alebo: Martin Sokolík – 0914 320 659


kia sorento

Bezpečnosť nie je len v rukách počítačov. V prípade nárazu bude posádku chrániť až 52,7 % vysokopevnostnej ocele AHSS, šesť airbagov a predpínače bezpečnostných pásov. Kia Sorento je navrhnutá tak, že má vlastné reflexy, ktoré budú bezpečne chrániť všetkých pasažierov a vodičovi poskytnú kontrolu nad situáciami na nerovnom povrchu, pri stúpaní, v zákrutách, ako aj pri neočakávaných manévroch zo strany iných účastníkov cestnej premávky.

Kia Sorento vás presťahuje na jeden krát

Už na prvý pohľad evokuje, že poskytne množstvo úložného priestoru. Okrem sedadiel vodiča a spolujazdca sa dá využiť celý interiér. Platí to v prípade päťmiestnej aj sedemmiestnej verzie. Dokopy ponúka Kia až 1732 litrov kapacity, kde môžete uložiť čokoľvek. Ak by sa vám aj toto málilo, na streche sú namontované dva pozdĺžne nosiče, ktoré zvyšujú vaše možnosti.

Príklad financovania tohto modelu nájdete v našom novšom článku o Kia Sorento.