Nová Kia Sportage – berie bezpečnosť ako samozrejmosť

Kia Sportage 2016

Kia Sportage bola navrhnutá európskym dizajnérskym štúdiom automobilky Kia v Nemecku a preto model nesie ich dizajnovú kultúru elegancie spojenú s funkcionalitou.

Už štvrtá generácia Kia Sportage

Odetá do dominaného dizajnu, nadupaná technológiami – jednoducho úplne iný level – v poradí štvrtá generácia úspešného SUV preplnená technológiami sa pýši agresívnejším výzorom, ale aj priestrannejším a kvalitnejším interiérom s technologicky vyspelou výbavou známou skôr od prémiových značiek.

Prvý dojem a exteriér

Podľa samotnej Kia Motors je na novej Sportage všetko úplne nové do poslednej skrutky. Práve preto sa dá rozoznať od svojho predchodcu už na prvý pohľad. Má objemnejšiu masku chladiča, aerodynamickejší tvar, predné svetlá sú umiestnené vyššie, cieľom dizajnérov bolo dosiahnuť agresívnejší a športovejší výzor. Vzadu dominujú delené svetlá a zväčšený spojler nad zadným oknom.

sportage-navi

Nová Kia Sportage s navigáciou iba za 200 €: vo výbave Silver a Gold môžete mať teraz aj s originálnou zabudovanou 7“ navigáciou a to iba za 200 €. Kia Sportage teraz so zľavou až 1 400 € a možnosťou financovania na štvrtiny bez navýšenia. Bližšie informácie: Martin Sokolík – 0914 320 659 – martin.sokolik@slovakiaauto.sk

Po prvý raz budú mať fanúšikovia Sportage k dispozícii aj športovú  GT line s prepracovanými nárazníkmi, väčším strešným spojlerom a samozrejme výkonnejším motorom.

Priestranný interiér berie najnovšie technológie a asistenčné systémy ako samozrejmosť

Solídny interiér sa drží zásady novej generácie v podobe kvalitnejšie spracovaných materiálov, ktorými sú napríklad mäkčené plasty kombinované s kovovými doplnkami. Celkovo badať, že interiérový dizajn je inšpirovaný veľkým bratom – Kia Sorento. V GT verzii je kožené čalúnenie štandardom. Stredová palubná doska je naklonená k vodičovi, tak ako pri ostatných modeloch novej generácie. Pre kontakt vodiča s technológiami slúži 7 a 8 palcový dotykový HD display pripomínajúci tablet a samozrejme multifunkčný, trojramenný volant, s ktorým je možné ovládať kvalitný audio systém známej značky JBL, Bluetooth®, hands free systém, palubný počítač, tempomat, obmedzovač rýchlosti a veľa ďalších asistenčných a multimediálnych funkcií.


Výsledky najväčšej automobilovej ankety na Slovensku „Zlatý volant“ – sú už známe – a pre značku Kia viac ako potešujúce. V kategórii kompaktne SUV si trofej odnáša model Kia Sportage.


Súčasťou výbavy dotykového rozhrania je aj navigačný systém so sedemročnou aktualizáciou máp od firmy Tom Tom®, a samozrejme nechýba ani parkovacia kamera. Pod obrazovkou je umiestnené ovládanie dvojzónovej automatickej klimatizácie, trojstupňové vyhrievanie a ventilácia sedadiel. Stredová konzola obsahuje aj miesto pre bezdrôtové nabíjanie telefónov s výkonom 5w. Pri zadných sedadlách s vyvýšeným miestom pre hlavu sa myslelo aj na vyšších pasažierov, ktorí si môžu vychutnať aj voliteľnú panoramatickú strechu.

Objem elektronicky sa otvárajúceho kufra je 491 litrov, po sklopení zadných sedadiel sa objem zvýši až na 1480 litrov.

Asistenčné systémy

Kia Sportage je vybavená tými najmodernejšími asistenčnými systémami, ktoré majú vodičovi zjednodušiť a spríjemniť pôžitok z jazdy a zároveň ho ochrániť pred potenciálnym nebezpečenstvom. Z veľkej škály systémov stoja za spomenutie: aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu (LKAS), systém monitorovania dopravných značiek (SLIF), systém autonómneho zastavenia vozidla v prípade prekážky na vozovke (AEB), aktívny parkovací asistent, monitorovanie mŕtveho uhla (BSD), asistent diaľkových svetiel s natáčaním a mnoho ďalších. Spomínaná parkovacia kamera dostala navyše zobrazovanie vodiacich čiar.

Motory a prevodovky

Na výber je podobná škála motorov ako v predošlej generácii, no pribudla aj novinka. Tou je nový preplňovaný 4-valec s novým turbom 1,6 T-GDI (177 Hp, 265 Nm), ktorý bude dostupný len v športovej verzii GT line. K nej si môžete objednať aj dvojspojkovú automatickú prevodovku, nakoľko štandardom je 6-stupňová manuálna prevodovka. Základným motorom je benzínový 1,6 GDI s výkonom 132 koní a točivým momentom 161Nm. Turbodieselové motory zastupujú 1.7 CRDi (115Hp, 280Nm) a dve verzie dvojlitrov: 2.0 CRDi s 136 koňmi, 373 Nm a druhý so 180 koňmi a impozantnými 400 Nm. Pohon všetkých štyroch kolies 4WD je rozdelený v pomere 50:50, ktorý je dostupný pre výkonnejšie verzie Kia Sportage.

Kia Sportage je jeden z najúspešnejších modelov Kia Motors, o čom svedčí aj fakt, že je najpredávanejším modelom Kia v Európe. Sportage je určená pre ľudí, ktorí obľubujú autá typu SUV, je vhodná tak pre jednotlivcov ako aj rodiny, ktorým ponúka praktickosť, bezpečnosť a spoľahlivosť; to všetko zabalené do príťažlivého dizajnu podporeného najmodernejšími technológiami a výbavou. Na hodnote jej pridáva, aj pre značku typická, 7 ročná záruka.

Buďte akční:

Mohlo by vás zaujímať: NOVÉ VOZIDLÁ KIA V PONUKE