Testy aut na spoľahlivosť realizované prestížnou agentúrou dopadli najlepšie pre …

Testy aut

Testy aut sú zákazníkmi pozorne sledované. V najnovšej štúdii o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study odpovedalo na otázky prostredníctvom internetu viac ako 14 000 motoristov, pričom boli požiadaní o poskytnutie podrobnejších informácií o ich vozidlách, na ktorých jazdia v priemere dva roky.

Do prieskumu boli zahrnuté iba modely, pri ktorých bolo odovzdaných aspoň 75 odpovedí použiteľných na účely prieskumu. Prieskum realizovala spoločnosť J.D. Power, ktorá poskytuje informačné služby v celosvetovom meradle. Bola založená v Spojených štátoch v roku 1968 a je medzinárodne známa svojimi štúdiami spokojnosti zákazníkov, ktoré od roku 2002 uskutočňuje v Nemecku.

Testy aut majú v Nemecku tradíciu

Štúdia sa každý rok uskutočňuje v Nemecku a v roku 2017 sa jej zúčastnilo 14 000 majiteľov automobilov, pričom hodnotili 71 vozidiel od 24 výrobcov s cieľom určiť najspoľahlivejšie modely. Minulý rok navyše vozidlo zvládlo tvrdú skúšku spoľahlivosti na 100 000 kilometrových skúškach únavy materiálu, ktorú vykonali nemecké motoristické časopisy Auto Bild a Auto Motor und Sport.

Model Sportage zvíťazil v kategórii „kompaktné SUV“ už druhý rok po sebe

Uznanie za spoľahlivosť získal model Sportage, ktorý absolvoval všetky skúšky bez akejkoľvek poruchy, čo je najlepší zaznamenaný výsledok v rámci všetkých modelov. Upozorňujeme, že tento úspech dosiahla konkrétne tretia generácia modelu Sportage a to vďaka nízkemu počtu porúch, ktorý spoločnosť J.D. Power zaznamenala u 100 sledovaných vozidiel (PP100). Výsledok modelu Sportage – 77 PP100 – viedol nielen k víťazstvu v triede kompaktných SUV, ale tiež zabezpečil umiestnenie vozidla na druhom mieste v celkovej klasifikácii 71 modelov od 24 výrobcov.

testy aut

 

Nečudo, že si značka pri takýchto výsledkoch v spoľahlivosti môže dovoliť poskytovať až 7-ročnú záruku. Viete presne, čo vám Kia v rámci svojich záručných podmienok poskytuje?

Typ: VYBERTE SI Z VOZIDIEL SO 7-ROČNOU ZÁRUKOU

Štúdia o spoľahlivosti vozidiel Vehicle Dependability Study 2017 priniesla tiež víťazstvo značky Kia v kategórii „najlepšia automobilová značka“ – vďaka najnižšiemu celkovému priemernému skóre, čo sa týka porúch vozidiel od ktoréhokoľvek výrobcu. Z 24 značiek zastúpených v rebríčku je iba Kia jediným výrobcom, ktorý dosiahol skóre nižšie ako 100 bodov. Priemerné skóre porúch vozidiel bolo na úrovni 151.

Víťazne aj v USA

Kia sa nedávno umiestnila na prvom mieste v štúdii kvality novo zakúpených vozidiel Initial Quality Study 2017, ktorú vykonala spoločnosť J.D. Power v USA a publikovala na konci júna. Spoločnosť tak zopakovala svoj výkon z minulého roka. Značka Kia obsadila vrcholné umiestnenie v piatich z 26 kategórií vozidiel, ktoré boli podrobené prieskumu, čo je viac ako dosiahol ktorýkoľvek iný výrobca. Modely Soul, Niro a Sorento získali prvé miesto vo svojich príslušných triedach.