Čím to je, že Kia opäť prekonala rekord štvrťročného odbytu?

kia

Dobré správy pre Kia Motors: Spoločnosť zaznamenala svoj zatiaľ najlepší polrok vďaka tomu, že počet predaných vozidiel v Európe prekonal hranicu 250 000 kusov po prvýkrát v jej histórii.

Druhý krát tento rok Kia prekonala svoj rekord

Najnovšie údaje, ktoré boli zverejnené asociáciou európskych výrobcov automobilov ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association) ukazujú, že spoločnosť Kia predala počas prvých šiestich mesiacov roka 2017 v Európe 251 472 vozidiel. Tento počet predstavuje nárast o 9,5 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku. Druhý štvrťrok roku 2017 rovnako predstavuje doposiaľ najlepší štvrťročný odbyt so 126 485 predanými vozidlami (nárast o 6,3 % v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 so 118 985 predanými vozidlami). To je už tento rok po druhýkrát, čo spoločnosť Kia prekonala svoj rekord štvrťročného odbytu – od januára do konca marca 2017 predala v celej Európe 124 987 kusov.

kia rio

 

Sedemnásobné elektro – zvýšenie

Vozidlá s plne elektrickou alebo elektrifikovanou pohonnou jednotkou predstavujú najväčšiu oblasť rastu predaja v Európe. Od začiatku roku 2017 predstavoval počet predaných nových hybridných crossoverov Kia Niro 16 002 kusov. To z neho robí piate najlepšie predávané vozidlo spoločnosti po modeloch Picanto, Rio, Sportage a modelovej rodine Cee’d. Počet predaných elektrifikovaných a plne elektrických vozidiel Kia tvoril v prvej polovici roku 2017 celkovo 18 804 vozidiel oproti 2 398 kusov predaných od januára do konca júna 2016, čo predstavuje viac ako sedemnásobný nárast predaja. K modelu Niro sa pridala nová Kia Optima Plug-in Hybrid sedan (428 vozidiel) a Soul EV (2 272 vozidiel).

 

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

Kia

Hybridne rastúce predaje

Predaj hybridných a elektrických vozidiel by mal naďalej rásť počas celého roka, pretože nová Kia Niro Plug-in Hybrid a Optima Sportswagon Plug-in Hybrid – s dlhším plne elektrickým dojazdom s nulovými emisiami, ktorý zabezpečujú ich väčšie batérie – prídu do predaja počas leta. Najnovšie modely zabezpečujú spoločnosti dodržanie zámeru dosiahnuť jej globálny cieľ do rok 2020 – znížiť priemernú spotrebu paliva o 25 % v porovnaní s rokom 2014.

Roz-spaľujúce motory

Dva nové kompaktné modely – úplne nová Kia Rio a Picanto – boli tiež uvedené na trh začiatkom roku, výsledkom bolo zvýšenie odbytu oboch týchto modelov v porovnaní s ich predchodcami. Vďaka kombinácii výbehového predaja starších modelov a predaja novších modelov vzrástol odbyt Kia Rio o 15,1 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku na 41 139 vozidiel, pričom predaj vozidla najmenšej triedy – Picanto medziročne vzrástol o 23,2 % na 34 880 vozidiel.