Kia Sportage dosiahla métu 5 miliónov predaných kusov

Kia Sportage

Kia Sportage bola v uplynulých dvoch rokoch najžiadenejším modelom juhokórejskej automobilky. Vďaka tomu dosiahla nedávno cenný míľnik. Po celom svete sa predalo už päť miliónov kusov tohto kompaktného SUV.

Prvá myšlienka o vytvorení Kia Sportage sa datuje na úvod deväťdesiatych rokov minulého storočia. Onedlho, v roku 1993 prišla do obehu prvá generácia nového automobilu. Ihneď sa stala hitom a dosiahla hranicu 500-tisíc predaných kusov.

Prvá generácia Kia Sportage – na trh prišla v roku 1993

Tip: Novú Kiu Sportage môžete mať už od 350 € mesačne. Pozrite si prehľad splátok pri jednotlivých modeloch.

Druhá generácia mala ešte väčší úspech. Vynovený populárny model sa vyrábal sedem rokov, počas ktorých si našiel viac ako 1,22 milióna majiteľov. Tretia generácia Kia Sportage dosahovala opäť lepšie čísla. Miliónovú hranicu pokorila v priebehu štyroch rokov.

Druhá generácia zožala takisto úspech

Neustály progres

Pre juhokórejských vývojárov to bol signál na pokračovanie v práci s týmto modelom. Kia Sportage si postupne získavala priazeň na všetkých kontinentoch a jej aktuálna štvrtá generácia prekonáva tie predchádzajúce. Miliónty kus sa predal už po 29 mesiacoch na trhu a čísla stále rastú.

Tretia generácia bola stávkou na istotu

„Sme extrémne hrdí na tom, že sme dosiahli tento míľnik s našim najpredávanejším autom. Popularita Sportage stále pokračuje a ešte viac akceleruje. Tento model sa stal od roku 1993 neodmysliteľnou súčasťou segmentu kompaktných SUV,“ povedal Ho Sung Song, výkonný viceprezident divízie globálnych operácií.

Kia

Objednajte sa na skúšobnú jazdu a získajte vstupenky na bratislavský autosalón

Kia Sportage je čoraz populárnejšia

O rastúcej priazni zákazníkov hovorí fakt, že Kia Sportage predbehla v internej tabuľke predajnosti Kiu Rio a v rokoch 2016 a 2017 bola najvyhľadávanejším modelom juhokórejskej značky. Svedčia o tom aj údaje z úvodu aktuálneho kalendárneho roka. V januári si kúpilo Sportage 36 632 ľudí a vo februári 32 930 záujemcov. Vlani bol priemerný mesačný predaj tohto vozidla na úrovni 38 000 kusov.

Najnovšia Kia Sportage zatienila predošlé generácie

Kia nechce zaspať na vavrínoch a aktívne pracuje na ďalších inováciách Kia Sportage. Piata generácia kompaktného SUV by sa mala dostať na trh v budúcom roku, no zatiaľ nepoznáme jej bližšie špecifikácie. Na ázijských cestách sa však už premávajú testovacie autá, ktoré sú dobré zahalené, aby na verejnosť neunikli nežiaduce informácie.