Modely Kia XCeed a CEED SW využijú plug-in hybrid - SlovaKIAauto

Modely Kia XCeed a CEED SW využijú plug-in hybrid

Kórejská automobilka naďalej potvrdzuje svoju snahu o elektrifikáciu modelového radu. Najnovšie predstavila pohonné jednotky plug-in hybrid pre vozidlá Kia XCeed a Kia CEED Sportswagon.
Prvýkrát v histórii tejto značky budú môcť využiť čiastočne elektrický pohon aj automobily z rodinného segmentu.
Kia XCeed a CEED SW vo verzii plug-in hybrid sa budú vyrábať v žilinskom závode a sú určené výlučne pre európsky trh. Automobilka na nich poskytne tradične sedemročnú záruku alebo do najazdenia 150-tisíc kilometrov. V predaji budú od začiatku roka 2020.
Skladové vozidlá za bezkonkurenčné ceny: Vyberte si auto a všetko ostatné vybavíme za vásDojazd na úrovni 60 kilometrov

Plug-in hybrid má poskytnúť atraktívnu alternatívu k benzínovým a dieslovým motorom. Nová pohonná jednotka využíva 8,9 kWh lítiovo-polymérovú batériu, elektromotor s výkonom 44,5 kW a štvorvalcový benzínový agregát Kappa s objemom 1,6 litra. Kia XCeed a CEED SW môžu vďaka tomu počítať s výkonom 141 koní pri krútiacom momente 265 Nm. Kompaktný crossover zrýchli z nuly na stovku za 11 sekúnd, novému kombi na to stačí 10,8 sekundy.

nová kia xceed

Cieľom automobilky Kia je, aby boli obe vozidlá schopné prejsť výlučne na elektrický pohon približne 60 kilometrov, čo by mohlo stačiť na jazdu po meste. Presné hodnoty produkcie emisií CO2 zatiaľ nie sú známe, k dispozícii budú až tesne pred začiatkom predaja. Jasné je akurát to, že nové motory budú spárované so šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Špecifický vzhľad

Nové modely využívajúce plug-in hybrid budú charakteristické aj špecifickým vzhľadom. Tradičná tigria maska chladiča bude v oboch prípadoch uzavretá, čo dodá autu lepšie aerodynamické vlastnosti. Port na nabíjanie batérie umiestnil výrobca v prednej časti vozidla na ľavú stranu.

Kia sa snažila aj o zachovanie dostatku úložného priestoru. V prípade modelu CEED SW bude k dispozícii 437 litrov a tento objem sa môže zväčšiť až na 1506 litrov. Kia XCeed začína na úrovni 291 litrov a po sklopení sedadiel je možné dosiahnuť 1243 litrov. Lítiovo-polymérová batéria bude uložená v blízkosti palivovej nádrže, ktorá je schopná prijať 37 litrov benzínu.