Naša Kia EV6 získala titul „Auto roka 2022“

Model EV6 značky Kia získal prestížne ocenenie „Auto roka 2022“ ako aj titul „Elektrické SUV roka“ v britskej súťaži magazínu What Car?. Toto víťazstvo prvého plne elektrického vozidla Kia je len druhýkrát v histórii, kedy vyhral titul “Auto roka” magazínu What Car? elektromobil, prvým bol v roku 2019 model e-Niro.

Najnovšia trofej „Auto roka“ pre model Kia EV6 nasleduje po rekordnom počte ocenení od odborníkov z mienkotvorných medzinárodných mediálnych titulov za 10 mesiacov od prvého globálneho predstavenia automobilu v marci minulého roka. Medzi ocenenia patrí víťazstvo v kategórii „Premium“ v rámci nemeckých cien Auto roku a získanie ocenenia „Crossover roka“ od Top Gear. Model EV6 sa dostal aj do užšieho výberu kandidátov na titul Auto roka 2022, pričom víťaz by mal byť známy 28. februára.

„EV6 kombinuje špičkový dojazd so schopnosťou rýchleho nabíjania, s ktorou nemôže držať krok žiadny súper, čím rieši dve najväčšie obavy, ktoré ľudia stále majú v súvislosti s elektrickými autami. A čo viac, vďaka modulárnej platforme dokázala Kia využiť kompaktnú veľkosť a vyrobiť auto, ktoré je mimoriadne priestranné a praktické,“ povedal Steve Huntingford, šéfredaktor magazínu What Car. „Keď sa k tomu pridajú suverénne jazdné vlastnosti, výnimočná prepracovanosť, konkurencieschopná cena a jedny z najlepších záručných podmienok na trhu, je jasné, že futuristické EV6 nielenže vyzerá ako budúcnosť, ale budúcnosť z nej priamo srší.“

Jason Jeong, prezident spoločnosti Kia Europe, povedal: „Pre spoločnosť Kia je veľkou cťou vyhrať titul „Auto roka 2022“ na tohtoročnej súťaži magazínu What Car?. EV6 bol mimoriadne dobre prijatý zákazníkmi a médiami v celej Európe vďaka pôsobivému dojazdu, schopnostiam ultra rýchleho nabíjania, odvážnemu dizajnu a najmodernejšiemu interiéru. Najvzrušujúcejšie je, že EV6 je len začiatok toho, čo príde od spoločnosti Kia, keďže pokračujeme na našej ceste k elektrifikácii – s 11 novými modelmi EV, ktoré majú prísť do roku 2026.“

EV6 prináša na trh crossoverov dlhý dojazd, výkon s nulovými emisiami, ultrarýchle nabíjanie 800 V a charakteristický štýl. EV6 dokáže dosiahnuť dojazd až 528 kilometrov na jedno nabitie v kombinovanom cykle WLTP, zatiaľ čo pokročilá technológia nabíjania 800 V znamená, že vodiči môžu nabiť z 10 na 80 percent vozidlo len ​​za 18 minút.

Je to prvé plne elektrické vozidlo Kia a demonštruje vzrušujúci potenciál novej elektrickej globálnej modulárnej platformy (E-GMP) spoločnosti so šiestimi ďalšími špecializovanými elektrickými modelmi, ktoré budú nasledovať po EV6 do roku 2026. Kia sa snaží svoju modelovú ponuku plne elektrifikovať v Európe do roku 2035, ďalšie kľúčové trhy po celom svete budú nasledovať do roku 2040.

Kia Sorento víťazom kategórie „Ťahač karavanov roku 2022“

Popri oceneniu pre EV6 sa uznania dostalo aj modelu Sorento v kategórii SUV s titulom „Ťahač karavanov roku 2022“, udeleným v spolupráci s britskou Asociáciou kempovania. Porota zvolila Sorento s motorom 2,2 litra CRDi a osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou za ideálne vozidlo pre všetkých, ktorí potrebujú často ťahať karavan alebo príves. Sorento vďaka výkonnému naftovému motoru utiahne príves o hmotnosti až 2500 kg, pričom SUV samo o sebe odvezie až sedem osôb, ponúka veľkorysý priestor pre náklad i cestujúcich a s ohľadom na použité technológie a ďalšie prvky výbavy zaručuje pohodlie a konektivitu na palube.

 Súťaž Auto roku magazínu What Car?

Spotrebiteľský magazín What Car? každoročne vyberá najlepšie nové vozidlá v niekoľkých kategóriách. Cenu môže získať také vozidlo, ktoré bolo otestované v priamom porovnaní s príslušnými konkurentmi, a to priamo v prevádzke a vo vyhradených skúšobných priestoroch; testovanie vykonáva tím skúšobných komisárov redakcie What Car?. Z víťazov jednotlivých kategórií je následne vybraný celkový víťaz súťaže „Auto roku“.