Nová Kia Carens – z vydareného facelitu vznikol rodinný poklad

Kia Carens

Kedysi veľmi obľúbená kategória vozidiel MPV v súboji s autami SUV mierne stráca, ale stále drží čísla predaja na slušnej úrovni. Viaceré automobilky sa začali viac orientovať na súčasný boom. Juhokórejská KIA sa drží svojho výrobného programu, inovuje a tam, kde treba, zostáva pri klasike. Popri inovácii má v portfóliu aj obľúbený model Kia Carens.

Základné informácie o Kia Carens

Cena: od 17 190 €

Typ vozidla: 5-dverové MPV

Batožinový priestor: do 1 650 litrov

Stupne výbavy

Silver

Hlavné prvky: LED denné svietenie, lakťová opierka s odkladacím priestorom medzi prednými sedadlami, elektrické ovládanie predných a zadných okien (vo výbave Platinum pulzné s bezpečnostnou funkciou proti privretiu), tempomat s obmedzovačom rýchlosti

 

Zlatá edícia

Hlavné prvky: predné svetlomety do hmly, zadné parkovacie senzory, strešné lyžiny, duálna automatická klimatizácia so vzduchovým filtrom a funkciou automatického odhmlievania skiel

Platinum

Hlavné prvky: chrómový balík (vonkajšie kľučky dverí, bočné okenné lišty, zadná lišta), pneumatiky 205/55 R16 + disky z ľahkej zliatiny 6.5Jx16, navigačný systém vrátane zadnej parkovacej kamery a 7-ročná aktualizácia máp

Motorizácie

1.6 GDi – benzín, 6-stupňová manuálna prevodovka, 135 koní, spotreba paliva v l/100km: mesto – 9; mimo mesta – 5,6; kombinovaná – 6,8. CO2 emisie: Kombinovaná 159 g/km.

1.7 CRDi – benzín, 6-stupňová manuálna prevodovka, 115 koní, spotreba paliva v l/100km: mesto – 6,1; mimo mesta – 4,3; kombinovaná – 4,9 . CO2 emisie: kombinovaná 129 g/km.

1.7 CRDi – benzín, 6-stupňová manuálna prevodovka, 141 koní, spotreba paliva v l/100km: mesto – 6,2; mimo mesta – 4,4; kombinovaná – 5,1. CO2 emisie: kombinovaná 134 g/km.

1.7 CRDi – benzín, 7-stupňová automatická dvojspojková prevodovka, 141 koní, spotreba paliva v l/100km: mesto – 7,7; mimo mesta – 5,1; kombinovaná – 6,1. CO2 emisie: kombinovaná 159 g/km.

Tip pre vás: Kia Carens už od 322€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Kia Carens – zameraná na bezpečnosť a praktickosť

V základnom usporiadaní sedadiel má päť miest na sedenie, ale možné je doplniť ich ďalším, tretím radom sedadiel. Tým sa počet prepravených osôb môže zvýšiť na sedem dospelých ľudí. Samozrejme, trpieť musí batožinový priestor. Po facelifte dostala Kia Carens inovovanú prednú masku, pribudli dizajnové prvky a hlavne lepšia výbava. Nechýba svietenie do zákrut, krajšie zadné svetlá, sedempalcový dotykový displej i nový trojramenný volant.

AKCIOVÁ PONUKA: Máte záujem o tretiu generáciu Kia Ceed, chcete využiť uvádzacie bonusy, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo? Kúpime ho od vás a navyše prvých 50 z vás získa k cene aj špeciálny výkupný BONUS 500 €.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie. Zároveň si vytlačte poukaz na získanie výkupného bonusu tu:

Kia ceed 2018 cena

500 € Kia Ceed 2018 voucher

KIA CEED 2018

Nová Kia Ceed je už k dispozícii u nás na Panónskej ceste 30 v Petržalke a môžete si vyskúšať, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní 🙂

Kia

Relatívne nízka silueta vozidla pripomína skôr kombi ale výrobca ho prezentuje ako MPV. Interiér je doplnený mäkčenými plastmi a vynikajúce je odhlučnenie kabíny. Ide o problém, ktorý bol často kritizovaný, no dnes už patrí minulosti. Pri facelifte sa podarilo odstrániť nedostatok, ktorý predtým zasahoval do bezpečnosti jazdy. Predný stĺpik je tenší a vodič má oveľa lepší výhľad z vozidla aj šikmo do strán. Nové a pohodlnejšie sú aj sedačky s dobrým bočným vedením tela so systémom odvetrávania. Zaujímavosťou je množstvo tlačidiel ovládania prístrojov vozidla umiestnených na volante. Vari nikde inde ich toľko nenájdete… Samozrejme, všetky sú kvalitné a funkčné.

Zlatá edícia Kia Carens s Kia Select

Vďaka unikátnemu financovaním KIA SELECT získate pri Kia Carens v limitovanej Zlatej edícii mimoriadne nízku splátku – len 185 Eur mesačne. Toto flexibilné financovanie môžete využiť aj na ďalšie modely Kia. Radi sa s vami stretneme aj osobne nájdeme pre vás najvýhodnejšiu formu financovania. Zatavte sa u nás na výbornú presso kávu s našimi predajcami:

Kia

Aké zmeny sú pod kapotou Kia Carens?  

Od štvrtej generácie mala Kia Carens k dispozícii na výber štyri motorizácie. Od posledného faceliftu zmizol z ponuky benzínový dvojliter. K dispozícii sú tak dobre známe motory výrobcu – benzínový motor s objemom 1,6 litra a dva naftové, oba s objemom 1,7 litra s rozdielnymi výkonmi. Treba uznať, že tieto motory patria k tým najlepším na našom trhu  – dobre ich poznáme napríklad z populárneho modelu Sportage či koncernového brata Hyundai Tucson.

kia carens

K dispozícii sme mali vozidlo s automatickou sedemstupňovou prevodovkou, ktorá dokonale spolupracovala s najsilnejším naftovým motorom s výkonom 104 kW. Jazda s takouto kombináciou hnacieho ústrojenstva bola nadmieru pokojná, dostatočne dynamická a aj úsporná. Dosiahnutá priemerná spotreba nepresiahla 5 litrov.