Nová Kia Niro – Plug-In s dojazdom elektromotora vyše 55 km

Kia Niro Plug-in Hybrid

Hybridná Kia Niro sa predáva u nás od druhej polovice minulého roka. V tom istom období začal štát s finančnou podporou nákupu elektricky poháňaných vozidiel. Na model Niro sa však dotácia nevťahovala, nakoľko nebol Plug-In. Okrem výhodnejšieho financovania prinesie nová Plug-In verzia aj viaceré vylepšenia.

Základné informácie o Kia Niro Hybrid

Cena: od 27 990 €

Typ vozidla: 5-dverový plug-in hybridný crossover (malé SUV)

Batožinový priestor: 324 litrov

Stupne výbavy

Silver

Hlavné prvky: aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu (LKAS), LED zadné kombinované svetlá, adaptívny tempomat

Gold

Hlavné prvky: parkovacie senzory – zadné, vyhrievané predné sedadlá a volant, navigačný systém s 7″ LCD dotykovou obrazovkou, zadná parkovacia kamera, 7-ročná bezplatná aktualizácia máp,rádio bez CD mechaniky, so vstupmi AUX a USB + DAB

Platinum

Hlavné prvky: systém monitorovania mŕtveho uhla (BSD), bezkľúčový prístup a štartovanie vozidla (Smart key), vyhrievané zadné sedadlá

Motorizácie

1.6 GDi + elektromotor (hybrid) – benzín, 6-stupňová automatická dvojspojková prevodovka, 105+60 koní, spotreba paliva v l/100km: kombinovaná – 1,3.

 

Model Niro Plug-in Hybrid sa začal predávať nedávno. Hlavnou pohonnou jednotkou je 1,6-litrový motor GDI a kapacita elektromotora počíta s dojazdom viac než 55 kilometrov. Ako názov napovedá, elektromotor dobijete nie len jazdou ale aj zo zástrčky.

Michael Cole, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Kia Motors Europe, k tomu povedal: „Očakáva sa, že ročný predaj hybridných modelov typu plug-in v Európe do konca roku 2023 stúpne na viac než 600 000 kusov, pričom v najbližších rokoch sa takisto predpokladá nárast aj v crossoverovom segmente. Je zrejmé, že zákazníci požadujú vozidlá spájajúce praktickosť a „cool“ imidž kompaktného crossoveru s ultra nízkymi emisiami modernej pohonnej jednotky typu plug-in. Kia Niro Plug-in Hybrid je jediným automobilom na trhu ponúkajúcim túto kombináciu.“Niro s dojazdom elektromotora viac než 50 kilometrov

AKCIOVÁ PONUKA: Máte záujem o novú Kia Ceed, chcete využiť uvádzacie bonusy, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo? Kúpime ho od vás a navyše prvých 50 z vás získa k cene aj špeciálny výkupný BONUS 500 €.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie. Zároveň si vytlačte poukaz na získanie výkupného bonusu tu:

Kia ceed 2018 cena

500 € Kia Ceed 2018 voucher

KIA CEED 2018

Nová Kia Ceed je už k dispozícii u nás na Panónskej ceste 30 v Petržalke a môžete si vyskúšať, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní 🙂

Kia

Model Niro Plug-in Hybrid ponúka zákazníkom presvedčivú alternatívu kompaktných crossoverov poháňaných tradičnými benzínovými alebo naftovými spaľovacími motormi. Tento automobil svojim majiteľom umožňuje konať krátke výjazdy a denné dochádzky do zamestnania s nulovými emisiami a nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Srdcom novej pohonnej jednotky typu plug-in modelu Kia Niro je vysokokapacitný 8,9 kWh lítiovo-polymérový akumulátor, ktorého veľkosť narástla v porovnaní s 1,56 kWh akumulátorom dodávaným do hybridných crossoverov značky Kia. Nový akumulátor je napojený na výkonnejší 44,5 kW elektromotor (ponúkajúci takmer o 40% väčší výkon než doterajších 32 kW) v porovnaní s modelom Hybrid.

Neváhajte: Stále platia výhodné akcie na viaceré modely z dielne automobilky Kia

Výkon sa prenáša na vozovku prostredníctvom 6-stupňovej dvojspojkovej prevodovky (6DCT), ktorá umožňuje samotným vodičom radenie prevodových stupňov, čím ponúka bezprostrednejšiu a zábavnejšiu jazdu než ostatné hybridné modely vybavené tradičnou elektronickou prevodovkou s plynulým meniteľným prevodom (e-CVT). Prevodovka 6DCT je zladená so zariadením TMED (Transmission-Mounted Electric Device), ktoré umožňuje prevodovke paralelne prenášať plný výkon spaľovacieho aj elektrického motora s minimálnymi stratami energie. Tým sa odlišuje od systémov s deličom výkonu typických pre hybridné pohony s prevodovkou e-CVT, ktoré menia časť výkonu spaľovacieho motoru na elektrickú energiu následne využívanú elektromotorom, pričom pri tejto premene energie dochádza k stratám.

Kia Niro plug-in hybrid

Asistenčné technológie na získavanie energie a predvídavú jazdu

Model Niro Plug-in Hybrid svojim majiteľom ponúka široký sortiment technológií na skvalitnenie účinnosti akumulátora a zlepšenie dojazdu automobilu – a to nielen v elektrickom režime pri nulových emisiách, ale aj počas používania 1,6-litrového spaľovacieho motora.

Rekuperačná brzdná technológia umožňuje modelu Niro získavať kinetickú energiu a dobíjať akumulátor počas zotrvačnej jazdy alebo brzdenia, pričom nový asistenčný systém vodiča na podporu hospodárnej jazdy (Eco DAS) poskytuje vodičom inteligentnú asistenciu umožňujúcu hospodárnejšiu jazdu v daných podmienkach. Súčasťou systému Eco DAS je pomocník pre zotrvačnú jazdu CGC (Coasting Guide Control) a systém s predvídavým hospodárením s energiou PEC (Predictive Energy Control), ktoré umožňujú vodičom maximalizovať dojazd na jedno natankovanie tým, že dávajú vhodné tipy na zotrvačnú jazdu, resp. brzdenie.

Systém CGC vodičov upozorňuje na najvhodnejší čas, kedy majú zdvihnúť nohu z plynového pedála a dôjsť do križovatky zotrvačnou jazdou, čo umožní dobitie akumulátora počas brzdenia motorom. Prostredníctvom malej ikonky na prístrojovom paneli, ako aj nenápadným zvukovým znamením vodičov upozorní na vhodnosť zotrvačnej jazdy počas prevádzky pri určitých rýchlostiach a pri nastavení cieľa cesty.


Vyberte si z nových vozidiel Kia so 7-ročnou zárukou a otestujte ich:

  • ako 7-ročná záruka ovplyvňuje hodnotu vozidla, keď ho predávate
  • pri testovacej jazde si budete môcť ohmatať kvalitu prevedenia interiéru, vyskúšať bezpečnostné technológie i posúdiť vynikajúce jazdné vlastnosti vozidiel

Kia

Systém PEC zase využíva navigačný systém a tempomat na predvídanie topografických zmien – spádov a zátačiek – na blížiacej sa ceste. Tieto informácie následne využíva na určenie najvhodnejších momentov na dobitie akumulátora, resp. na prevedenie uskladnenej energie na kolesá a na zodpovedajúce aktívne hospodárenie s energetickým tokom. Ak systém napríklad zaznamená blížiace sa stúpanie, môže sa rozhodnúť zachovať viac elektrickej energie na poskytnutie výraznejšej podpory akumulátoru pri stúpaní do kopca. Naopak, ak PEC objaví blížiacu sa možnosť zotrvačnej jazdy dolu kopcom, môže nejakú elektrickú energiu vopred uvoľniť, čím zlepší krátkodobú výkonnosť motora, nakoľko vie, že onedlho bude možné akumulátor opäť dobiť.

Model Kia Niro si zachováva univerzálnosť crossoveru s účinnou pohonnou jednotkou

Kia Niro bola od samého začiatku vytváraná tak, aby vyhovovala konkrétnej škále hybridných pohonných jednotiek. Zavedenie hybridnej pohonnej jednotky typu plug-in má preto len minimálny vplyv na agregáty a univerzálnosť.

Vysokokapacitný akumulátor modelu Niro Plug-in Hybrid je umiestnený pod podlahou 324-litrového (merané metódou VDA) batožinového priestoru a pod zadnými sedadlami. To novému vozidlu umožňuje ponúknuť zákazníkom väčšiu praktickosť v porovnaní s ostatnými hybridnými modelmi typu plug-in v segmente C s karosériou hatchback, pričom priestor pre posádku modelu Niro zostáva nezmenený.

Pod podlahou batožinového priestoru sa taktiež nachádza miesto určené na uskladnenie dobíjacích káblov vozidla Niro Plug-in Hybrid v dobe, keď sa nepoužívajú.

Model Niro Plug-in Hybrid vo voliteľnej výbave ponúkne, podobne ako jeho súrodenec Niro Hybrid, ťažné zariadenie – netypický prvok medzi hybridnými vozidlami – čo majiteľom umožní ťahať brzdené náklady až do hmotnosti 1 300 kg.

Dizajn modelu Plug-in Hybrid a technológie bezpečnosti a pohodlia

Vonkajší i vnútorný dizajn vozidla Kia Niro Plug-in Hybrid boli upravené tak, aby vozidlo odlišovali od súčasného modelu Niro Hybrid.

Model Niro Plug-in Hybrid zvonku zaujme novou saténovo chrómovou mriežkou chladiča, ako aj špeciálnym kovaním z lešteného chrómu s jasným modrým metalízovým lakom naneseným na tenké „čepele“ na predných a zadných nárazníkoch. Model Plug-in Hybrid je vybavený 16-palcovými kolesami z ľahkých zliatín vytvorenými tak, aby znižovali odpor vzduchu, ako aj novými prednými LED svetlometmi a zadnými svetlami z LED diód a špeciálnym symbolom „Eco Plug-in“.

Interiér modelu Niro Plug-in Hybrid je čalúnený v jednotnom odtieni čiernej kože, resp. v dvoch odtieňoch svetlo sivej a čiernej kože zdobenej modrým prešívaním. Atmosféru interiéru dotvárajú nové modré obruby prieduchov klimatizácie na palubnej doske. Nové hybridné vozidlo je vybavené novým 7-palcovým full-TFT prístrojovým panelom, ktorý zobrazuje dôležité informácie o pohonnej jednotke – ako napríklad stav dobitia akumulátora – ako aj ponúka tipy na hospodárnejšiu jazdu.

Kia Niro PHEW

Palubná doska je vybavená najnovším 8-palcovým dotykovým displejom s multimediálnym a navigačným systémom od spoločnosti Kia nakonfigurovaným pre model Plug-in Hybrid tak, aby zobrazoval aktuálny elektrický dojazd a polohu najbližších dobíjacích staníc. Multimediálny systém ponúka majiteľom maximálnu podporu pre smartfóny vrátane Android Auto™ a Apple CarPlay™. Navigačný systém Kia Connected Services od spoločnosti TomTomTM ponúka aktuálne dopravné informácie, predpoveď počasia a – na vybraných trhoch – aj upozornenia na radary. Nový model Plug-in Hybrid majiteľom i naďalej ponúka bezdrôtovú nabíjačku smartfónov Niro, ktorá užívateľom umožňuje dobíjať svoje mobilné zariadenia priamo počas jazdy. K dispozícii je tiež výkonný audiosystém JBL® s technológiou Clari-Fi uchovávajúcou pôvodnú kvalitu zvuku, ku ktorej strate mohlo dôjsť počas procesu digitálnej kompresie zvuku.

Model Niro Plug-in Hybrid ponúka zákazníkom rovnaký rozmanitý sortiment prvkov aktívnej bezpečnosti zabraňujúcich kolízii, resp. mierniacich jej následky. Automobil sa už v štandardnej výbave dodáva so systémom ovládania stability vozidla (VSM) od spoločnosti Kia, ktorý zaisťuje maximálnu stabilitu pri brzdení a prejazde zákrutami. V prípade, že zaregistruje stratu trakcie, VSM využíva elektronickú reguláciu stability vozidla (ESC) a elektromotorom poháňaný posilňovač riadenia, aby pomohol vodičovi znovu získať kontrolu nad vozidlom. Ostatné štandardné prvky aktívneho predchádzania nebezpečenstvám, ktoré sú k dispozícii pre majiteľov modelu Niro Plug-in Hybrid, zahŕňajú inteligentný tempomat, upozornenie na hroziacu čelnú zrážku s autonómnym systémom núdzového brzdenia*, systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a systém sledovania pozornosti vodiča. Medzi voliteľné bezpečnostné technológie patrí systém detekcie objektov v mŕtvom uhle a funkcia upozornenia na križujúce automobily vzadu.

 

Zdroj: kia.com