Nová Kia ProCeed je oproti predchodcom úplne odlišná | SlovaKIAauto

Nová Kia ProCeed je oproti predchodcom úplne odlišná

Kia ProCeed je už tretím karosárskym variantom populárneho modelu CEED. Dynamická novinka s karosériou Shooting Brake od 21 090 €. Teraz s dodatočným bonusom 600 € pri výkupe auta akejkoľvek značky.

Kia ProCeed ako atraktívny shooting brake ponúka kompromis medzi klasickým hatchbackom a kombi a voľne nadväzuje na svojho menovca spred pár rokov.

V roku 2007 predstavila kórejská automobilka na frankfurtskom autosalóne model Kia Pro_Cee’d, ktorý bol dizajnérskym dielom Pontusa Fontauesa a od januára 2008 sa dostal na trh. Trojdverové vozidlo bolo často porovnávané s Audi A3 a dizajnovo sa podobalo na päťdverový hatchback Cee’d.

Druhá generácia Kia Pro_Cee’d prišla na scénu v roku 2013 a od päťdverového hatchbacku sa výraznejšie odlišovala. Vzhľadovo sa približovala k športovým automobilom, keďže mala malú prednú masku a „sedela“ tesne nad zemou. Podľa hodnotení vodičov však odpruženie a riadenie nezodpovedalo športovému autu. Naopak bolo vychválené v oblasti komfortu.

Nová Kia ProCeed – zmena po všetkých stránkach

Najnovšia Kia ProCeed je prakticky neporovnateľná so svojimi predchodcami. Dizajnéri tentoraz vsadili na päťdverový shooting brake, ktorý sa vyznačuje ladnými krivkami a úspešne v sebe spája pohodlnosť, športovosť a eleganciu. Navyše sa môže pochváliť 594-litrovým kufrom a sklápateľnými sedadlami, ktoré ešte viac umocňujú praktickosť tohto vozidla.

Kia ProCeed

 

Kia ProCeed ponúka sofistikované Drive Wise Technológie pre pokročilú asistenciu vodiča a bezpečnejší a jednoduchší zážitok za volantom. K dispozícii sú napr. cúvacia kamera s dynamickým navádzaním, asistent autonómneho brzdenia, systém upozorňujúci na pohyblivé prekážky, systém sledovania pozornosti vodiča a pod. Vo výbave, samozrejme, nechýbajú ani ďalšie moderné technológie ako sú 8-palcová obrazovka, navigácia alebo výkonný audiosystém.

Novinka kórejskej značky poskytuje viaceré motorizácie. Pohonná jednotka 1,4 T-GDi s výkonom 103 kW je dostupná už aj so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.  Rovnako ako 1,6 T-GDI, ktorý má výkon až 150 kW. Dieslový motor 1,6 CRDi sa chváli výkonom 100 kW a je takisto vyrábaný s manuálnym aj automatickým radením prevodových stupňov.

Tip: Bohatá nádielka novoročných zliav: Máme pre vás skladové vozidlá za výhodné ceny

Možnosti financovania a lízing