Kia Sorento dostala nový silnejší motor s menším apetítom

Kia Sorento

Každá generácia súčasných modelov je vždy väčšia než tá predchádzajúca. Nie inak je tomu aj pri vlajkovej lodi juhokórejskej automobilky modeli Kia Sorento.

Základné informácie o Kia Sorento

Cena: od 32 990 €

Typ vozidla: 5-dverové SUV

Batožinový priestor: 660 až 1732 litrov

Stupne výbavy

Gold

Hlavné prvky: pneumatiky 235/65 R17 + disky z ľahkej zliatiny 7.0Jx17, automatická klimatizácia (duálna) s funkciou automatického odhmlievania skiel, navigačný systém so 8″ dotykovým displejom, 6 reproduktorov, vyhrievaný volant a vyhrievané predné a zadné sedadlá

Platinum

Hlavné prvky: systém monitorovania dopravných značiek a mŕtveho uhla (SLIF a BSD), bezdotykové ovládanie veka batožinového priestoru, pneumatiky 235/60 R18 + disky z ľahkej zliatiny 7.0Jx18, bezkľúčový prístup a štartovanie vozidla „Smart Key“, navigačný systém s 8″ dotykovým displejom, prémiový zvukový systém Harman/Kardon® (10 reproduktorov + 1 subwoofer) a Full LED adaptívne svetlomety

GT-Line

Hlavné prvky: LED hmlové svetlá „Ice Cubes“, červené brzdové strmene, nástupné prahové lišty, označenie GT-Line na dverách batožinového priestoru, dvojitá koncovka výfuku AEB, adaptívny tempomat, 360-stupňová parkovacia kamera

Motorizácie

2.2 CRDi – (diesel, 6-stupňová manuálna prevodovka, 147 koní), Spotreba paliva v l/100km: Mesto – 6,9; Mimo mesta – 4,9; Kombinovaná – 5,7. CO2 emisie: Kombinovaná 149 g/km.

2.2 CRDi – (diesel, 8-stupňová automatická prevodovka, 147 koní), nešpecifikovaná spotreba paliva

 

 

Optický klam pre zníženie spotreby

Svoj rukopis na tretej generácii modelu Kia Sorento zanechal šéfdizajnér automobilky Peter Schreyer. Treba povedať, že dielo sa naozaj vydarilo. Opticky pôsobí menšie, než predchádzajúca generácia no v skutočnosti je väčšie takmer vo všetkých smeroch. Dokazujú to vonkajšie rozmery. Dĺžka auta sa zväčšila o 95 mm, rázvor až o 80 mm. Iba výška vozidla sa zmenila a auto je nižšie o 10 mm, čo je jedno z opatrení, ako znížiť aerodynamický odpor a dosiahnuť nižšiu spotrebu.

kia sorento

kia sorento

Kia Sorento je obratný obrík

Predchádzajúce generácie mali pod kapotou aj benzínový štvorvalec s objemom 2,4 litra, ktorý mal však priveľký apetít. A tak sa automobilka tentoraz rozhodla, že vozidlo Kia Sorento bude poháňať osvedčený dieselový štvorvalec CRDi s objemom 2,2 litra a s výkonom 200 koní. Naftový priamo vstrekový štvorvalec s objemnejšími valcami a celohliníkovým telom využíva techniku Common Rail a má turbodúchadlo s variabilnou geometriou lopatiek. Motor má DPF filter umiestnený blízko pri motore, na splnenie Euro 6 nevyužíva močovinu. Spriahnuť ho možno s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou, alebo s automatickou šesťstupňovou prevodovkou s hydrodynamickým meničom. U nás sa vozidlo predáva iba s náhonom všetkých kolies.

Tip pre vás: Kia Sorento už od 585€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

 Kia

Auto má dostatok energie, aby jazdilo nielen rýchlo, ale malo vzhľadom na svoju hmotnosť aj mimoriadne dobré zrýchlenie. Pomáha tomu aj automatická prevodovka so šiestimi dobre usporiadanými stupňami. Môžeme povedať, že automatická prevodovka je jedným zo silných argumentov značky. Prevodovka je plynulá, netrhá, radenie aj pri strednej dynamike je takmer neciteľné – nepredvádza neistotu a zbytočné dvojité podradenie, aké možno odpozorovať napríklad pri dvojspojkových automatoch. Automat radí hladko a bez problémov.

kia sorento

Interiérové vychytávky

Interiér vozidla znesie najprísnejšie kritériá a nájdete v ňom nielen dobrú ergonómiu, ale aj prehľadnosť, príjemné prostredie a intuitívne ovládače. Čo viac si možno priať? Batožinový priestor 660 litrov je mimoriadne priestranný a zmestí sa doň aj plnohodnotné rezervné koleso. Auto s dokonalou výbavou a výborným motorom poskytne príjemnú jazdu pri priemernej spotrebe okolo 7,5 litra. Vodičom spríjemňuje pobyt za volantom viacero vychytávok, ktoré si môžete prezrieť v článku zameranom viac na interiérové vybavenie modelu Kia Sorento.

5 hviezdičiek v hodnotení Euro NCAP

Kia SorentoKia Sorento získala maximum päť hviezdičiek v hodnotení bezpečnosti od poprednej európskej organizácie bezpečnosti cestnej premávky Euro NCAP. Vysoké skóre dosiahla najmä za ochranu dospelých cestujúcich, ochranu detských cestujúcich a bezpečnostnej techniky.

Financovanie, ktoré Vám ponúka možnosť voľby: KIA SELECT

leasing