Nové autá budúcnosti – viac než zaujímavé koncepty Kia

nové autá

Od čias, keď automobilka Kia po dlhoročnej výrobe súčiastok prišla so svojím prvým bicyklom, uplynulo vyše šesťdesiat rokov. Odvtedy jej ciele a sny stúpali stále vyššie. Aké nové autá sa rodia v dielňach vývojárov automobilky Kia?

Rovnako však rástli požiadavky zákazníkov a čo bolo pred pár desiatkami rokov vnímané ako sci–fi, dnes je realitou. A kto chce byť úspešný, musí sa zaradiť medzi prvých hráčov, ktorí budú napĺňať vízie technológií budúcnosti. Kia takým hráčom je.

Koncept „forfun“

V portfóliu kórejskej automobilky dlhé roky absentovali autá ponúkajúce bežným motoristom nezabudnuteľný zážitok z jazdy. Túto medzeru sa pokúša vyplniť Ceed GT na naše pomery nadpriemernou porciou výkonu a slušnej dynamickej jazdy.

AKCIOVÁ PONUKA: Máte záujem o tretiu generáciu Kia Ceed, chcete využiť uvádzacie bonusy, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo? Kúpime ho od vás a navyše prvých 50 z vás získa k cene aj špeciálny výkupný BONUS 500 €.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie. Zároveň si vytlačte poukaz na získanie výkupného bonusu tu:

Kia ceed 2018 cena

500 € Kia Ceed 2018 voucher

KIA CEED 2018

Nová Kia Ceed je už k dispozícii u nás na Panónskej ceste 30 v Petržalke a môžete si vyskúšať, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní 🙂

Kia

Kia sa však rozhodla posunúť športový duch svojich hatchbackov ešte ďalej s konceptom Provo, ktorý, ako sama hovorí, prišiel „forfun“. Elegantný športový hatchback je vybavený benzínovým motorom 1.6 litra, sľubuje zábavu na okruhu a pozornosť okolia vo vašom meste. Pre zlepšenie trakcie bude vybavený pripájateľným pohonom zadnej nápravy. Výkon vyše dvesto koní bude motor na kolesá posielať cez sedemstupňovú automatickú prevodovku.

nové autá

Kia Provo koncept

nové autá

 

Nové autá Kia chystajú útok na prémiové značky

Automobilka v roku 2017 plánuje zahájiť výrobu športového sedanu s názvom Novo. Podľa jej vyjadrenia by sa pod kapotou vozidla, ktoré zadnou partiou trochu pripomína Porsche Panamera, mali objaviť dvojlitrové štvorvalce a dokonca trojlitrový šesťvalec. Nádej na športové jazdné vlastnosti dopĺňa aj klasická koncepcia pohonu zadných kolies s motorom uloženým vpredu. Ten dáva tušiť aj slušné rozloženie hmotnosti medzi nápravami.

 

 

Čítajte aj: Peter Schreyer – desať rokov na čele dizajnovej revolúcie v Kia

Kia

Zastavme sa pri Kii GT. Športové štvormiestne kupé pokračuje v trende znižovania objemu motora a z pôvodného 4,8 V8 od Hyundai sa pod jeho kapotou ocitol prepĺňaný vidlicový šesťvalec s objemom 3.3 litra, ktorý produkuje takmer 400 konských síl. Zaujme spôsob otvárania dverí, ktorý som od čias slávnej Mazdy RX8 nikde neregistroval.

 

Kia GT

Kia GT koncept

Kia GT

 

Aby toho nebolo málo, GT4 Stinger je menší z bratov „GT-čiek“. Ponúka takmer dokonalé rozloženie hmotnosti 52:48 % v prospech prednej nápravy. Ďalšou z výhod je jednoduchý a dravý design a prehľadne funkčný interiér. Auto z dvojlitra produkuje vyše 300 koní.

 

Kia GT4 Singer

Kia GT4 Stinger

nové autá

 

 

Moderná technika

Automobilka nezaspala na vavrínoch ani na ďalších frontoch. Kia Niro je crossover, pod ktorého kapotou nájdeme okrem motoru 1.6 GDI, vyvinutého špeciálne pre tieto účely, aj lítium–iónovú polymérovú batériu a elektromotor o sile 32 kW. Takýto výkon dokáže bez problémov dlhodobo udržovať nadobudnutú rýchlosť, čím nielenže šetrí životné prostredie, ale tiež prispieva k akustickému komfortu cestujúcich.

Vyskúšajte si Kia Niro aj vy:

Ján Babkovič – 0910 553 806 – jan.babkovic@slovakiaauto.sk

Martin Vrábeľ – 0914 328 680 – martin.vrabel@slovakiaauto.sk

Slovakia Auto, s.r.o.
Panónska cesta 30, 85104 Bratislava
Einsteinova 21, 85101 Bratislava
 m a p a 

 

 

Optima Sportwagon

Pre fanúšikov rodinných kombíkov pripravila automobilka model Optima Sportwagon. Ten okrem veľkorysého priestoru ponúkne aj modernú technológiu sledovania jazdných pruhov. V rýchlostiach do 20 km/h môžete sledovať na displeji dianie v 360-stupňovom uhle okolo vozidla, čím sa vodičovi uľahčí pohyb a parkovanie v preplnených mestách. Pre športovejších oteckov chystá Kia novinku Sportspace. Lákavý a dynamický dizajn, nakreslený v Európe, skrýva priestor pre pohodlné a rýchle cestovanie na dlhé vzdialenosti. Šéfdizajnér Gregory Guillaume uviedol, že sa rozhodol navrhnúť nový druh grand toureru pre aktívnych ľudí, ktorí sa radi vozia vo veľkom štýle.

Optima Sportwagon

Mohlo by vás zaujímať: NOVÉ AUTÁ KIA V PONUKE