Nová Kia Niro – z konceptu až na prvý revolučný a futuristický HUV Kia Niro

Rok 2016 je pre severokórejskú automobilku KIA ,,zeleným rokom“.  Do segmentu hybridných vozidiel prináša dva modely: Optima plug-in hybrid a Kia Niro.

Prvé HUV – Kia Niro

Tieto kroky sú súčasťou dlhodobej stratégie automobilky. Jej cieľom je strojnásobiť do roku 2020 portfólio ekologických áut . Pre vstup do tohto segmentu prináša svoje prvé HUV (Hybrid Utility Vehicle) vozidlo a tým je spomínaná Kia Niro, ktorá je zároveň prvým hybridným „kúskom“ spoločnosti.

Cieľ automobilky je teda jasný – ponúknuť kvalitné hybridné SUV či HUV, ktoré kladú dôraz na nízke emisie, nízku spotrebu a zároveň vysoký pôžitok z jazdy. Ten majú zabezpečiť moderné technické prvky a prepracovaný dizajn.

Kia Niro

K významným zmenám dochádza v technológiách i dizajne

Príkladom technických vylepšení môžu byť autonómne núdzové brzdy, ale taktiež odhlučnenie motora pomocou špeciálneho uchytenia pod kapotou, vďaka ktorému sa do interiéru dostáva menšie množstvo vibrácií a hluku zo spaľovacieho motora. Ten sa totiž pri hybridoch pomerne často vypína a zapína.

Niro zavádza revolučnú zmenu v portfóliu automobilov Kia už uvedením HUV segmentu. Ale nielen to – dizajnéri popracovali aj na aerodynamike už na pohľad robustného crossoveru a dosiahnutím koeficientu odporu vzduchu s hodnotu Cd 0,29 prispeli k citeľnému zníženiu hluku v interiéri.

Dizajn

Ak pozorujete emotívny dizajn tohto vozidla, neprehliadnete prednú masku (grill) typickú pre túto značku, ale takisto vysoko postavené svetlomety lemované pásom LED diód. Tie nájdete tak isto aj na zadnej strane vozidla. Ak hovoríme o rozmeroch a číslach, už na prvý pohľad sa vozidlo s pôdorysom 4.355 x 1.800 mm a výškou 1.535 mm zdá o niečo menšie ako nová Kia Sportage.

Motorizácia

Kia Niro bude vyrábaná výhradne v hybridnej motorizácii a to v kombinácii 1,6 litrového odhlučneného štvorvalca s výkonom 103 koní a elektromotoru s výkonom 43 konských síl. Kombinovaný výkon motorov vyprodukuje 107 kW a krútivý moment 264 Nm, o čo sa stará moderná 6-stupňová dvojspojková automatická prevodovka, ktorá inteligentne využíva silu oboch motorov. Auto sa vo svojom hybridnom segmente môže pýšiť udávanou priemernou spotrebou 4,7 l na 100 kilometrov.

Prečítajte si, ako dopadla naša prvá jazda na Kia Niro?

Interiér – kombinácia luxusu a bezpečnosti

V interiéri nájdeme modernú palubovú dosku, ktorá patrí do novej generácie automobilov a zahŕňa všetky klasické luxusné a bezpečnostné vymoženosti; medzi ne patria spomínané autonómne núdzové brzdy, ktoré fungujú na princípe senzorov a nepretržite kontrolujú vozovku, čím sa starajú o bezpečie a pohodlie vodiča i posádky. Takýto luxus sme doposiaľ poznali najmä pri prémiových modeloch nemeckých výrobcov.

Kia Niro

Podporu ponúkajú aj asistenčné funkcie ako detekcia mŕtveho uhla, asistencia zmeny jazdného pruhu, varovanie pri vybočení z jazdného pruhu a niekoľko ďalších. Mimo iného do očí okamžite padne 7-palcový HD display v strede palubnej dosky, vyzbrojený aplikáciami ako Android Auto a Apple CarPlay. Apple CarPlay je pomerne novinka, ktorá iba nedávno uzrela svetlo sveta, keď bola predstavená po prvý raz vo Ferarri FF a je potešujúce, že severokórejská automobilka nezaostala. Ďalej za spomenutie stojí interná pamäť 8 GB, Wi-fi a samozrejme GPS. Poteší aj solídny kufor s objemom 412 litrov, ktorý dáva priestor rodine i športovým aktivitám.

Vyskúšajte si Kia Niro aj vy. Objednajte sa cez formulár:

  • V prípade záujmu kontaktujte našich predajcov :

Ján Babkovič – 0910 553 806 – jan.babkovic@slovakiaauto.sk

Martin Vrábeľ – 0914 328 680 – martin.vrabel@slovakiaauto.sk

Slovakia Auto, s.r.o.
Panónska cesta 30, 85104 Bratislava
Einsteinova 21, 85101 Bratislava
 m a p a 

Chcete si pozrieť, ako by vyzerala vaša Kia Niro odetá do vami vybranej farby a diskov? Využite praktický konfigurátor:  Nová Kia Niro

Mohlo by vás zaujímať: NOVÉ VOZIDLÁ KIA V PONUKE