Celá rodina Kia CEED s piatimi hviezdičkami od Euro NCAP - SlovaKIAauto

Celá rodina Kia CEED s piatimi hviezdičkami od Euro NCAP

Najnovšie modely kórejskej automobilky dostali najvyššie možné hodnotenie v testoch spoločnosti Euro NCAP, ktorá posudzuje bezpečnosť jednotlivých vozidiel.

Hatchback Kia CEED, kombi CEED SW, shooting brake ProCeed aj nový crossover Kia XCeed si vyslúžili prestížnych päť hviezdičiek.

Výborná ochrana pri nárazoch

Rodina Ceed ponúka vysokú mieru bezpečnosti pri kolíziách akéhokoľvek druhu. Posádka pri nich zostane v stabilnej pozícii a bude chránená bez ohľadu na charakter postavy. V prípade bočného nárazu dostali vozidlá Kia plný počet bodov, pri nárazoch zozadu boli cestujúci dobre chránení v oblasti krčnej chrbtice. Navyše, systém autonómneho núdzového brzdenia pomohol autu vyhnúť sa nárazom pri testovaní kvality asistenčných technológií.

Kia CEED a jej súrodenci boli najúspešnejšie v hodnotení bezpečnosti cestujúcich

V kategórii ochrana dospelého pasažiera získali až 88 %, v prípade detí to bolo o tri percentá menej. Asistenčné technológie napomáhajúce bezpečnosti získali 73 % a pri ochrane chodcov dostali vozidlá ázijskej značky 68 %.

kia XCeed

Bezpečnosti spomenutých automobilov pomáhajú viaceré asistenčné systémy. Z množstva spomenieme udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, monitorovanie mŕtveho uhla, parkovacieho asistenta a pod. Plusom je aj prítomnosť mimoriadne odolnej železnej karosérie a siedmich airbagov v rámci štandardnej výbavy.

Jedna rodina, veľa možností

„Kia CEED a jej rodina ponúka zákazníkom možnosť výberu a flexibility v rámci jedného malého segmentu vozidiel, zatiaľ čo ostatné značky v tomto ohľade zaostávajú. Navyše, vo všetkých prípadoch ide o mimoriadne bezpečné autá. Kia CEED spolu so svojimi ďalšími karosárskymi derivátmi je obľúbenou voľbou pre rodiny, ale často nájde uplatnenie aj u ľudí zaoberajúcimi sa prepravou osôb. Je dôležité, že tieto vozidlá ponúkajú širokú škálu funkcií a technológií, ktoré sa snažia ochrániť cestujúcich a znižujú šancu na kolíziu,“ uviedol prevádzkový riaditeľ Kia Motors Europe Emilio Herrera.

Mohlo by vás zaujímať:

Skladové vozidlá Kia: Široký výber za bezkonkurenčné ceny

Kedy vymeniť staré za nové: Kedy je najvýhodnejšie predať staré vozidlo a kúpiť nové?