Príďte si vyskúšať naše elektrifikované vozidlá počas Kia GO electic tour - SlovaKIAauto

Príďte si vyskúšať naše elektrifikované vozidlá počas Kia GO electic tour

Srdečne vás pozývame na druhý ročním KIA GO electric tour, ktorá začína v KIA Instore v bratislavskom Auparku už tento pondelok od 18. do 20. júla.

Na vlastnej koži si tak môžete vyskúšať úplnú novinku KIA Niro Plug-in-Hybrid, model KIA Sportage Plug-in-Hybrid a vrcholný model v rámci elektromobilu KIA EV6. Stačí sa zaregistrovať na www.kiagoelectric.sk

Jedným z vozidiel na vyskúšanie je Niro PHEV. Má akumulátor s kapacitou 11,1 kWh, s ktorým dosahuje dojazd na elektrinu až 65 km, ktorý bude pre väčšinu prípadov každodenného dochádzania stačiť. Okrem toho disponuje optimalizovaným elektrickým režimom vozidla, aby mohlo dlhšie jazdiť na elektrický pohon, čím sa ďalej znižujú emisie a šetrí palivo.

K dispozícií bude na testovacie jazdy aj KIA EV6, ktorá získala ocenenie  „Auto roka 2022“ ako aj „Elektrické SUV roka“. Model EV6 je postavený na úplne novej modulárnej platforme E-GMP, vyvinutej čisto pre potreby elektromobilu. Jeho výsledky sú impozantné. Dojazd viac ako 510 kilometrov na jedno nabitie. Rýchle nabíjanie pri napätí 800 V z 10 na 80% už za 18 minút. Nabitie na dojazd 100 km za menej ako 4,5 minúty. Model EV6 GT má dva elektromotory s výkonom 430 kW. Verzia AWD GT disponuje maximálnym krútiacim momentom 740 Nm. Z nuly na 100 km/h dokáže za 3,5 sekundy. Max 260 km/h.

Trojicu uzatvára novinka z výrobného závodu Kia v Žiline, Kia Sportage Plug-in Hybrid, ktorej pokročilý pohon umožňuje väčšinu každodenných jázd s nulovými emisiami a je skonštruovaný tak, aby minimalizoval akýkoľvek vplyv na priestor pre cestujúcich a batožinu.

Na testovaciu jazdu sa môžete prihlásiť cez formulár na stránke www.kiagoelectric.sk. Tam nájdete aj kalendár s rozpisom, kedy u ktorých predajcov sa predvádzacie vozidlá nachádzajú. Pre jedného šťastlivca, ktorý sa zaregistruje a absolvuje testovaciu jazdu čaká nová Kia Niro na týždeň. Roadshow Kia GO electric tour prebieha od 18. júla do 2. septembra naprieč Slovenskom.

Tešíme sa na vás v KIA Instore v bratislavskom Auparku v dňoch 18 – 20. júla, kde vám s radosťou porozprávame ďalšie zaujímavosti o našich vozidlách. Elektrifikované modely KIA predstavujú technologickú špičku nielen v modelovej ponuke značky KIA, ale aj v rámci automobilového segmentu.