5. krokov k novému vozidlu KIA - SlovaKIAauto - Ako prebieha nákup auta

5. krokov k novému vozidlu KIA

Žijeme v dynamickej dobe, ktorá prináša ohromné množstvo vyspelých technológií, implementovaných do progresívnych vozidiel KIA. V tomto článku Vám priblížime 5 krokov, ktoré vedú k správnemu výberu vozidla pre vaše potreby a zároveň Vás  prevedieme celým nákupným procesom až po odovzdanie kľúčov od nového vozidla.  

1. krok – Definovanie Vašich potrieb a požiadaviek

Tento krok je najzásadnejší. Od neho sa odvíjajú ďalšie možnosti v rámci konfigurácie vozidla. Je potrebné si jasne zadefinovať, na čo bude slúžiť, čo od neho očakávate a v akom pomere budú krátke cesty voči dlhším trasám. Často krát sú rozdiely len minimálne, avšak v rámci preferencií zásadné.

Napríklad KIA RIO a STONIC sú malé mestské vozidlá, ktoré zdieľajú rovnakú podvozkovú platformu. Avšak aj v rámci týchto malých vozidiel je rozdiel vo výške podvozku, ktorý má STONIC vyšší. Vďaka čomu sa pasažierom lepšie nastupuje a vystupuje. Pre mladších to môže byť zanedbateľný detail, pre starších ľudí rozhodujúci argument.

2. krok – Cenové rozpätie

Po ujasnení si koncepcie vozidla prichádza na rad cenové rozpätie, do ktorého sa potrebujete zmestiť. S tým je spojená aj otázka financovania. Buď priamo, prevodom celej sumy na účet, alebo formou spotrebného prípadne úverového leasingu.

Každý model KIA má prehľadný cenník, v ktorom sú podrobne rozpísané jednotlivé motorizácie v kombinácií s automatickou alebo manuálnou prevodovkou a systémom pohonu 2WD alebo 4W.

Ako sa orientovať v cenníku KIA?

„Cenníková cena“ je cena za vozidlo v základnej farbe bez metalízy. V Prípade modelu RIO je to biela „Clear White“. Všetky ostatné metalické sú za príplatok 450€.

„cenníková cena“ je cena, ktorá sa udáva aj pri výpočte poistného, nakoľko vozidlo má reálne danú hodnotu a kalkuluje sa ňou pri prípadom poistnom plnení.

V cenníkoch KIA nájdete aj „Cenové zvýhodnenie“. V prípade KIA RIO je aktuálna zľava vo výške 1 200€ na všetky motorizácie a stupne výbavy. Táto zľava sa odpočítava z cenníkovej sumy. Pre štandardného klienta tak platí „Akciová cena“ ktorá už zohľadňuje výšku cenového zvýhodnenia.

K štandardnej výbave si môžete prikúpiť voliteľnú výbavu. Tá je však dostupná len pre určité stupne výbav. Konkrétne Comfort Pack ktorý pozostáva so zatmavených zadných a bočných okien, vyhrievaných predných sedadiel a vyhrievaného volantu je dostupný pre výbavu EXTRA a GOLD.

FLEET Zľava

Odlišná cenotvorba je v prípade, že si kúpite vozidlo na spoločnosť (s.r.o., živnosť, a.s.), alebo patríte k zamestnacom, ktorí pracujú v odvetví alebo v spoločnosti, spadajúcej do Fleetového programu automobilky KIA. V takom prípade sa uplatní percentuálna zľava nie z akciovej, ale z cenníkovej ceny za vozidlo. Štandardná zľava nie je kombinovateľná s Fleetovou zľavou.

Napríklad v máji 2021 majú na model Ceed s benzínovým motorom zľavu vo výške 11% z cenníkovej ceny tieto profesie a spoločnosti:

Lekári, novinári, farmaceuti, zdravotné sestry, ŤZP, členovia advokátskej komory, pedagógovia, zamestnanci Tatra Banky, Biotiky, ČSOB, VÚB, MVSR, MOSR, MFSR, poisťovne Allianz, PENTA group, Orange SK, VVS, Bencont, VUJE, LIDL, Continental, ATT, Heineken, Ericsson, Accenture, DXC, IQVIA, ANASOFT, Deloitte.

Taktiež majú nárok na zľavu autoškoly, autopožičovne, neziskové organizácie a charity, chránené dielne, štátna a miestna správa, IBM, ERSTE Group, SLSP, NARKS, diplomati či ambasády.

3. krok

Po výbere vozidla v požadovanej konfigurácií a výbave prichádza na rad vytvorenie cenovej ponuky a objednávky, s následnou rezerváciou vozidla.

4. krok

Po úhrade celej sumy za vozidlo, prípadne výšky akontácie podľa leasingovej kalkulácie sa vozidlo zadáva do servisu na „predpredajný servis“.

5. krok

V dohodnutý deň nastáva slávnostný okamžik, kedy Vám odovzdáme vozidlo na prevozných značkách a podpíše sa odovzdávací/preberací protokol. Po vystavení Veľkého technického preukazu sa po vzájomnej dohode vozidlo prihlási v rámci našej služby, alebo si ho prihlasujete sami na miestom Dopravnom inšpektoráte.

Veríme, že vám týchto 5 krokov k správnemu výberu vozidla pomôže pri rozhodovaní. V prípade záujmu o cenovú ponuku kontaktujte prosím našich obchodníkov: