KIA Ceed SW: zdokonalený dizajn a perfektná automatická prevodovka

Kia Ceed SW

K portfóliu kórejskej automobilky KIA nesporne patrí aj predĺžená verzia populárneho modelu KIA Ceed s názvom Kia Ceed SW. Verzia s prívlastkom SW znamená nielen skratku pre Sportwagon – ide najmä o zhmotnenie najnáročnejších požiadaviek pre rodinný automobil.

Pozn.: v texte používame výraz Kia Ceed namiesto správneho KIA Cee´d kvôli optimalizácii pre vyhľadávanie na Google – častejšie vyhľadávaný výraz)

Tip pre vás: Kia Ceed SW už od 248€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Čo pribudlo

Pri poslednom facelifte získala KIA Ceed nový agresívnejší vzhľad. Zmenila sa najmä predná maska, pribudli chrómové rámiky okolo hmloviek a v ponuke sa objavili nové tvary diskov kolies. V interiéri vozidla pribudlo niekoľko chrómových prvkov, lepšie tvarované sedadlá a detaily ako držiaky na batožinu v kufri, nová sedempalcová dotyková obrazovka, ktorá zjednodušila ovládanie základných prvkov multimediálneho systému, sledovanie parkovacej kamery a navigácie. Navyše auto dostalo parkovacieho asistenta, ktorý ho dokáže zaparkovať v pozdĺžnom i priečnom smere. Kto s parkovaním nemá problém, možno túto funkciu nebude veľmi využívať. Pre skúsených vodičov sa môže zdať trochu zdĺhavá a kto si verí, zaparkuje bez problémov a možno skôr. Určite ho teda vyžije početný zvyšok menej skúsených majiteľov áut..

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

 Kia

Auto má však zásadnú novinku, ktorá stojí za to: Perfektná automatická prevodovka

Nová KIA Ceed SW je vybavená aj automatickou dvojspojkovou prevodovkou s označením DCT so siedmimi stupňami. Dá sa povedať, že ňou prudko dostihla konkurenciu. Spolu s úpravou a vylepšením najpredávanejšieho dieselového motora s objemom 1,6 litra nové SW urobilo veľký krok k dokonalosti. Výkon motora vzrástol na rovných 100 kW a oproti predchádzajúcej verzii to naozaj badať na kvalite a dynamike jazdy.

skladové vozidlá kia

Viac o akcii sa dozviete klikom na tento link.

 

Automatická prevodovka vynikajúco spolupracuje s motorom, a tak si vychutnáte oveľa vyššiu razanciu a akceleráciu. Ak budete citlivo pracovať s plynovým pedálom, zistíte, že ju môžete ovládať aj týmto spôsobom. Stlačením plynu si vodič vynúti požadované správanie prevodovky najmä ak bude potrebovať náhle podradiť o dva stupne. Na rovine dokázala prevodovka priam ideálne spolupracovať s motorom a zlé to nebolo ani pri jazde do kopca. Mierne problémy sme zaregistrovali pri zjazde dolu, kedy prevodovka len „nerada“ podraďovala na nižší prevodový stupeň. Ale to je pri dvojspojkových verziách bežný jav.

Typ: Ak kliknete na link, zistíte viac o klasickej kratšej verzii Kia Ceedktorá jazdí skvele a neuveriteľne ticho.

KIA Ceed SW: Rodinka, nastupovať!

 

K ďalším novinkám patrí aj zlepšený podvozok auta. Podvozok pôsobí mäkko, no pri prejazde zákrutami sa nakláňa len minimálne. Treba si uvedomiť, že auto s týmito rozmermi je určené pre pohodovú jazdu s rodinou. No ani s plne obsadeným vozidlom nebudete pociťovať menšiu dynamiku či dýchavičnosť motora. Je dostatočne silný a určený na dlhé jazdy. Dobrá správa je, že jeho úpravou sa zefektívnila aj spotreba. Pri plne obsadenom aute sme dosiahli priemernú spotrebu 5,3 litra, čo je takmer o liter menej ako pri predchádzajúcej verzii motora.

Mimoriadna akcia: SlovaKiaAuto vám ponúka jedninečnú dvojnásobnú zľavu na viacero modelov Kia. Pozrite si prehľad jednotlivých akcií.

Kia Ceed.