Elektrická KIA E-NIRO v službách UBER

Spoločnosti Kia Europe a Uber oznámili spoluprácu v oblasti elektrickej mobility, ktorá urýchli zavedenie pokročilých plne elektrických vozidiel v Európe.

KIA v rámci tohto partnerstva poskytne vodičom spoločnosti Uber svoje najmodernejšie elektrické vozidlá e-Niro a e-Soul.

Cieľom spoločnosti Uber, poskytujúcej mobilitu v Európe je výrazné zníženie uhlíkových emisií v celom svojom vozidlovom parku. Do roku 2030 sa plánuje stať platformou pre mobilitu s nulovými emisiami. V záujme splnenia tohto cieľa sa spoločnosť Uber zaviazala, že do roku 2025 bude mať v uliciach najväčších európskych miest, ako je Londýn, Paríž či Amsterdam, až 130-tisíc aktívnych vozidiel BEV.

Obe spoločnosti ďalej posilnia svoje strategické spojenectvo, v rámci ktorého ponúkne Kia svoje najmodernejšie plne elektrické vozidlá minimálne na 20 európskych trhoch.

Detailné informácie o plne elektrickom vozidle e-NIRO nájdete na našej stránke pod nasledovným odkazom: https://slovakiaauto.sk/model/e-niro/

Model Kia e-Niro je vďaka svojej všestrannosti, hospodárnosti a vysokej konštrukčnej kvalite, ako aj sedemročnej záruke, považovaný za ideálne riešenie pre tento sektor, pretože spĺňa požiadavky tak vodičov spoločnosti Uber, ako aj ich zákazníkov.

Kia e-Niro vďaka reálnemu dojazdu 454 kilometrov v prípade verzie s výkonom 64 kWh a elegantnej karosérii v štýle crossoveru ponúka plnú funkčnosť bez obmedzení s nulovými emisiami. V kabíne sa spája triezvy dizajn s veľkorysým priestorom. Lítiovo-iónový polymérový akumulátor modelu e-Niro sa nabije na 80 percent kapacity už za 54 minút pomocou rýchlonabíjačky s výkonom 100 kW na jednosmerný prúd (DC).

Spoločnosť Kia zároveň ponúkne vodičom spoločnosti UBER skúšobné jazdy, aby im umožnila zažiť na vlastnej koži plne elektrické vozidlá bez emisií.

Spoločnosť Kia sa netají tým, že jej transformačná stratégia s názvom „Plán S“ plánuje uviesť na trh 11 nových modelov do roku 2026, pričom sedem z nich bude vyvinutých na základe pokročilej globálnej elektrickej modulárnej platformy E-GMP.

Medzi tieto nové modely bude patriť rad osobných automobilov, športové úžitkové vozidlá (SUV) i viacúčelové vozidlá (MPV) z viacerých segmentov, pričom každé z nich bude vybavené špičkovými technológiami v odvetví na podporu rýchleho nabíjania a diaľkovej jazdy.