Elektrická Kia Niro prichádza na scénu (+ FOTO)

Juhokórejská automobilka pokračuje v plnení predsavzatí a prináša ďalší model, ktorý využije iba elektrickú energiu. Po Soule sa objaví na cestách aj nová Kia Niro EV. Európsku výstavnú premiéru zažije až na októbrovom parížskom autosalóne, ale už teraz sú k dispozícii prvé fotky tohto vozidla, ktoré príde na kórejský trh v druhej polovici roka a následne bude distribuované aj do zvyšku sveta.

Kia predstavila koncept elektrického Nira v januári na veľtrhu spotrebnej elektroniky (CES) v americkom Las Vegas. Hotová verzia vynoveného crossoveru sa však objavila až na piatom ročníku Medzinárodnej výstavy elektrických vozidiel v kórejskom meste Čedžu. V Európe bude k dispozícii až o necelých päť mesiacov vo francúzskej metropole.

Blesková akcia: Využite zľavy vo výške až 20 % na cestovné príslušenstvo. Pozrite si podrobný cenník.

Moderný a elegantný dizajn

Elektromobil Kia Niro bol navrhnutý v dizajnových centrách v americkej Kalifornii a kórejskom meste Namjang. Ponúka praktickosť a príťažlivosť kompaktného SUV v elegantnej aerodynamickej karosérii s jemne tvarovanými povrchmi. Zároveň stelesňuje významný pokrok automobilky v oblasti bezemisného motorizmu.

Pri pohľade na exteriér ponúka nový elektromobil exkluzívnu mriežku chladiča, futuristický prívod vzduchu a svetlá na denné svietenie s diódami LED v tvare šípky. Vďaka koncepcii „čistého a technického dizajnu“ má elektrické vozidlo štíhlu charakteristickú bočnú líniu a skosené zadné okná, ktoré zvýrazňujú jeho elegantný profil a zároveň poskytujú väčší priestor pre mohutné podbehy kolies.

Tip: Ponúkame vám prehľad akciových cien na jednotlivé modely Kia.

Kia Niro s dlhším dojazdom

Elektromobil Niro poháňa nová generácia hnacieho ústrojenstva pre elektrické vozidlá od spoločnosti Kia. Tá využíva nové výrobné technológie, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre elektrické vozidlá značky Kia.

Elektrický model Niro je vybavený vysokokapacitným lítiovo-polymérovým akumulátorom s kapacitou 64 kWh. Bude schopný dojazdu vyše 450 km na jediné nabitie s nulovými emisiami alebo viac ako 300 km na voliteľnom akumulátorovom systéme s kapacitou 39,2 kWh. Zverejnené údaje však predstavujú očakávané ciele a môžu sa meniť vplyvom ďalšieho vývoja a homologizácie.

Kia Niro Plug-in Hybrid sa ani zďaleka nemohla pochváliť takým dojazdom. Kapacita elektromotora poskytovala autu energiu iba na približne 55 kilometrov. Treba si však uvedomiť, že hlavnou pohonnou jednotkou v tomto prípade je dieslový motor 1,6 GDI.

Odporúčame: Výpredaj skladových vozidiel Kia. V ponuke sú modely Ceed, Rio, Sportage a Stonic.