John Buckingham je novým vedúcim dizajnového teamu

Kia oznámila vymenovanie Johna Buckinghama za vedúceho skupiny Kia Next Design Exterior Group s účinnosťou od 1. júna.

Kia naďalej posilňuje svoje pôsobenie na poli dizajnu v súlade so snahou chopiť sa vedúcej úlohy v oblasti mobility a budovať zákaznícky úspešne portfólio elektromobilov. Začiatkom tohto roka bol viceprezident Teck Koun Kim vymenovaný do pozície vedúceho skupiny Kia Next Design Group a John Buckingham teraz prevezme úlohu vedúceho skupiny Kia Next Design Exterior Group, aby podporil odvážne dizajnérske ambície značky.

Viceprezident Kim dohliada na exteriér, interiér a tiež dizajn CMF pre celý rad vozidiel Kia. John Buckingham bude dohliadať na dizajn exteriéru vozidiel značky Kia a podporovať viceprezidenta Kima.

Prostredníctvom svojej filozofie dizajnu: „Zjednotenie protikladov“ chce spoločnosť Kia hrať významnú úlohu pri formovaní budúcnosti mobility. Karim Habib, výkonný viceprezident a vedúci Kia Design Center, za týmto účelom presadil pokrokovú a proaktívnu organizačnú kultúru na splnomocnenie návrhárov značky.

„Keďže Kia pokračuje vo svojej transformácii smerom k udržateľnej mobilite a mení sa na ambicióznu značku, som nesmierne šťastný, že môžem privítať Johna Buckinghama v Kia Global Design Center. Jeho neuveriteľný talent a kreativita posilnia náš tím“, povedal Karim Habib, EVP a vedúci Kia Global Design Center. „Rovnako je pre nás fantastickou výhodou, že všetky naše produkčné projekty vedie Teck Koun Kim. So svojimi mimoriadnymi schopnosťami a cennými skúsenosťami môže posunúť našu dizajnérsku organizáciu v Namyangu ešte ďalej smerom k značke, ktorou chceme byť.“

„Kia úspešne pôsobí v segmente elektrických vozidiel so svojimi konkurencieschopnými modelmi, ako sú EV6 a EV9, ktoré sa pýšia svojím inovatívnym dizajnom,“ povedal Teck Koun Kim, viceprezident a vedúci skupiny Kia Next Design Group. „Kia vynakladá nemalé úsilie na inováciu a reakciu na rýchlo sa meniace trhové prostredie napríklad tým, že naberá talenty zvonku. Očakávame, že John Buckingham, ktorý má najrôznejšie skúsenosti s prémiovými značkami a start-upmi, bude pre Kia Global Design Center veľkým prínosom.“

Buckingham bude určovať budúce smerovanie exteriérového dizajnu Kia a prispeje k ambícii Kia, ktorou je stanovovať dizajnové štandardy v globálnom automobilovom priemysle. Buckingham, vďaka svojim rozsiahlym skúsenostiam s navrhovaním elektromobilov vie významne prispieť k exteriérovému dizajnu vozidiel Kia novej generácie, vrátane všetkých elektrických modelov.

„S veľkou cťou a nadšením vstupujem do skupiny Kia Next Design Exterior Group. Teším sa na spoluprácu s mimoriadne talentovaným dizajnérskym tímom, ktorý pomôže ďalej definovať filozofiu progresívneho dizajnu „Zjednotenie protikladov“ a aplikovať tento prístup na ďalšiu generáciu exteriérov vozidiel Kia. Spoločne budeme stavať na mimoriadne pôsobivých súčasných produktoch a pracovať na novej generácii dizajnového výrazu,“ povedal John Buckingham, vedúci skupiny Kia Next Design Exterior Group.

Buckingham je vo svetovom automobilovom priemysle uznávaným talentom. Pred príchodom do spoločnosti Kia zastával vedúce dizajnérske pozície v niekoľkých luxusných automobilových značkách vrátane Bentley Motors, BMW a Faraday Future. Vo Faraday Future bol zodpovedný za finálny vývoj a uvedenie na trh elektromobilu FF91, vlajkovej lode značky ako aj za vedenie dizajnu jej budúcich modelov.