Kia predstavuje na parížskom autosalóne viacero noviniek

Parížsky autosalón otvoril svoje brány verejnosti až dnes 4. októbra, ale už v predchádzajúcich dvoch dňoch boli výstavné plochy dostupné pre novinárov. Kórejská automobilka prišla do francúzskej metropoly s viacerými novými modelmi, medzi ktorými vyniká predovšetkým Kia ProCeed dostupná aj vo vyhotovení GT.

Atraktívny shooting brake

Kia ProCeed príde do predaja v úvode roku 2019 a bude určená výlučne európskym spotrebiteľom. Nový model nenadväzuje na koncept trojdverového kupé, ale využíva karosériu typu shooting brake. Ponúka atraktívny dizajn a vo vnútri nešetrí vysoko kvalitnými materiálmi príjemnými na dotyk. Jeho výroba sa začne ešte v novembri v žilinskom závode, kde sa produkuje aj CEED tretej generácie.

kia ceed

Odporúčame: Využite výkupný a uvádzací bonus pri kúpe modelov CEED a CEED SW tretej generácie. Ušetríte až do 1 400 €

Nové vysokovýkonné automobily Kia

Kia sa snaží vyhovieť aj zákazníkom, ktorí preferujú svižnejšiu jazdu na autách s výkonným motorom. Pre najnáročnejších klientov vyrába model Stinger, no oveľa dostupnejšie budú vozidlá Kia CEED GT alebo Kia ProCeed GT.

CEED GT

CEED GT sa odlišuje od ostatných „bratov“ s rovnakým označením športovým interiérom a takisto dynamickejším zovňajškom, ktorý charakterizujú nové predné aj zadné nárazníky. Pod kapotou auta sa skrýva výkonný benzínový motor 1,6 T-GDi. Ten je možné skombinovať so 7-stupňovou automatickou prevodovkou alebo 6-stupňovým manuálom.

CEED GT Line

Kia zároveň rozširuje ponuku o CEED GT Line, ktorý bude k dispozícii ako päťdverový hatchback alebo aj ako kombi (Sportswagon). V prípade ProCeedu sa edícia GT Line predáva štandardne. Automobilka chce týmto krokom posilniť svoje postavenie v segmente stredne veľkých rodinných vozidiel, pretože vytvorí prechodný stupienok medzi základnými modelmi a ich športovými vyhotoveniami.

Akcia: Limitovaná jesenná ponuka na 33 vozidiel. Cenové zvýhodnenie až 3 500 € a bezplatný servis na tri roky

Elektrický crossover

Nová plne elektrická Kia e-Niro sa čoskoro dostane na európsky trh. Podľa najnovších informácií by to mala stihnúť ešte v závere tohto roka. Moderný crossover neprodukuje žiadne emisie a na jedno nabitie je schopný prejsť 485 kilometrov. Pri použití batérie s predĺženou výdržou je možné v meste prejsť až 615 kilometrov.

e-Niro