Kia CEED má šancu na víťazstvo v ankete Auto roka 2019 | SlovaKIAauto

Kia CEED má šancu na víťazstvo v ankete Auto roka 2019

Odborná porota ankety Auto roka 2019 v Európe vybrala spomedzi 38 kandidátov najlepších 7 vozidiel, ktoré zabojujú o prestížne ocenenie. Vo finálovom výbere sa ocitla aj kórejská Kia CEED tretej generácie. Víťaza spoznáme 4. marca na autosalóne vo švajčiarskej Ženeve.

Auto roka je tradičnou anketou, ktorá funguje už od roku 1964. Najlepšie vozidlo vyberajú 60 novinári z 23 európskych krajín, pričom musia zohľadniť tieto kritériá: kvalita za peniaze, dizajn, komfort, bezpečnosť, technológie a environmentálna záťaž.

Tip: Pri kúpe novej Kia CEED a Kia CEED SW ušetrite až 2000 €: viac tu ...

Nová generácia

Kia CEED je druhým najpredávanejším modelom kórejskej značky, ktorá začiatkom leta spustila predaj tretej generácie tohto modelu. Z hľadiska dizajnu sa zmenila predovšetkým zadná časť vozidla. Koncové svetlá zdobia diódové trubice a pôsobia veľmi štýlovo. Veko batožinového priestoru má jednoduché tvary, v kontraste s ním vyniká ostro rezaný zadný nárazník s integrovanými reflexnými prvkami. Samozrejmosťou sú prepracovaný interiér a bohatá ponuka moderných technológií.

kia ceed 2018

Nová Kia CEED ponúka päť rôznych motorizácií.  Na výber sú benzínové agregáty 1,4 MPi (74 kW/100 koní), 1,0 T-GDi (88 kW/120 koní) a 1,4 T-GDi (103 kW/140 koní), kde je možné využiť aj automatickú sedemstupňovú prevodovku. Ak preferujete diesel, máte k dispozícii naftový motor 1,6 CRDi s výkonom 85 kW/115 koní alebo 100 kW/136 koní (vrátane automatickej prevodovky).

Bohatá vianočná nádielka: Nové vozidlá značky Kia s cenovým zvýhodnením až 3 500 €

Aká je konkurencia?

Kia CEED je jedným z troch hatchbackov, ktoré súpera o titulu Auto roka 2019 v Európe. Tento segment vozidiel ďalej reprezentujú aj Ford Focus a Mercedes-Benz Triedy A. Dvoch zástupcov vo finálovej jedničke má aj kategória SUV v podobe Citroenu C5 Aircross a elektrického Jaguaru I-Pace. Ocenenie môžu ešte získať aj športový automobil Alpine A110 a fastback Peugeot 508. Všetky spomenuté vozidlá budú testované vo februári budúceho roka a v marci 2019 spoznáme definitívne výsledky.

Kia zatiaľ v histórii ankety Auto roka nikdy nezískala celkové prvenstvo. V uplynulej edícii však mala takisto zástupcu v sedmičke najlepších. Kia Stinger sa napokon umiestnila až na štvrtej pozícii za Volvom XC40, Seatom Ibiza a BMW radu 5. Samotná Kia Ceed takisto raz obsadila štvrté miesto, bolo to v roku 2008.

 

Ušetrite až 2000 € pri kúpe novej Kia CEED alebo Kia CEED SW.

UŽ ZÁKLADNÁ VÝBAVA KIA CEED JE ÚŽASNE BOHATÁ

Kia ceed 2018

Už v základnej výbave nájdete ✅  tempomat, ✅ bezpečnostné asistenčné systémy, ✅ bluetooth handsfree, ✅ predné aj hlavové airbagy, ✅ vyhrievané zrkadlá a ostrekovače.

kia ceed sw

Už v základnej výbave nájdete ✅  tempomat, ✅ bezpečnostné asistenčné systémy, ✅ bluetooth handsfree, ✅ predné aj hlavové airbagy, ✅ vyhrievané zrkadlá a ostrekovače.

Uvádzaciu zľavu sme zvýšili zo 600 na 1 500* € a výkupný bonus 500 € v prípade odpredaja vášho auta. Spolu takto ušetríte až 2.000 €.  Navyše dostanete aj zimné pneumatiky zadarmo.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie alebo si nový CEED príďte vyskúšať:

kia ceed