Kia CEED GT je liberálny demokrat, ponúka vyšší výkon aj komfort

Kórejská automobilka postupne dopĺňa nové verzie tretej generácie hatchbacku Kia CEED. Najnovšie sa na trhu objavila športová Kia CEED GT, ktorá si zachováva komfort základného modelu a zároveň k tomu pridáva vyšší výkon. Britský denník The Independent preto označil tento automobil za „liberálneho demokrata“.

Bohatý vnútorný priestor

Exteriér Kia CEED GT ponúka športový dizajn, ktorý je odlišný od zvyšku rodiny Ceedov. Výkonný hatchback dostal nový predný nárazník so širšími otvormi na nasávanie vzduchu a využíva takisto moderné LED svetlá pripomínajúce kocku ľadu. Charakteristickým znakom zostáva tigria predná maska s logom GT. V štandarde stojí tento CEED na 18-palcových hliníkových diskoch.

Vo vnútri sa dizajnéri takisto zameriavali na športový charakter vozidla. Vodiči dostanú do rúk volant v tvare písmena D, pod nohami budú mať hliníkové pedále na ovládanie plynu, bŕzd a spojky a budú sedieť na nových aergonomických sedadlách. Interiér zároveň zostal dostatočne praktický a poskytuje až 395 litrov batožinového priestoru. Navyše, ponúka vodičovi dostatok miesta na nohy aj v oblasti nad hlavou. 

Kia Mánia: Využite limitovanú ponuku na skladové vozidlá s mimoriadnym zvýhodnením až do 3 500 €

Jediná motorizácia, množstvo asistenčných technológií

 

Kia CEED GT nie je typickým „športiakom“. Od klasického hatchbacku sa líši predovšetkým športovými prvkami a výkonnejším motorom. Automobilka ponúka len jedinú pohonnú jednotku – benzínový motor 1,6 T-GDi s výkonom 204 koní. Ten je kombinovateľný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo so sedemstupňovým automatom. V oboch prípadoch sa kombinovaná spotreba pohybuje okolo 7 litrov na 100 km.

Pri pohľade na zoznam asistenčných technológií sa už nedá hovoriť o športovom aute, pretože Kia CEED GT dostala všetky inteligentné pomôcky ako jej „sesterské“ modely. Ponúka systémy asistenta udržiavania v jazdnom pruhu alebo tempomat s funkciou Stop&Go. K dispozícii sú taktiež systémy varovania pred zrážkou s vozidlom v slepom uhle, sledovania pozornosti vodiča a asistent predchádzania čelnej zrážke. 

Kia disponuje najnovšími technológiami aj v oblasti konektivity. Tradične nechýba veľká dotyková obrazovka s navigáciou a prémiový audiosystém JBL. Poslednou vychytávkou je bezdrôtová nabíjačka telefónov. Cenovka novej Kia CEED GT sa začína na 22 590 € vďaka súčasnej zľave až 1 500 €. Táto cena platí pre variant s manuálnou prevodovkou. V prípade automatu budete musieť zaplatiť 24 390 €.

Tip: Kia CEED, CEED SW a ProCeed za akciové ceny a s výkupným bonusom