Kia CEED GT: Nový vysokovýkonný hatchback

Kórejská automobilka pokračuje v aktualizácii svojho modelového radu. V júni spustila na európskom trhu predaj tretej generácie hatchbacku Kia CEED a o dva mesiace neskôr k nemu pridala kombi s označením SW. V prvom kvartáli budúceho roka pribudne do portfólia značky aj vysokovýkonná Kia CEED GT, ktorá zažila svetovú premiéru na nedávnom parížskom autosalóne.

Nové GT je prispôsobené výlučne európskym vodičom a jeho produkcia sa začne v novembri v žilinskom závode. Na severe Slovenska sa budú vyrábať takisto ProCeed GT, klasický CEED a CEED SW. Na všetky tieto vozidlá sa bude vzťahovať tradičná sedemročná záruka.

Športovosť na prvom mieste

Exteriér Kia CEED GT ponúka športový dizajn, ktorý je odlišný od zvyšku rodiny Ceedov. Výkonný hatchback dostal nový predný nárazník so širšími otvormi na nasávanie vzduchu a využíva takisto moderné LED svetlá pripomínajúce kocku ľadu. Charakterisitickým znakom zostáva tigria predná maska s logom GT. V štandarde bude stáť tento CEED na 18-palcových hliníkových diskoch.

Kia CEED GT zozadu

Vo vnútri sa dizajnéri takisto zameriavali na športový charakter vozidla. Vodiči dostanú do rúk volant pripomínajúci písmeno D, pod nohami budú mať hliníkové pedále na ovládanie plynu, bŕzd a spojky a budú sedieť na nových aergonických sedadlách. Interiér zároveň zostal dostatočne praktický a poskytuje až 395 litrov batožinového priestoru.

Jediná motorizácia

Nová Kia CEED GT ponúka širokú škálu asistenčných technológií. Vo výbave nechýbajú systémy na monitorovanie pohybu v jazdných pruhoch, mŕtveho uhla či únavy vodiča. K dispozícii je napr. aj parkovací asistent alebo technológia, ktorá má predchádzať kolíziám. Posádku navyše chráni šesť airbagov.

Interiér Kia CEED GT

Automobilka predstavila jedinú motorizáciu, ktorá bude súčasťou novej Kia CEED GT. Zákazníci môžu využiť benzínovú pohonnú jednotku 1,6 T-GDi s výkonom 204 koní (150 kW), ktorá je kombinovateľná so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo sedemstupúňovou dvojspojkovou prevodovkou.