Kia CEED bude hybridná, chystá sa aj verzia SUV | SlovaKIAauto

Kia CEED bude hybridná, chystá sa aj verzia SUV

Kórejská automobilka sa snaží maximalizovať marketingový potenciál modelu Kia CEED a naďalej pokračuje vo vytváraní jeho derivátov. K tradičnému hatchbacku pribudli kombi s označením SW a shooting brake pod názvom Proceed. Podľa najnovších informácií sa však chystá aj verzia SUV a CEED bude dostupný aj s pohonmi plug-in hybrid a mild-hybrid.

Neprehliadnite: Ušetrite až 1 100 € pri kúpe Kia CEED a CEED SW, navyše získate aj 300 € bonus na balíky výbav

Dve možnosti hybridného pohonu

Plug-in hybrid Kia CEED by sa mal začať predávať v druhej polovici budúceho roka a najskôr bude použiteľný vo verzii kombi. Ak sa tento krok osvedčí, následne bude aplikovaný aj na zvyšné karosárske varianty. Automobilka využije rovnakú technológiu ako v prípade Kia Niro, teda kombináciu štvorvalca 1,6 GDi s elektromotorom 32 kW a batériami s kapacitou 8,4 kWh.

Hybridný pohon dostane najskôr Kia CEED SW

Kia chystá taktiež mild-hybrid, ktorý predstavila už pri facelifte Sportagu. Táto pohonná jednotka využije 48 V palubnú sieť, ktorá pomôže sile motora a úspore paliva. Elektrickú energiu bude možné zužitkovať pri akcelerácii a aj pri predĺžení doby nečinnosti spaľovacieho motora.

Stále aktuálne: Skladové vozidlá Kia s cenovým zvýhodnením až do 3 500 €

Niečo medzi Stonicom a Sportagom

Špionážne fotografie zachytili, že Kia pripravuje štvrtý variant karosérie pre model CEED. Špekulovalo sa o viacerých možnostiach, ale napokon to bude crossover, teda malé SUV. Nové vozidlo by malo predstavovať prechod medzi Kia Stonic a Kia Sportage, čím chce automobilka maximálne využiť priestor na trhu v tejto kategórii automobilov. Verejnosť by ho mohla prvýkrát vidieť na jarnom autosalóne v Ženeve.

Zahalená Kia CEED SUV

Podľa doterajších informácií bude mať Kia CEED SUV, ktorej oficiálny názov ešte nie je známy, oproti základnému hatchbacku zmenené nárazníky a iné kolesá. Zákazníci sa môžu logicky tešiť aj na vyšší posed, ale podľa dostupných správ sa nebudú meniť pohonné jednotky a s najväčšou pravdepodobnosťou sa nedočkáme ani pohonu všetkých štyroch kolies.

Akcia servisu: Využite bezplatnú zimnú kontrolu a pripravte svoje auto na chladné mesiace