Nová Kia CEED v porovnávacom teste AUTO BILDU zdolala aj VW Golf

Renomovaný nemecký motoristický časopis AUTO BILD pripravil pre svojich čitateľov porovnávací test hatchbackov viacerých značiek. Cenné prvenstvo v ňom dosiahla Kia CEED tretej generácie, ktorá zdolala Volkswagen Golf, Hondu Civic, Opel Astra a Renault Megane.

Motoristickí novinári testovali vozidlá vybavené malými benzínovými motormi s výkonom okolo 130 koní, pričom v teste sa najlepšie umiestnila nová Kia CEED so ziskom 525 bodov. Dominantným modelom v týchto porovnávaniach je pritom nemecký Volkswagen Golf, ktorý prišiel o vedúcu pozíciu iba v rokoch 2002 a 2007.

Odporúčame: Využite výhodné ceny na nový CEED a CEED SW, vďaka uvádzaciemu a výkupnému bonusu a zľave na výbavu môžete ušetriť až 1 400 €

Nová Kia CEED: Rýdzo európske auto

Hlavnými dôvodmi víťazstva hatchbacku z dielne kórejskej automobilky boli výkonné brzdy, najdlhšia záruka a výhodná cena. Navyše, motor novej Kia CEED plní emisnú normu EURO 6d Temp.

kia ceed

 

Snahou vývojárov Kia bolo vytvoriť auto šité na mieru európskemu spotrebiteľovi. Novinári pochválili dizajn vozidla, ktorý je nenápadnejší, ale nie nudný, a takisto ocenili štýlovo spracovaný interiér s prehľadným ovládaním a veľkým vnútorným priestorom. Nový CEED ponúka dostatok miesta aj pasažierom vzadu a sedadlá majú výraznejšie kontúry, čím ponúkajú príjemné bočné vedenie.

Príjemný motor a spoľahlivé brzdy

Prísne kritéria splnil motor 1,4 T-GDi, ktorý poskytuje výkon 140 koní a prezentuje sa pekným ťahom. Beží ticho a len v stredných otáčkach sa prejavuje jemným dunením. Dopĺňa ho sedemstupňová dvojspojková prevodovka, ktorá radí jemne a nie prehnane rýchlo.

Nová Kia CEED

Výborný je takisto podvozok, ktorý u novej Kia CEED pruží, riadi a brzdí presne tak, aby vyhovel požiadavkám európskych klientov. Tajným tromfom Kia CEED tretej generácie sú efektívne brzdy, ktoré umožňujú autu zastať z rýchlosti 100 km/h o 1,7 metra skôr ako je to v prípade Volkswagenu Golf.

Tip: Skladové vozidlá so zľavou až 3 500 € sú stále v ponuke, navyše všetky „papierovačky“ vybavíme za vás