KIA EV9 SA ZARADILA DO UŽŠIEHO VÝBERU OCENENIA AUTO ROKA 2024

image

KIA EV9 sa zaradila do užšieho výberu a zúčastní sa posledného kola ocenenia Auto roka 2024 (COTY) v Európe. Čisto elektrické SUV bolo predbežne uvedené na zozname 28 nových modelov, ktoré sa predstavili tento rok, a 59 porotcov COTY z 22 krajín ho teraz vybralo do užšieho výberu siedmich modelov. Celkový víťaz ocenenia COTY bude vyhlásený v pondelok 26. februára na medzinárodnom autosalóne v Ženeve.

Rovnako ako niekoľkonásobne ocenený elektrický crossover Kia EV6, aj čisto elektrická Kia EV9 využíva špecializovanú platformu E-GMP. Model EV9 je jedno z prvých sedemmiestnych elektrických vozidiel na trhu a prináša priestranný interiér s komfortom ako doma v obývačke. Z pohľadu dojazdu je EV9 dokonalým spoločníkom na rodinné výlety, pretože na jedno nabitie batérie dokáže prejsť až 563 km. Vďaka 800-voltovej technológii a batérii s kapacitou 99,8 kWh možno už za 15 minút zvýšiť dojazd o 249 km, takže vo svojej triede sa vyznačuje výnimočnou efektivitou.

Jason Jeong, prezident spoločnosti Kia Europe, povedal: Dnes sme skutočne hrdí, že sme sa už tretíkrát po sebe dostali do užšieho výberu ocenenia Auto roka v Európe, a to s modelom Kia EV9. Kia EV9 pokračuje v stopách modelu EV6, ktorý získal ocenenie Auto roka 2022, čo dokazuje našu ambíciu etablovať sa na pozícii vedúcej značky elektromobilov na európskom trhu.“

Model EV9 je v užšom výbere aj slovenskej verzie Auto roka 2024. 15 porotcov vybralo model EV9 medzi sedem finalistov. Celkový víťaz Auto roka 2024 bude na Slovensku predstavený 25. januára.