Kia ohúrila štyrmi novými konceptmi na troch kontinentoch - SlovaKIAauto

Kia ohúrila štyrmi novými konceptmi na troch kontinentoch

Kórejská automobilka Kia v uplynulých mesiacoch predstavila viacero atraktívnych konceptov. Vo švajčiarskej Ženeve zaujala futuristickým sedanom Imagine by Kia, na domácej pôde v Soule prekvapila modelmi SUV s označeniami Masterpiece a Signature a v New Yorku dostal priestor koncept pod názvom Habaniro.

Imagine by Kia

Vozidlo budúcnosti spája prvky SUV, elegantného a rodinného sedanu aj silné stránky priestranného crossoveru. Kia ho vyvíjala v dizajnérskom centre v nemeckom Frankfurte nad Mohanom a jeho cieľom je vymykať sa tradíciám. Základom konceptu je platforma s nízko uloženým batériovým modulom s indukčným napájaním, ktorý ženie hnacie ústrojenstvo.

Imagine by Kia zaujme každého svojím odvážnym exteriérom, za ktorým vôbec nezaostáva vnútorný priestor auta. Do vozidla sa vstupuje prostredníctvom proti sebe sa otvárajúcich dverí a dominantným prvkom interiéru je prístrojová doska. Na nej sa nachádza 21 samostatných displejov s ultra vysokým rozlíšením, ktoré sú logicky a intuitívne usporiadané.

Tip: Modely CEED, CEED SW a ProCeed za akciové ceny a s výkupným bonusom

SUV Masterpiece a Signature

Koncept Kia Masterpiece predstavuje SUV vyššej triedy, z ktorého by mali vývojári čerpať inšpiráciu pri ďalšej generácii modelu Sorento. Vnútorný priestor vozidla sa nesie v duchu luxusu, kvalitných materiálov a lákavých dizajnových prvkov. Naopak, karoséria má výrazné krivky a zrezané tvary. Je to preto, že vozidlo bude určené aj do náročnejšieho terénu, v ktorom využije pohon všetkých štyroch kolies.

Kia Signature nadväzuje na štúdiu Concept CP a ponúka štýlový dizajn. Napomáha jej k tomu výrazná „tigria“ maska chladiča, ktorá zakončuje dlhú kapotu. Charakteristické sú takisto robustné bočné línie zvýrazňujúce športový charakter automobilu. Koncept Signature má byť ukážkou vozidla, ktoré je pripravené na výrobu a jeho sériovú podobu by sme mohli vidieť už v tomto kalendárnom roku.

Habaniro

Kalifornské štúdio kórejskej značky nedávno vytvorilo koncept s názvom Habaniro, ktorý má posunúť mobilitu ľudí na novú úroveň. Nový, plne elektrický, model s pohonom všetkých kolies, možnosťou autonómnej jazdy a štyrmi miestami na sedenie poskytuje podľa kórejskej automobilky lepšie technologické vybavenie, aké mal k dispozícii človek, keď pristál na mesiaci. Zároveň bude schopný na jedno nabitie prejsť takmer 500 km.

„Chceli sme vytvoriť koncept, ktorý vás budem pohodlne navigovať ulicami, zvládne ostré zákruty a sebavedomo prejde aj cestami mimo mesta. Predstavili sme si preto auto pre všetkých a pre všetko. Keď vidíme finálny produkt, sme nadšení z toho, akí boli vývojári Habanira kreatívni,“ uviedol viceprezident pre dizajn v rámci divízie Kia Design Center America (KDCA).

Kia Mánia: Využite limitovanú ponuku na skladové vozidlá s mimoriadnym zvýhodnením až do 3 500 €