Kia obnovila FIFA partnerstvo do roku 2030

Hyundai Motor Group, spoločnosti skupiny Hyundai Motor Company a Kia Corporation, spoločne oznámili obnovenie svojich dlhodobých partnerstiev s FIFA do roku 2030. Obnovenú dohodu vítajú aj dcérske spoločnosti skupiny Boston Dynamics a Supernal.

Obnovené partnerstvá budú zahŕňať širokú škálu prestížnych súťaží FIFA, medzi inými aj veľmi očakávaný FIFA svetový pohár žien 2023TM a FIFA svetový pohár 2026TM. Podpora FIFA zo strany Hyundai a Kia, s novým dôrazom na rast a rozvoj ženskej hry, trvá už viac ako dve desaťročia.

ZURICH, SWITZERLAND – MAY 25: FIFA President Gianni Infantino and President of the Corporate Planning Office, Hyundai Motor Group Karl Kim during the Partnership Signing Ceremony between FIFA and Hyundai at HoF, Home of FIFA on May 25, 2023 in Zurich, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham/FIFA)

Na pripomenutie tejto príležitosti usporiadali FIFA a Hyundai Motor Group slávnostný podpis vo svojom sídle vo švajčiarskom Zürichu. Prezident FIFA Gianni Infantino podaním rúk s prezidentom Hyundai Motor Group Karlom Kimom, oficiálne uzavreli dohodu, ktorá symbolizuje spoločný záväzok partnerov urobiť futbal skutočne globálnym.

„Sme nadšení, že môžeme pokračovať v našich dlhoročných partnerstvách s Hyundai a Kia. V priebehu rokov dôsledne preukazovali svoj záväzok podporovať FIFA a ceníme si ich odhodlanie zlepšiť celkový zážitok z našich turnajov,“ povedal prezident FIFA Gianni Infantino. „Keď spolu vstupujeme do tejto novej éry sme nadšení z perspektív, ktoré nás čakajú pripojením Boston Dynamics a Supernal. Spoločne budeme pokračovať v práci na zjednotení sveta prostredníctvom futbalu.“

„V mene Hyundai Motor Group je nám cťou rozšíriť naše partnerstvo s FIFA, čím posilňujeme náš dlhodobý záväzok voči svetu futbalu,“ povedal Karl Kim, prezident Hyundai Motor Group. „Keď sa pustíme do tejto obnovenej spolupráce, tešíme sa na prezentáciu schopností našich riešení mobility a partnerských značiek v celosvetovom meradle. Spolu s FIFA sa snažíme inšpirovať a spájať fanúšikov na celom svete prostredníctvom sily futbalu.“

Ako oficiálni partneri FIFA v oblasti mobility budú Hyundai a Kia naďalej zohrávať kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní plynulých a efektívnych dopravných operácií na globálnych podujatiach a súťažiach FIFA. S rozsiahlymi globálnymi distribučnými sieťami automobiliek budú poskytovať komplexné flotily vozidiel, ktoré budú spĺňať všetky prepravné požiadavky pre FIFA a umožnia bezproblémový pohyb tímov, funkcionárov a personálu.

K obnovenej dohode s FIFA sa pripoja najmä dcérske spoločnosti skupiny Boston Dynamics a Supernal, ktoré poskytnú inšpirujúce príležitosti pre budúce značky mobility, aby pred skutočne globálnym publikom ukázali svoje odborné znalosti, technológie a trvalo udržateľný prístup k inováciám. Boston Dynamics je primárnou pobočkou skupiny v oblasti robotiky a Supernal je jej pokročilou jednotkou leteckej mobility. Obe dcérske spoločnosti sú kľúčovými súčasťami transformácie skupiny na inteligentného a trvalo udržateľného poskytovateľa riešení mobility, ktorý je zameraný na rozvoj budúcich spôsobov mobility.