Kia ProCeed je realitou, bude sa vyrábať v Žiline

Kórejská automobilka uviedla koncom júna na trh novú Kia CEED a o dva mesiace neskôr doplnila hatchback o kombi s podtitulom Sportswagon (SW). Počas minulého týždňa však v španielskej Barcelone predstavila úplnú novinku – model Kia ProCeed, ktorý sa z futuristického konceptu premenil na realitu.

Nový člen rodiny Ceedov sa bude vyrábať ako shooting brake. Vďaka tomu si udrží imidž športového vozidla. V ponuke sa objaví výlučne vo verziách GT Line a GT, ktoré sú orientované na svižnejších vodičov. S klasickým Ceedom má spoločné len blatníky a kapotu, všetky ostatné diely sú odlišné.

Nová Kia ProCeed sa rázvorom náprav (2 650 mm), šírkou (1 800 mm) aj dĺžkou (4 605 mm) ponáša na nový CEED SW. Oproti tradičnému kombi je podstatnejšie nižšia (až o 43 mm). Dynamický profil vozidla podporujú aj ostrejšie sklony čelného a zadného skla.

Odporúčame: Využite výhodné ceny na nový CEED a CEED SW, Vďaka uvádzaciemu a výkupnému bonusu ušetríte až 1 100 €

Veľkorysý batožinový priestor

Športový duch je citeľný taktiež v interiéri.  Nachádzajú sa tu nové prvky ako napr. sploštený volant, čierne obloženie strechy, kovové lišty na prahoch či sedadlá s logami GT a lepšou bočnou oporou. V centre palubnej dosky je umiestnená 7- alebo 8-palcová obrazovka. Tá je kompatibilná so smarftónom prostredníctvom platforiem Apple CarPlay, Android Auto alebo Kia Connected Services. Príjemným bonusom je však batožinový priestor s veľkosťu až 594 litrov.

Kia ProCeed disponuje bezkľúčovým odomykaním aj automatickým prepínaním diaľkových svetiel. Za príplatok je možné dostať navigáciu TomTom, výkonný audiosystém JBL alebo vyhrievanie čelného skla či zadných sedadiel. V ponuke asistenčných systémov sa nachádzajú monitoring jazdných pruhov, autonómne brzdy s detekciou chodcov, udržiavanie v jazdnom pruhu aj parkovací asistent.

Tip: Skladové vozidlá so zľavou až 3 500 € sú stále v ponuke, navyše všetky „papierovačky“ vybavíme za vás 

Kvarteto motorov

Novinka kórejskej značky poskytuje na výber štyri rôzne motorizácie. Najnižší výkon má benzínový agregát 1,0 T-GDI. Ponúka 88 kW a je využiteľný iba v spojení s klasickou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Motor 1,4 T-GDi s výkonom 103 kW je dostupný už aj so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.  Rovnako ako 1,6 T-GDI, ktorý má výkon až 150 kW. Dieslová pohonná jednotka 1,6 CRDi sa chváli výkonom 100 kW a je takisto vyrábaná s manuálnym aj automatickým radením prevodových stupňov.

Kia ProCeed zažije svetovú výstavnú premiéru už v októbri na Parížskom autosalóne. Do predaja poputuje hneď v prvom štvrťroku 2019. Od konca tohto kalendárneho roka však bude postupne schádzať z výrobných liniek v žilinskom závode.