Kia ProCeed spája atraktívny vzhľad, pohodlie a kvalitné motory - SlovaKIAauto

Kia ProCeed spája atraktívny vzhľad, pohodlie a kvalitné motory

Kia ProCeed je na slovenskom trhu v predaji iba od polovice januára, ale na našich cestách ju vidieť čoraz častejšie. Juhokórejská automobilka zaobalila atraktívny shooting brake do športovo ladenej karosérie, ktorá priláka nejedného muža. Na druhej strane však nový ProCeed ponúka bohatú výbavu, vysokú mieru komfortu a je cenovo dostupný. 

Príťažlivá z každého uhla

Kia ProCeed je dizajnovo vydareným kúskom. Jej vývojári si dali záležať na tom, aby vyzerala dobre z každého uhla. Základom je nízko položená karoséria. Tú charakterizuje najmä strecha, ktorá sa postupne zváža až ku kufru a dodáva vozidlu potrebnú dynamiku. Napriek „zrezanej“ zadnej časti ponúka tento model až 594 litrov batožinového priestoru. 

Tip: Kia CEED, CEED SW a ProCeed za akciové ceny a s výkupným bonusom

Nový shooting brake má takmer identické rozmery ako kombi CEED SW. Líši sa od neho len tým, že je o 43 mm nižší a o 5 mm dlhší. V interiéri Kia príliš nevymýšľala a celej rodine Ceedov nadelila približne rovnakú výbavu. Vnútorný priestor je vyplnený príjemnými materiálmi a vytvára dojem útulnosti.

Kia Mánia: Využite limitovanú ponuku na skladové vozidlá s mimoriadnym zvýhodnením až do 3 500 €

Bezchybné motory

Kia ProCeed je v predaji iba vo variantoch GT-Line a GT, čo ihneď evokuje svižnú jazdu. V prípade GT-Line je k dispozícii jeden benzínový motor 1,4 T-GDi s výkonom 103 kW a jeden naftový 1,6 CRDi SCR s výkonom 100 kw, pričom v oboch prípadoch existuje možnosť voľby medzi šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a sedemstupňovým automatom. Rovnako je to aj pri verzii GT, kde je dostupný iba motor 1,6 T-GDi s výkonom 150 kW.

Spomenuté pohonné jednotky vychválili aj motoristickí novinári vo viacerých testoch. Motor 1,6 T-GDi v kombinácii s automatickou prevodovkou ohodnotili ako takmer bezchybný. Má tichý chod, prechod medzi rýchlostnými stupňami je mimoriadne hladký a presný. Bez pripomienok obstála aj manuálna prevodovka. Má akurát dlhé dráhy a pohodlne si s ňou poradí aj menej skúsený vodič.

Cenové bonusy

Pri kúpe modelu Kia ProCeed stále platí uvádzací bonus vo výške 1800 € a ušetriť môžete aj ďalších šesť stoviek pri výkupe vášho vozidla. Cenovka sa momentálne bez výkupného bonusu začína na úrovni 21 090 € pri pohonnej jednotke 1,4 T-GDi s manuálom a končí na hodnote 26 590 € pri najvýkonnejšej verzii 1,6 T-GDi s automatickým radením.

kia ceed