Odhalená nová Kia Sorento, premiéru zažije v Ženeve

Kórejská automobilka už čoskoro predstaví novú štvrtú generáciu populárneho modelu. Nová Kia Sorento bude predstavená publiku začiatkom marca na autosalóne vo švajčiarskej Ženeve. Už teraz však unikli viaceré fotografie vlajkovej lode ázijskej značky a dostupné sú vizualizácie od samotného výrobcu.

Nová Kia Sorento na novej platforme a s viacerými inováciami

Nová Kia Sorento stojí na novej platforme určenej pre stredne veľké SUV. Jej hlavným cieľom bude ponúknuť čo najväčšiu praktickosť a poskytnúť užitočný priestor porovnateľný s väčšími vozidlami. Vo svojom vnútri skrýva viaceré inovácie. Samozrejmosťou sú pokročilé asistenčné systémy, progresívne funkcie konektivity a moderný infotainment. Novinkou pre Sorento bude využitie hybridného pohonu.

nová Kia sorento

Nová generácia má robustný vzhľad a pri prvom pohľade na auto upúta pozornosť tradičná tigria maska. Ďalším charakteristickým prvkom je svetelná technika. Vpredu nechýbajú Full LED svetlá, zadné lampy sú rozdelené na dve výrazné vertikálne časti.

Kia Sorento prvýkrát s hybridným pohonom

Vylepšená Kia Sorento sa podobá na majestátnu Kiu Telluride a v interiéri vsádza na kvalitné prémiové materiály. Osviežujúcim prvkom je dvojfarebný kožený volant, pred ktorým uvidí vodič plne digitálny prístrojový panel. Po jeho pravici je veľký dotykový displej infotainmentu a volič jazdných režimov, ktoré sa budú dať meniť prostredníctvom otočného ovládača.

Automobilka sľubuje viacero typov motorov, ktoré budú prispôsobené rôznym trhom. Pre Európu sa zdá byť najzaujímavejší štvorvalcový turbodiesel 2,2 CRDi. V ponuke by sa mal objaviť aj plug-in hybrid s turbobenzínovým agregátom s objemom 1,6 litra. Vyrábať sa bude aj nový motor radu Theta 3 s objemom 2,5 l a výkonom až 300 koní, ale ten sa pravdepodobne neobjaví v Európe.

Kia sorento 2020

Zákazníci na starom kontinente sa s určitosťou nedočkajú modelu Kia Seltos, ktorý mal rozšíriť ponuku značky v segmente SUV. Pôvodne sa hovorilo o globálnom predaji, no automobilka sa napokon bude sústrediť na americký a indický trh. V Európe zostanú v ponuke najmenší Stonic, nový XCeed, elektrický e-Soul a stálice Sportage so Sorentom.