Nová elektrická Kia Soul: Výkonnejšia a  s  väčšou výdržou

Kórejská automobilka privedie v budúcom kalendárnom roku na trh tretiu generáciu modelu Kia Soul, pričom to bude už druhá edícia využívajúca výlučne elektrický pohon. Novinka prinesie oproti svojim predchodcom viacero vylepšení vrátane dlhšieho dojazdu či rýchlejšieho nabíjania batérie.

Kia Soul teraz rýchla a zároveň vytrvalejšia

Najpodstatnejšie zmeny sa udiali pod „kapotou“. Elektrický Soul bude využívať 64 kWh batériu, ktorá dokáže vyprodukovať výkon až 201 koní, čo je rovnaký výsledok ako v prípade sesterského modelu Hyundai Kona Electric. Vďaka tomu bude môcť tento elektromobil zrýchliť z nuly na stovku za 7,2 sekundy.

Kia Soul

Rovnako sa zlepšila aj výdrž batérie a rýchlosť jej nabíjania. Na jedno nabitie bude Soul schopný prejsť až 390 kilometrov. Batéria sa pritom nabije z 20 na 80 % za menej ako 42 minút. Zlepšiť sa majú aj jazdné vlastnosti tohto vozidla. Vodiči dostanú na výber štyri jazdné módy (Eco, Comfort, Sport a Eco+). Vyberať si môžu aj z troch úrovni brzdenia.

Akciová Kia CEED novej generácie: Bohatá základná výbava a zľava až do 2 000 €

Typický dizajn, moderná výbava

Nová Kia Soul si zachová svoj charakteristický „kockatý“ dizajn z predchádzajúcich generácií, bude však stáť na novej platforme a dostane o niečo oblejšie a atraktívnejšie tvary. Vyrábať sa bude v dvoch variantoch. Prvým je verzia GT-Line, ktorá bude mať športovo tvarovaný exteriér, využije 18-palcové hliníkové disky a taktiež športovú koncovku výfuku. Vyhotovenie X-line má naopak niektorými prvkami pripomínať offroad.

Výhodné servisné balíky: Nechajte si skontrolovať auto po zime

Dôležitým bodom zostáva bude bezpečnosť. Podľa dostupných informácií získa Kia Soul v roku 2020 najvyššie hodnotenie v oblasti bezpečnosti. Bude za to vďačiť použitiu vysokopevnej ocele, za horúca lisovaných komponentov a špeciálneho konštrukčného lepidla. Samozrejmosťou sú inteligentné asistenčné technológie ako systém núdzového brzdenia, systém udržiavania v jazdných pruhoch, systém sledovania mŕtveho uhla a mnoho ďalších.

Interiéru bude dominovať 10,25-palcová dotyková HD obrazovka v strede palubnej dosky. Špecifickým prvkom je viacfarebné osvetlenie, ktoré sa dá skombinovať so špeciálnym zvukovým systémom Sound Mood Lightning. Kia Soul rovnako sľubuje aj vysokú miernu konektivity prostredníctvom Apple CarPlay alebo Android Auto už v základnej výbave. V ponuke by sa mali objaviť aj ďalšie zaujímavosti, ale tie budú dostupné za príplatky.

Nová Kia ProCeed: Atraktívny shooting brake so zľavou 2 000 €