Kia XCeed: ako vyzerá nový kórejský crossover?

Kia xCeed

Populárny model CEED sa čoskoro dočká štvrtej karosárskej verzie. Kórejská automobilka začiatkom júna zverejnila prvú fotografiu pripravovaného crossoveru Kia XCeed, ktorý bude oficiálne predstavený koncom aktuálneho mesiaca. Štýlový a moderný dizajn nového modelu má predstavovať zaujímavú alternatívu k tradičným SUV.  

Univerzálnosť bez kompromisov

Vzhľad novej Kia XCeed je produktom európskeho dizajnérskeho centra značky v nemeckom Frankfurte. Bol navrhnutý pod vedením Gregoryho Guillauma, viceprezidenta dizajnu pre spoločnosť Kia Motors Europe. Kombinácia jeho zvýšeného posedu a zníženej bočnej línie dodáva vozidlu športovejšiu jazdnú pozíciu ako majú tradičné SUV. Jeho zvýšený posed ponúka jasnejší výhľad na cestu ako má bežný rodinný hatchback. Zároveň ponúka porovnateľnú úroveň vnútorného a batožinového priestoru.

„Vďaka športovému dizajnu a správaniu sa bude nový model Kia XCeed segmentu CUV žiadanejší ako mnoho vyšších a väčších SUV. Ponúka univerzálnosť bez kompromisov, inteligentný dizajn s úložným priestorom SUV v športovejšom tele,“ uviedol Emilio Herrera, výkonný riaditeľ spoločnosti Kia Motors Europe.

UPOZORNENIE: Nový CEED, CEED SW a SPORTAGE za bezkonkurenčné ceny v skvelej výbave >>> Pozrieť akciové vozidlá Kia ihneď k odberu

Nová Kia xCeed: postupné odhaľovanie

Automobilka Kia si je vedomá potenciálnu modelov s označením CEED a preto systematicky rozširujú túto „rodinu“. Vlani v júni prišla na trh tretia generácia hatchbacku CEED, počas leta ho nasledovalo kombi CEED SW a v januári sa dostal do predaja shooting brake ProCeed. Už vtedy bolo jasné, že k spomenutej trojici pribudne ďalší model – crossover.

Kia xCeed

Kia má však príchod malého SUV s označením XCeed dobre premyslený a informácie dávkuje postupne. Prvú skicu uverejnila v marci, v máji ukázala niečo málo z interiéru aj exteriéru a v júni prvýkrát ponúkla reálny pohľad na vozidlo. Svetová premiéra ho však čaká až 26. júna 2019. V tomto kalendárnom roku by mal byť spustený aj jeho predaj.

Čo už vieme?

Oficiálne zdroje stále mlčia o rozmeroch vozidla, jeho výbave či motorizáciách. Musíme sa teda spoľahnúť na neoficiálne informácie, ktoré hovoria o tom, že Kia XCeed bude mať o 4 cm vyšší podvozok ako majú hatchback a kombi. Z hľadiska motorov by mali byť k dispozícii benzínové 1,0 T-GDi, 1,4 T-GDi, 1,6 T-GDi a dieslový 1,6 CRDi v dvoch rôznych výkonnostných triedach. Štvrtý člen rodiny Ceedov sa bude vyrábať rovnako ako jeho „bratia“ v Žiline.

Stručne a výstižne: Pozrite si všetky akcie na modely Kia v kocke