Kia XCeed: ako vyzerá nový kórejský crossover? - SlovaKIAauto

Kia XCeed: ako vyzerá nový kórejský crossover?

Populárny model CEED sa dočkal štvrtej karosárskej verzie. Štýlový a moderný dizajn nového modelu má predstavovať zaujímavú alternatívu k tradičným SUV.  

Univerzálnosť bez kompromisov

Vzhľad novej Kia XCeed je produktom európskeho dizajnérskeho centra značky v nemeckom Frankfurte. Bol navrhnutý pod vedením Gregoryho Guillauma, viceprezidenta dizajnu pre spoločnosť Kia Motors Europe. Kombinácia jeho zvýšeného posedu a zníženej bočnej línie dodáva vozidlu športovejšiu jazdnú pozíciu ako majú tradičné SUV. Jeho zvýšený posed ponúka jasnejší výhľad na cestu ako má bežný rodinný hatchback. Zároveň ponúka porovnateľnú úroveň vnútorného a batožinového priestoru.

„Vďaka športovému dizajnu a správaniu sa bude nový model Kia XCeed segmentu CUV žiadanejší ako mnoho vyšších a väčších SUV. Ponúka univerzálnosť bez kompromisov, inteligentný dizajn s úložným priestorom SUV v športovejšom tele,“ uviedol Emilio Herrera, výkonný riaditeľ spoločnosti Kia Motors Europe.

Výroba v Žiline:

Nová Kia xCeed: postupné odhaľovanie

Automobilka Kia si je vedomá potenciálnu modelov s označením CEED a preto systematicky rozširujú túto „rodinu“. Vlani v júni prišla na trh tretia generácia hatchbacku CEED, počas leta ho nasledovalo kombi CEED SW a v januári sa dostal do predaja shooting brake ProCeed. Už vtedy bolo jasné, že k spomenutej trojici pribudne ďalší model – crossover.

Kia má však príchod malého SUV s označením XCeed dobre premyslený a informácie dávkuje postupne. Prvú skicu uverejnila v marci, v máji ukázala niečo málo z interiéru aj exteriéru a v júni prvýkrát ponúkla reálny pohľad na vozidlo. Svetová premiéra ho však čaká až 26. júna 2019. V tomto kalendárnom roku by mal byť spustený aj jeho predaj.

Pozrite si aj: V segmente SUV je pri značke Kia skutočne z čoho vyberať

Čo už vieme?

Oficiálne zdroje stále mlčia o rozmeroch vozidla, jeho výbave či motorizáciách. Musíme sa teda spoľahnúť na neoficiálne informácie, ktoré hovoria o tom, že Kia XCeed bude mať o 4 cm vyšší podvozok ako majú hatchback a kombi. Z hľadiska motorov by mali byť k dispozícii benzínové 1,0 T-GDi, 1,4 T-GDi, 1,6 T-GDi a dieslový 1,6 CRDi v dvoch rôznych výkonnostných triedach. Štvrtý člen rodiny Ceedov sa bude vyrábať rovnako ako jeho „bratia“ v Žiline.