Kia XCeed so šancou na titul Slovenské auto roka 2020 - SlovaKIAauto

Kia XCeed so šancou na titul Slovenské auto roka 2020

S blížiacim sa koncom kalendárneho roka prichádza na rad zverejnenie finalistov ankety Auto roka na Slovensku. Víťaza 21. ročníka sa síce dozvieme až v závere januára, ale už teraz poznáme sedmičku finalistov, v ktorej nechýba ani nová Kia XCeed.

Sedem finalistov vyberali pätnásti slovenskí novinári špecializujúci sa na oblasť motorizmu. Pôvodne mali k dispozícii zoznam tridsiatich modelov, ktorý postupne zúžili. Okrem Kia XCeed sa prebojovali do elitnej spoločnosti aj Peugeot 208, Renault Clio, Subaru Forester, Suzuki Jimny, Škoda Scala a Toyota Corolla.

Kia x ceed

Porota slovenskej ankety Auto roka posudzuje jednotlivé modely na základe podobných kritérií, ako je to v prípade celoeurópskej verzie. V nej sa špecialisti zameriavajú na cenu, dizajn, komfort, bezpečnosť, použité technológie alebo aj ekológiu.

Malé SUV s veľkým úložným priestorom

Kia XCeed je štvrtým karosárskym variantom z rodiny Ceedov po hatchbacku, kombi a shooting braku. Atraktívny crossover je úplnou novinkou v portfóliu ázijskej značky a na trhu figuruje iba od konca augusta.

Kia XCeed síce dizajnovo vychádza z hatchbacku CEED, ale uchováva si aj svoje špecifické prvky. Vzhľadom na to, že ide o crossover, vodič sedí vo vyvýšenej pozícii. Zároveň ponúka malé SUV aj väčší batožinový priestor s objemom až 426 litrov.

kia XCeed

Prednosťou tohto modelu je prepracovaný podvozok, ktorý sa dočkal pochvál už po prvých testoch. XCeed dostal ako jediný z rodiny dodatočné hydraulické dorazy tlmičov na prednej náprave a na zadnej náprave sa nachádza tzv. dynamický tlmič.

Pridá Kia štvrté víťazstvo?

Novinka z dielne Kia je plná najmodernejších technológií. Namiesto tradičnej prístrojovej dosky ponúka digitálny štít s veľkosťou 12,3 palca, ktorý zažíva premiéru na európskej pôde. Okrem toho sa v stredovom paneli nachádza ďalšia obrazovka s veľkosťou 10,25 palca ponúkajúca bohaté možnosti infotainmentu.

Kia je v ankete Slovenské auto roka stálicou. Kórejská automobilka pravidelne ponúka zaujímavé modely a viackrát sa už tešila z víťazstva. Zatiaľ naposledy uspela v roku 2018 s Kiou Stinger, predtým triumfovali aj Kia Rio (2012), Kia Sportage (2011).