Modernizovaná KIA Ceed: dokonalá ovládateľnosť a tichá jazda

Kia Ceed

Keď v roku 2006 začali schádzať z výrobného pásu žilinskej automobilky prvé vozidlá KIA Ceed, začali sa písať dnes už slávne novodobé dejiny tohto výrobného závodu. Prvý model sa vyrába dodnes a stále sa inovuje. Nakoniec – niet sa čo čudovať. Auto dokázalo svoju kvalitu, a tak popri dvoch modernizáciách, či skôr faceliftoch, prišla na trh nová modernizovaná generácia. Nielen vzhľadom, no najmä tým, čo skrýva v interiéri a pod kapotou.

Pozn.: v texte používame výraz Kia Ceed namiesto správneho KIA Cee´d kvôli optimalizácii pre vyhľadávanie na Google – častejšie vyhľadávaný výraz)

Tip pre vás: Kia Ceed už od 230€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch Pri tejto cene získavate ZĽAVU až 1 800 €. Pri skladových vozidlách je to zľava až 2450 €

Ľahko ovládateľné a vynikajúco odhlučnené

To, čo možno naozaj považovať za posun vpred nie je iba vzhľad, ktorý dostal nové materiály, nový tvar prístrojovej dosky a sedadiel… Hlavnou prednosťou KIA Ceed je orientácia dôležitých častí ovládania vozidla smerom na vodiča. Je to ťah, ktorý bolo vidieť už pri predchádzajúcom facelifte, v novej generácii sa táto snaha zvýraznila. Vozidlo je ľahko ovládateľné a vynikajúco odhlučnené oproti predchodcovi, pribudol nový multimediálny displej, podvozok je mierne mäkší a autu dodáva vyššiu stabilitu.

kia cee´d

 

Kia Ceed zvláda aj tichý prejazd výtlkmi

Hoci KIA Ceed nepatrí k vozidlám s veľkou dĺžkou, je zaujímavé, ako si dokáže poradiť aj s prejazdom po priečnych nerovnostiach. To je oproti konkurencii výrazný posun. Predné vzpery McPherson vpredu a viacprvkové zavesenie zadných kolies zaručujú tichý prejazd výtlkmi a nerovnosťami. Je to ťah, ktorý na rozdiel od konkurencie zatiaľ nikto nedosiahol. Potvrdilo sa, že v precíznosti i jednoduchosti je ukrytý recept na úspech.

 

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

 Kia  alebo telefonicky na 0914 320 659

Vyššia motorická liga

Podobne ako iné automobilky, aj KIA prechádza na nový preplňovaný motor. Pod kapotou môžete nájsť vynikajúci trojvalec s objemom jedného litra. Motor 1.0 T-GDI je najvýraznejším zlepšením obľúbeného KIA Cee´d. Oproti vlažnému dobre známemu a hlavne veľmi rozšírenému atmosférickému motoru s objemom 1.4 litra CVVT je preplňovaný motor úplne iná liga. Dodáva sa v dvoch výkonových variantoch 73 a 88 kW.

Typ: Ak sa Vám nová KIA Cee´d zapáči, môžete predajom starého auta a kúpou nového ešte získať. Viac v článku:

DÁ SA PREDAŤ AUTO ZA JEDEN DEŇ TAK, ABY TO BOLO VÝHODNÉ?

Agregát je priam ukážkovo utlmený, zbavený vibrácií a funguje bez zbytočného hluku prenikajúceho do kabíny. Najmä v stredných a vyšších otáčkach motor ožíva a stáva sa z neho dravec pri pomerne slušnej spotrebe. V spojení s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou zaručuje pomerne nízke otáčky aj na diaľnici, a tak spotreba je pri rýchlosti okolo 130 kilometrov za hodinu necelých sedem litrov. Priemernú spotrebu sme dosiahli päť litrov, pričom v meste sme neprekročili šesť. Zdá sa, že automobilka dokázala z obľúbeného modelu vyťažiť ešte viac.

Výhoda dostupného financovania a nízkych splátok

Auto na splátky na 48 mesiacov bez navýšenia – prehľadná tabuľka