KIA Optima Sportswagon – pohodlie a zážitky aj pre väčšie rodiny

Kia Optima Sportswagon

KIA Optima Sportswagon: na vozidlách kombi je okrem priestoru pre pasažierov rozhodujúca veľkosť batožinového priestoru. Svetové automobilky venujú vývoju nových modelov a výrobe tohto druhu automobilov už tradične veľkú pozornosť.

Základné informácie o Kia Optima SW

Cena: od 24 390 €

Typ vozidla: 5-dverové kombi

Batožinový priestor: 552 až 1686 litrov

Stupne výbavy

Silver

Hlavné prvky: ABS (protiblokovací systém) + BAS (brzdový asistent) + ESS (signalizácia v prípade núdzového brzdenia), vonkajšie spätné zrkadlá a kľučky dverí vo farbe karosérie, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, Bluetooth handsfree sada

Gold

Hlavné prvky: 17″ disky z ľahkých zliatin, vonkajšie spätné zrkadlá v kombinácii farby karosérie a čiernej lesklej + kľučky dverí v kombinácii farby karosérie a chrómu, zásuvka 12V vpredu a vzadu, USB nabíjací port vzadu

Platinum

Hlavné prvky: ventilované predné sedadlá, systém monitorovania mŕtveho uhla (BSD), kožené čalúnenie sedadiel, vyhrievané zadné sedadlá, parkovací asistent pre pozdĺžne a priečne parkovanie

GT-Line

Hlavné prvky: Športové sedadlá, navigačný systém s 8″ dotykovou obrazovkou (7-ročná aktualizácia máp a služba „TomTom® Services“), elektrické ovládanie dverí batožinového priestoru

GT

Hlavné prvky: elektronická kontrola podvozku, Full LED stretávacie a diaľkové svetlá s dynamickým natáčaním do zákrut (Dynamic Bending Light)

Motorizácie

2.0 CVVL – (benzín, 6-stupňová manuálna prevodovka, 163 koní), Spotreba paliva v l/100km: Mesto – 10,4; Mimo mesta – 5,9; Kombinovaná – 7,6. CO2 emisie: Kombinovaná 173 g/km.

2.0 CVVL – (benzín, 6-stupňová automatická prevodovka, 163 koní), Spotreba paliva v l/100km: Mesto – 10,5 ; Mimo mesta – 6,2 ; Kombinovaná – 7,6 . CO2 emisie: Kombinovaná 174 g/km.

2.0 T-GDi – (benzín, 6-stupňová automatická prevodovka, 245 koní), Spotreba paliva v l/100km: Mesto – 11,9; Mimo mesta – 6,1; Kombinovaná – 8,2. CO2 emisie: Kombinovaná 191 g/km.

1.7 CRDi VGT – (diesel, 6-stupňová manuálna prevodovka, 141 koní), Spotreba paliva v l/100km: Mesto – 5,2; Mimo mesta – 3,8; Kombinovaná – 4,4. CO2 emisie: Kombinovaná 113 g/km.

1.7 CRDi VGT – (diesel, 7-stupňová automatická dvojstupňová prevodovka, 141 koní), Spotreba paliva v l/100km: Mesto – 5,2; Mimo mesta – 4,2; Kombinovaná – 4,6. CO2 emisie: Kombinovaná 120 g/km.

 

Pozrime sa, čo ponúka juhokórejský výrobca KIA: Pre svoj najväčší model KIA Optima pripravil variantu kombi s označením SW (Sportwagon). Je to už štvrtá generácia tohto modelu v strednej automobilovej triede.

Tip pre vás: Kia Optima SW už od 454€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Zbaliť sa na dovolenku nie je problém

Objem batožinového priestoru je v základnej konfigurácii 553 litrov – a opticky je to veľké auto. Po sklopení operadiel zadných sedadiel však objem kufra výrazne vzrastie na úctyhodných 1 686 litrov. Prístup do tohto priestoru kvôli nízkemu prahu piatych dverí je veľmi pohodlný. Oceniť treba aj koľajničky s centrálnou priečkou na fixáciu batožiny. K tomu ešte dvojitá podlaha kufra a do auta sa dajú naložiť aj dlhšie predmety. Skrátka, cesta na dovolenku nie je ani pre viacčlennú rodinu problém.

Viac priestoru v interiéri oproti predchádzajúcej generácii je vďaka zmenenej línii strechy, čo umožnilo získať väčší priestor a výšku pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Kia Optima Sportswagon

Kia Optima Sportswagon

Vzhľad vozidla je moderný a príjemný. Oproti predchádzajúcemu modelu sa zmenilo tvarovanie predného nárazníka, vzadu pribudol výrazný difúzor a chrómové lemovanie dvoch výfukov i moderné osemnásťpalcové disky kolies. Vo výbave GT ide o skutočne dynamické vozidlo.

Kia Optima Sportswagon

Kia Optima Sportswagon GT

 

Pozrite tiež: Kia Optima Sportswagon test.

Interiér vozidla zostal zachovaný, pribudli aj prvky luxusu. Interiér je príjemný a pôsobí esteticky – prispievajú k tomu aj kvalitné sedadlá a vysoká úroveň dielenského spracovania

KIA Optima Sportswagon dáva na výber dva motory

Pod kapotou si zákazník môže, podobne ako v modeli sedan, vybrať z dvoch možností. Určite najpredávanejší bude dobre známy koncernový dieselový štvorvalec s objemom 1,7 litra a s výkonom 141 koní. K dispozícii je na výber aj trojica prevodoviek – dvojspojková automatická so šiestimi stupňami a manuálna takisto šesťstupňová prevodovka pre benzínové motory a moderná automatická dvojspojková prevodovka so siedmimi stupňami výhradne pre dieselový motor.

Kto obľubuje benzínové športové motory, môže si vybrať výkonný dvojliter s výkonom 163 koní. Je nesporne výhodné, že okrem modelu sedan ponúka KIA na výber aj kombi Sportwagon, športovejšiu verziu GT a plug-in hybrid PHEV. Na túto tému viac nabudúce.

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

 Kia alebo:  0914 320 659