KIA Optima Sportswagon – pohodlie a zážitky aj pre väčšie rodiny

Kia Optima Sportswagon

KIA Optima Sportswagon: na vozidlách kombi je okrem priestoru pre pasažierov rozhodujúca veľkosť batožinového priestoru. Svetové automobilky venujú vývoju nových modelov a výrobe tohto druhu automobilov už tradične veľkú pozornosť.

Pozrime sa, čo ponúka juhokórejský výrobca KIA: Pre svoj najväčší model KIA Optima pripravil variantu kombi s označením SW (Sportwagon). Je to už štvrtá generácia tohto modelu v strednej automobilovej triede.

Tip pre vás: Kia Optima SW už od 454€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Zbaliť sa na dovolenku nie je problém

Objem batožinového priestoru je v základnej konfigurácii 553 litrov – a opticky je to veľké auto. Po sklopení operadiel zadných sedadiel však objem kufra výrazne vzrastie na úctyhodných 1 686 litrov. Prístup do tohto priestoru kvôli nízkemu prahu piatych dverí je veľmi pohodlný. Oceniť treba aj koľajničky s centrálnou priečkou na fixáciu batožiny. K tomu ešte dvojitá podlaha kufra a do auta sa dajú naložiť aj dlhšie predmety. Skrátka, cesta na dovolenku nie je ani pre viacčlennú rodinu problém.

Viac priestoru v interiéri oproti predchádzajúcej generácii je vďaka zmenenej línii strechy, čo umožnilo získať väčší priestor a výšku pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Kia Optima Sportswagon

Kia Optima Sportswagon

Vzhľad vozidla je moderný a príjemný. Oproti predchádzajúcemu modelu sa zmenilo tvarovanie predného nárazníka, vzadu pribudol výrazný difúzor a chrómové lemovanie dvoch výfukov i moderné osemnásťpalcové disky kolies. Vo výbave GT ide o skutočne dynamické vozidlo.

Kia Optima Sportswagon

Kia Optima Sportswagon GT

 

Pozrite tiež: Kia Optima Sportswagon test.

Interiér vozidla zostal zachovaný, pribudli aj prvky luxusu. Interiér je príjemný a pôsobí esteticky – prispievajú k tomu aj kvalitné sedadlá a vysoká úroveň dielenského spracovania

KIA Optima Sportswagon dáva na výber dva motory

Pod kapotou si zákazník môže, podobne ako v modeli sedan, vybrať z dvoch možností. Určite najpredávanejší bude dobre známy koncernový dieselový štvorvalec s objemom 1,7 litra a s výkonom 141 koní. K dispozícii je na výber aj trojica prevodoviek – dvojspojková automatická so šiestimi stupňami a manuálna takisto šesťstupňová prevodovka pre benzínové motory a moderná automatická dvojspojková prevodovka so siedmimi stupňami výhradne pre dieselový motor.

Kto obľubuje benzínové športové motory, môže si vybrať výkonný dvojliter s výkonom 163 koní. Je nesporne výhodné, že okrem modelu sedan ponúka KIA na výber aj kombi Sportwagon, športovejšiu verziu GT a plug-in hybrid PHEV. Na túto tému viac nabudúce.

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

 Kia alebo:  0914 320 659