Nová Kia Optima – štýl, praktickosť, inovácie

Kia Optima

Od začiatku produkcie v roku 2001 sa na slovenských cestách pohyboval sedan značky Kia – Magentis. Dnes sa už druhá generácia jeho nástupcu predáva na celom svete pod iným názvom. Úplne nová Kia Optima je kombináciou toho najlepšieho, čo automobilka ponúka – štýlu, praktických riešení a inovatívnych technológií.

Je tiež výsledkom skvelej práce európskych dizajnérov. A veru neviem, či je krajší manažérsky sedan alebo rodinné kombi sportswagon. Obzvlášť, ak sú obe autá aj vo výbave GT.

AKCIOVÁ PONUKA: Máte záujem o tretiu generáciu Kia Ceed, chcete využiť uvádzacie bonusy, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo? Kúpime ho od vás a navyše prvých 50 z vás získa k cene aj špeciálny výkupný BONUS 500 €.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie. Zároveň si vytlačte poukaz na získanie výkupného bonusu tu:

Kia ceed 2018 cena

500 € Kia Ceed 2018 voucher

KIA CEED 2018

Nová Kia Ceed je už k dispozícii u nás na Panónskej ceste 30 v Petržalke a môžete si vyskúšať, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní 🙂

Kia

Z interiéru už na pohľad vidieť a cítiť luxus

Veľkorysý priestor dopĺňajú mäkčené materiály a vkusne zladené prírodné farby či doplnky. Kultivovaný dojem interiéru umocňuje zvuková izolácia kabíny. Za zmienku stoja aj komfortné sedadlá s úplne novým dizajnom, z ktorých vystúpite čerstvý aj po dlhej ceste. Sú čalúnené kožou, vyhrievané vo viacerých úrovniach a vpredu odvetrávané.

Kia Optima ponúka dosť miesta všade – je jedno či sedíte vpredu alebo vzadu, či ste s kolegami na jednodňovej služobnej ceste alebo veziete celú rodinu na dovolenku. Mimochodom, objem kufra je 510 a v prípade kombíka až 553 litrov. Kombi ponúka navyše niekoľko vychytávok – bezdotykové otváranie piatych dverí a sklápanie sedadiel „až jedným“ dotykom. Batožinový priestor má vybavený koľajničkami a pri nakladaní poteší aj rovná nakladacia hrana.

Tip pre vás: Kia Optima už od 432€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Pracovisko vodiča je do detailov kvalitne vypracované, pričom zvláštnu pochvalu si zaslúži tvarovaný volant. Ten je samozrejme vyhrievaný, čo oceníte počas chladných zimných rán. Stredový panel, mierne natočený na vodiča, naznačuje, že doménou novinky sú nielen nudné služobné cesty, ale aj vodičské zážitky. Rovnako si vodič bude pochvaľovať zabudovaný osempalcový displej s navigáciou a multimediálnym systémom. Atmosféru dotvára panoramatické strešné okno. Ak ste si pred odjazdom do práce zabudli dobiť smartfón, nezúfajte. Stačí ho len položiť na špeciálnu plochu a nabije sa…už žiadne otravné káble, prekážajúce okolo radiacej páky.

Prečítajte si, ako 7 ročná záruka ovplyvňuje hodnotu vozidla pri jeho predaji: Kedy je najvýhodnejšie predať staré auto a kúpiť nové (a prečo)

Kia Optima ponúka najmodernejšie asistenčné sytémy

Cestný krížnik tohto kalibru v dnešnej dobe musí disponovať aj modernými asistenčnými systémami. Kia Optima ponúka systém monitorovania okolia, vďaka ktorému sa môžete pozrieť na vozidlo z vtáčej perspektívy – už len manželku naučiť ho používať a sama sa odvezie na nákup! Adaptívne bi-xenónové svetlomety vám nielen urobia z noci deň, posvietia na zákrutu v smere natočenia kolies, ale aj samé vypínajú a zapínajú diaľkové svetlá (podľa vozidiel nachádzajúcich sa v smere vašej jazdy). Parkovací asistent pomôže vodičovi bezpečne zaparkovať ako aj parkovacie miesto znovu opustiť.

Čoraz častejšie skloňovaným slovom v automobilovom priemysle je konektivita. V Optime sa na displeji v reálnom čase zobrazujú informácie o počasí, o obmedzeniach rýchlosti, dopravnej situácii atď. Auto dokonca samo oznámi, kde číha radar. Balíček dopĺňa integrované Wi – fi pripojenie. Prémiový výrobca audia Harman Kardon vložil do Kii Optimy až 8 reproduktorov a externý zosilňovač, ktoré sa postarajú o „koncert“, kedykoľvek po ňom vodič zatúži.

Samostatnou kapitolou je bezpečnosť

Jej pasívnu časť reprezentuje sedem airbagov a nová vystužená karoséria. Ak by ste sa za volantom pri dobrej muzike trošku pozabudli, stále vás „podržia“ asistenčné systémy. Vozidlo vďaka núdzovému systému brzdenia vždy zastaví,  pokiaľ včas nezareagujete na prekážku, na systém sledovania mŕtveho uhla, na indikátor obmedzenia rýchlosti a na systém udržiavania v jazdnom pruhu. Na diaľnici si budete užívať inteligentný tempomat, prispôsobujúci sa okolitej premávke.

O pohon sa postará jeden z dvoch voliteľných motorov: 1,7- litrový naftový agregát s výkonom 141 koní, alebo dvojlitrový benzínový, z ktorého inžinieri dostali výkon 120 kW a vo verzii GT až 180! Ekonomickej jazde svedčí aj dvojspojková prevodovka 7 – DCT, dostupná s dieselom. Spolu s ňou môže byť Optima vybavená aj elektronicky riadeným podvozkom. Palivo vám v mestských zápchach ušetrí systém Stop & Go. Benzínové motory tiež môžete kombinovať so šesťstupňovým manuálom alebo si vybrať šesť stupňov v automate.

Mohlo by vás zaujímať: NOVÉ VOZIDLÁ KIA V PONUKE