Na trh prichádza nová KIA Picanto – porovnajme ju s predošlou verziou

Kia Picanto

Mať v rodine druhé auto alebo vozidlo určené na jazdu v meste je dnes už pomerne častá vec. Možností je viac, no jedna zaujímavá bude na trhu vo veľmi krátkom čase. Prezradíme, že ide o novú KIA Picanto.

Základné informácie o Kia Picanto

Cena: od 8 640 €

Typ vozidla: 5-dverový malý hatchback (mestské vozidlo)

Batožinový priestor: 255 litrov

Stupne výbavy

Amber

Hlavné prvky: elektrické ovládanie predných okien, 6 airbagov, rádio s AUX a USB

Silver

Hlavné prvky: manuálna klimatizácia, diaľkové ovládanie centrálneho zamykania, sklápateľný kľúč

Gold

Hlavné prvky: pneumatiky 165/60 R14 + disky z ľahkej zliatiny, predné hmlové svetlomety, vyhrievané predné sedadlá a volant

GT-Line

Hlavné prvky: vizuálny balík GT-Line, automatická klimatizácia s funkciou automatického odhmlievania skiel, navigačný systém so 7″ dotykovou obrazovkou a 7-ročnou aktualizáciou máp, RDS, DAB, SD karta

Motorizácie

1.0 MPi – (benzín, 5-stupňová manuálna prevodovka, 66 koní), Spotreba paliva v l/100km: Mesto – 5,3; Mimo mesta – 3,6; Kombinovaná – 4,2. CO2 emisie: Kombinovaná 97 g/km.

1.2 MPi – (benzín, 5-stupňová manuálna prevodovka, 84 koní), Spotreba paliva v l/100km: Mesto – 5,8; Mimo mesta – 3,7; Kombinovaná – 4,5. CO2 emisie: Kombinovaná 104 g/km.

1.2 MPi – (benzín, 4-stupňová automatická prevodovka, 84 koní), Spotreba paliva v l/100km: Mesto – 7; Mimo mesta – 4,5; Kombinovaná – 5,4. CO2 emisie: Kombinovaná 124 g/km.

 

Okrem nízkej ceny, ľahšieho parkovania, priaznivých prevádzkových nákladov zaujme Kia Picanto aj nízkou spotrebou. Dobrá správa: Predajca SlovaKia Auto začína s predajom tohto auta už na začiatku júna.

Tip pre vás: Kia Picanto už od 164€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

V čom je nová Kia Picanto lepšia ako jej predchodca?

Vo svojej tretej generácii prináša nová Kia Picanto do triedy A moderný, mladistvejší a energickejší charakter. Môže sa pýšiť novou kabínou spĺňajúcou štandardy najvyššej kvality a vybavenou špičkovými technológiami.

Kia Picanto

Výrazné zmeny v interiéri vozidla

Vo vnútri nového modelu KIA Picanto vytvorili dizajnéri KIA modernejšiu a ušľachtilejšiu kabínu. Prevažne horizontálny dizajn pridáva Picantu väčšiu vizuálnu šírku interiéru a zároveň zdôrazňuje zväčšené rozmery kabíny. Usporiadanie palubnej dosky je teraz viac zarovnané do stredu, s veľkou 7-palcovou „plávajúcou“ dotykovou obrazovkou umiestnenou v srdci stredovej konzoly. Mnohé ovládacie prvky vozidla sa tak presunuli vyššie do línie pohľadu vodiča. Pozdĺž palubnej dosky sa tiahne pásik s efektom saténového chrómu, ktorý dodáva atmosféru vyššej kvality a veľké zvislé vetracie otvory na oboch koncoch završujú štýlovú úpravu priestorov pre cestujúcich vpredu.

AKCIOVÁ PONUKA: Máte záujem o tretiu generáciu Kia Ceed, chcete využiť uvádzacie bonusy, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo? Kúpime ho od vás a navyše prvých 50 z vás získa k cene aj špeciálny výkupný BONUS 500 €.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie. Zároveň si vytlačte poukaz na získanie výkupného bonusu tu:

Kia ceed 2018 cena

500 € Kia Ceed 2018 voucher

KIA CEED 2018

Nová Kia Ceed je už k dispozícii u nás na Panónskej ceste 30 v Petržalke a môžete si vyskúšať, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní 🙂

Kia

Čierne a sivé textilné čalúnenie sedadiel je dostupné v rámci štandardnej výbavy, ale náročnejší zákazníci si môžu nové Picanto prispôsobiť podľa svojho vkusu – v ponuke je 5 voliteľných farebných balíkov, ktoré sa vyznačujú kontrastným čalúnením z umelej kože a prešívaním. Kontrastné farby sedadiel je možné spárovať s novými voliteľnými farebnými podložkami na lakťových opierkach dverí a dosiahnuť tak ešte zvýraznenie kontrastnej schémy zvolenej pri sedadlách. Nová odvodená verzia KIA Picanto GT-Line bude vybavená volantom v tvare D.

Kia Picanto 2017 interiér                              Kia Picanto 2015 interiér

Štandardy najvyššej kvality a špičkové technológie

Zmeny nastali aj pod kapotou. Kupujúci si budú môcť vyberať z ponuky troch zážihových motorov. Ponuka bude zahŕňať 1,0-litrový a 1,25-litrový atmosférický motor s viacbodovým vstrekovaním (MPI) známych z predchádzajúceho modelu ale doplnené o rad vylepšení. Od štvrtého štvrťroka 2017 bude ponuka obohatená o novú pohonnú jednotku a to o 1,0-litrový preplňovaný T-GDI motor s priamym vstrekovaním paliva, čo bude prvýkrát v histórii tohto modelu. Všetky motory sú spojené s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá prenáša výkon na predné kolesá. Silnejší 1,25-litrový motor s viacbodovým vstrekovaním (MPI) je dostupný aj so štvorstupňovou automatickou prevodovkou.

Kia Select: príklady finančného leasingu pre  vybrané modely Kia7

leasing