Na trh prichádza nová KIA Picanto – porovnajme ju s predošlou verziou

Kia Picanto

Mať v rodine druhé auto alebo vozidlo určené na jazdu v meste je dnes už pomerne častá vec. Možností je viac, no jedna zaujímavá bude na trhu vo veľmi krátkom čase. Prezradíme, že ide o novú KIA Picanto.

Okrem nízkej ceny, ľahšieho parkovania, priaznivých prevádzkových nákladov zaujme Kia Picanto aj nízkou spotrebou. Dobrá správa: Predajca SlovaKia Auto začína s predajom tohto auta už na začiatku júna.

Tip pre vás: Kia Picanto už od 164€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

V čom je nová Kia Picanto lepšia ako jej predchodca?

Vo svojej tretej generácii prináša nová Kia Picanto do triedy A moderný, mladistvejší a energickejší charakter. Môže sa pýšiť novou kabínou spĺňajúcou štandardy najvyššej kvality a vybavenou špičkovými technológiami.

Kia Picanto

Výrazné zmeny v interiéri vozidla

Vo vnútri nového modelu KIA Picanto vytvorili dizajnéri KIA modernejšiu a ušľachtilejšiu kabínu. Prevažne horizontálny dizajn pridáva Picantu väčšiu vizuálnu šírku interiéru a zároveň zdôrazňuje zväčšené rozmery kabíny. Usporiadanie palubnej dosky je teraz viac zarovnané do stredu, s veľkou 7-palcovou „plávajúcou“ dotykovou obrazovkou umiestnenou v srdci stredovej konzoly. Mnohé ovládacie prvky vozidla sa tak presunuli vyššie do línie pohľadu vodiča. Pozdĺž palubnej dosky sa tiahne pásik s efektom saténového chrómu, ktorý dodáva atmosféru vyššej kvality a veľké zvislé vetracie otvory na oboch koncoch završujú štýlovú úpravu priestorov pre cestujúcich vpredu.

Od marca je v predaji nová Kia Rio. Okrem výrazných dizajnových inovácií prináša aj úplne nový motor a radu technologicky vyspelých bezpečnostných prvkov.

Kia alebo: Martin Sokolík – 0914 320 659

Čierne a sivé textilné čalúnenie sedadiel je dostupné v rámci štandardnej výbavy, ale náročnejší zákazníci si môžu nové Picanto prispôsobiť podľa svojho vkusu – v ponuke je 5 voliteľných farebných balíkov, ktoré sa vyznačujú kontrastným čalúnením z umelej kože a prešívaním. Kontrastné farby sedadiel je možné spárovať s novými voliteľnými farebnými podložkami na lakťových opierkach dverí a dosiahnuť tak ešte zvýraznenie kontrastnej schémy zvolenej pri sedadlách. Nová odvodená verzia KIA Picanto GT-Line bude vybavená volantom v tvare D.

Kia Picanto 2017 interiér                              Kia Picanto 2015 interiér

Štandardy najvyššej kvality a špičkové technológie

Zmeny nastali aj pod kapotou. Kupujúci si budú môcť vyberať z ponuky troch zážihových motorov. Ponuka bude zahŕňať 1,0-litrový a 1,25-litrový atmosférický motor s viacbodovým vstrekovaním (MPI) známych z predchádzajúceho modelu ale doplnené o rad vylepšení. Od štvrtého štvrťroka 2017 bude ponuka obohatená o novú pohonnú jednotku a to o 1,0-litrový preplňovaný T-GDI motor s priamym vstrekovaním paliva, čo bude prvýkrát v histórii tohto modelu. Všetky motory sú spojené s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá prenáša výkon na predné kolesá. Silnejší 1,25-litrový motor s viacbodovým vstrekovaním (MPI) je dostupný aj so štvorstupňovou automatickou prevodovkou.

Kia Select: príklady finančného leasingu pre  vybrané modely Kia7

leasing