Nová KIA Rio dosiahla strop svojej triedy – tu je zoznam vylepšení

nová KIA Rio

štvrtá generácia kórejského malého hatchbacku sa môže pochváliť niektorými vylepšeniami, ktoré z tohto auta robia naozaj vynikajúceho pomocníka a skvelého spoločníka. Zaujme interiérom, ktorý sa dá porovnať s autami vyšších triedNová KIA Rio je druhý najmenší automobil značky a najnovšia generácia je úplne iná než predchádzajúce.

Tip pre vás: Kia Rio už od 190€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Inovácia úspešného modelu na robustnejší

Európa patrí menším autám, preto sa aj kórejská automobilka rozhodla oživiť svoje portfólio inováciou doteraz mimoriadne úspešného auta KIA Rio. Dynamickejší vzhľad sa podarilo dosiahnuť nielen prepracovaním karosérie ale aj použitím sedemnásťpalcových diskov. Auto je vybavené prednými LED svetlami pre denné svietenie. Oproti predchodcovi sa dizajnérom podarilo vytvoriť auto, ktoré pôsobí robustnejšie, aj keď rozmery auta oproti predchádzajúcej generácii narástli len minimálne. Nie každému sa to však musí páčiť.

 

nová KIA Rio

Nová KIA Rio dosiahla strop svojej triedy

Interiér vozidla sa podarilo zväčšiť – samozrejme, nielen opticky. Tento fakt ho radí k tomu najlepšiemu, čo v tejto automobilovej triede existuje. Navyše, aj batožinový priestor majiteľa poteší – narástol na slušných 325 litrov, čo je o 14 percent viac ako predchádzajúci model. Možno nie veľa, ale každý liter sa v tejto kategórii ráta.

Kia Rio

Interiér vozidla je oživený dvojfarebným čalúnením, výsledkom je príjemná atmosféra. Multimediálny systém disponuje okrem iného aj kvalitnou parkovacou kamerou. Kabína so slušným vybavením pôsobí na segment B komfortne – Kia zvolila vhodnú kombináciu plastov. V najvyššej výbave nechýba ani zadná kamera, parkovacie senzory či tempomat.

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži. Zároveň je možnosť previezť sa aj na novinke Kia Rio.

 Kia alebo: Martin Sokolík – 0914 320 659

Nezaostávajú ani jazdné schopnosti

Vynikajúcu prácu odviedli konštruktéri aj na podvozkovej časti. Vyššia bočnica pneumatík prispela k pohodlnej jazde. Nová Kia Rio má počas jazdy svoju úroveň komfortu a na auto tejto kategórie dokáže pomerne kvalitne filtrovať nerovnosti. Vylepšený podvozok prispel aj k zlepšeniu jazdných vlastností a nemá problém ani s razantnejšou až športovou jazdou a s rezaním zákrut.

Pod kapotou sa objavil litrový preplňovaný motor s objemom jedného litra a s výkonom 120 koní. Tento druh motorov s označením T-GDI poznáme aj zo sesterského koncernového vozidla Hyundai i 20 v rôznych výkonových úrovniach, ale nová KIA Rio používa zásadne iba silnejšiu verzia s výkonom 120 koní. S týmto motorom máte k dispozícii svižné, ľahko ovládateľné a príjemné auto, ktoré vás poteší aj slušnou spotrebou – okolo piatich litrov.

Príklad Finančného lízingu KIA Rio 1.2 D-CVVT SILVER s klímou:

Obstarávacia cena s DPH: 10 340 €
Doba financovania: 36 Mesiacov
Akontácia: 20%
Ročný nájazd: 20 000 KM
Spracovateľský poplatok: 1,50%
Posledná navýšená splátka: 51%
Mesačná splátka bez poistenia s DPH: 94,48 €
Mesačná splátka s poistením s DPH: 116,02 €

Pri financovaní vozidla prostredníctvom finančného lízingu s akontáciou vo výške 20%, dĺžkou trvania zmluvy 36 mesiacov a s max. ročným nájazdom 20 000 km. Prvých 35 splátok s havarijným poistením vo výške 116,02 EUR. Posledná splátka s havarijným poistením vo výške 5 294,94 EUR. Spracovateľský poplatok je 155,10 EUR a poplatok za prevod vlastníctva pri ukončení lízingu je 1,00 EUR, RPMN = 6,32%. Uvedené sumy sú s DPH.

Ďalšie príklady financovania vybraných modelov Kia s mimoriadne nízkymi mesačnými splátkami

leasing