Nová Kia Seltos rozširuje segment vozidiel SUV

Kórejská automobilka pohotovo reaguje na vývoj v segmente vozidiel SUV. K stabilným modelom Sportage, Stonic, Niro a Sorento sa podľa očakávania pridá crossover XCeed, no okrem neho pribudne na trh aj nová Kia Seltos. Moderné SUV bude určené prioritne pre indický trh, ale postupne sa dostane do celého sveta.

Kia ponúkla zatiaľ iba niekoľko fotografických ukážok nového modelu Seltos. Na nich je vidieť tradičnú prednú „tigriu“ masku charakteristickú pre automobilku. V tomto prípade je však o niečo širšia a mohutnejšia. Zmenené sú taktiež tvary predných svetiel, ktoré majú pod sebou výrazné smerovky. V zadnej časti vozidla zaujmú najmä falošné výfuky a difúzor.

Pohodlné a bezpečné SUV

V interiéri Kia Seltos sa nachádzajú vysokokvalitné a futuristické materiály, ktoré by podľa slov výrobcu mali prilákať mladú generáciu zákazníkov. Dominantným prvkom vo vnútri vozidla je viac ako desaťpalcový dotykový displej, na ktorom sa zobrazujú všetky podstatné informácie. Vodič má k dispozícii aj osempalcový head-up displej a vďaka dobrej ergonómii sedadiel môže pohodlne sledovať cestu pred sebou.

Kia dbala aj na bezpečnosť posádky. Karoséria je vytvorená zmesou oceli a hliníka, čo má maximalizovať pevnosť vozidla a zároveň znižovať jeho váhu. Seltos ponúka šesť airbagov a viaceré bezpečnostné systémy, ktoré majú pomôcť k lepšej stabilite auta na ceste. Samozrejmosťou sú aj asistenčné technológie, parkovacie senzory či vysoká miera konektivity.

Aktuálne akcie na vozidlá SUV

Vyšší výkon, nízke emisie

Všetky pohonné jednotky modelu Kia Seltos sú vybavené technológiou Smartstream, ktorá zabezpečuje nízku spotrebu a minimálnu tvorbu emisií. Automobilka ponúka na výber benzínové motory 1,6 T-GDi s výkonom 177 koní alebo 2,0 T-GDi s výkonom 149 koní. V prípade dieslového pohonu je pripravený dvojliter s výkonom 136 koní. Jednotlivé pohonné jednotky bude možné skombinovať so 6-stupňovou automatickou, 7-stupňovou dvojspojkovou alebo CVT prevodovkou. Kia však bližšie nešpecifikovala, ktoré motory a prevodovky budú dostupné v Európe.

Kia Seltos je model určený pre indický trh, čomu má zodpovedať aj priaznivá cena. Preto sa bude vyrábať v meste Andhra Pradesh v oblasti Anantapur. Druhé výrobné centrum umiestni Kia do kórejskeho Kwangdžu. Distribúcia nového SUV prebehne najskôr v Indii, ale už v druhej polovici tohto kalendárneho roka príde Seltos na globálne trhy vrátane toho slovenského.