Nová Kia Soul je najvýkonnejšia, akú kedy automobilka vyrobila

Kia Soul

Ponúkame  podrobnosti o novom variante Kia Soul  s 1,6-litrovým motorom T-GDI s výkonom 204 koní.  Modernizovaná Kia  Soul s verziou 1.6 T-GDI je v Európe v ponuke od októbrovej premiéry na autosalóne v Paríži 2016 (Mondial de l’Automobile).

Čo je za motorom 1.6 T-GDI?

Vozidlo je vybavené  1,6-litrovým preplňovaným zážihovým motorom s priamym vstrekovaním paliva a s výkonom 204 koní, známym z modelov cee’d GT a pro_cee’d GT. Kia Soul zrýchli z pokoja na 100 km/h za 7,8 sekundy. Najvyššia rýchlosť je 200 km/h. Kia Soul 1.6 T-GDI produkuje emisie CO2 na úrovni 156 g/km a spotrebuje 6,9 l/100 km paliva. Ide o najvýkonnejšiu verziu Kia Soul, akú kedy automobilka vyrobila.

AKCIOVÁ PONUKA: Máte záujem o tretiu generáciu Kia Ceed, chcete využiť uvádzacie bonusy, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo? Kúpime ho od vás a navyše prvých 50 z vás získa k cene aj špeciálny výkupný BONUS 500 €.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie. Zároveň si vytlačte poukaz na získanie výkupného bonusu tu:

Kia ceed 2018 cena

500 € Kia Ceed 2018 voucher

KIA CEED 2018

Nová Kia Ceed je už k dispozícii u nás na Panónskej ceste 30 v Petržalke a môžete si vyskúšať, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní 🙂

Kia

Motor prenáša výkon na predné kolesá prostredníctvom novej sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky (7DCT) od spoločnosti Kia Motors, ktorú charakterizuje zmena prevodových stupňov a rázne zrýchlenie pri všetkých rýchlostiach. Nový prepínač režimu jazdy – v ponuke v celom modelovom rade Soul na vozidlách vybavených prevodovkou 7DCT – umožňuje vodičovi prepínať medzi jazdnými režimami Normal, Eco a Sport. Každý z nich upravuje dostupnú mieru posilnenia riadenia, a umožňuje bežné, ľahké alebo ťažké riadenie v závislosti od preferencií vodiča a aktuálnych jazdných podmienok.

Tip pre vás: Kia Soul už od 314 € / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Nová Kia Soul má skutočne športový vzhľad

Vozidlo sa od bežných modelov odlišuje viacerými vonkajšími úpravami, ku ktorým patrí odvážnejší dizajn predného nárazníka a mriežky chladiča s prívodmi vzduchu, dvojité koncovky výfuku vzadu a 18-palcové disky kolies z hliníkovej zliatiny s vlastným desaťlúčovým dizajnom. Zadné výklopné dvere zdobí znak motora T-GDI a červené logo modelu Kia Soul. Športovejší vzhľad dopĺňajú červené akcenty na prednom nárazníku a bočných prahoch.

Kia SoulKia Soul

K zmenám došlo aj v interiéri verzií Kia Soul 1.6 T-GDI. Auto má vlastnú farebnú úpravu kabíny s charakteristickou čiernou  látkou  a koženým čalúnením v kombinácii s oranžovým prešívaním. Volant v tvare písmena D a oranžové akcenty po celej kabíne, vrátane oranžovej metalízy na radiacej páke, dodávajú dizajnu interiéru odvážnu osobitosť.

Brzdy 

V ponuke sú väčšie voliteľné brzdy ako u bežných modelov. V štandardnej výbave sa vozidlo dodáva s vetranými prednými kotúčmi s priemerom 300 mm a v ponuke sú však aj kotúče s priemerom 320 mm. Pevné zadné kotúče zostávajú rovnakej veľkosti, teda s priemerom 262 mm. Upravené brzdy mierne skracujú brzdnú dráhu na 35,3 metra pri zastavení z rýchlosti 100 km/h (z pôvodných 35,5 metra), pričom cieľom vykonaných zmien bolo v prvom rade zabezpečiť brzdnú silu bez zoslabovania účinku pri stálom používaní.

Vylepšený dizajn

Do série vylepšení patria úpravy vonkajšieho vzhľadu, ako napríklad prerobené predné a zadné nárazníky s kovovou klznou doskou, ktorá dodáva vozidlu mohutnejší vzhľad. V prednom nárazníku sú ukryté voliteľné svetlomety s vysokou svietivosťou (HID) so svetlami na denné svietenie s diódami LED. Predná časť prináša aj vylepšený dizajn mriežky chladiča v tvare „tigrieho nosa“, charakterizujúcej značku Kia. Zadná časť vozidla je vybavená hmlovými svetlami v novej úprave a odrazovými sklami pre lepšie osvetlenie účastníkov cestnej premávky za vozidlom. Vozidlo je v ponuke s modrou Mysterious Blue, hnedou Russet Brown a oranžovou Wild Orange, pričom odtiene Mysterious Blue a Russet Brown sú aj v kombinácii s kontrastnou bielou strechou a krytmi vonkajších spätných zrkadiel. V rámci voliteľnej výbavy si môžu záujemcovia objednať nové 16- a 17-palcové disky kolies z hliníkovej zliatiny s desaťlúčovým dizajnom.

Kia Soul Kia Soul

Ďalšie možnosti výberu

Zákazníkom sa otvárajú aj nové možnosti individuálneho prispôsobenia exteriéru a v ich rámci nové dizajnové balíky. „Urban Active“ zdôrazňuje charakter vozidla ako kompaktného SUV a ponúka niekoľko kozmetických úprav, ako je lesklý čierny náter predných a zadných podbehov kolies, a súprava pre karosériu s dizajnovým riešením pre predné a zadné nárazníky a bočné prahy. Dizajnový balík „Červená zóna“ zase ponúka súpravu červených prvkov pre mriežku chladiča, predné a zadné nárazníky a prahy, červenú strechu a malý červený zadný spojler.

Kia Soul

Pokiaľ  ide o interiér, ponuka textilného čalúnenia kabíny hovorí buď o jednofarebnom alebo dvojfarebnom vyhotovení (čierne, čierne a sivé, čierne a hnedé). Celkovú atmosféru kabíny vylepšujú aj nové lesklé čierne a kovové prvky a ovládacie tlačidlá. Okrem toho môžu záujemcovia uprednostniť nový dizajnový balík „Oranžová“, ktorého súčasťou je oranžovo-sivé čalúnenie, sivé prešívanie a oranžové akcenty po celej kabíne.

Mohlo by vás zaujímať: NOVÉ VOZIDLÁ KIA V PONUKE

Príťažlivosť z pohľadu nových technológií

V ponuke nájdeme najnovší informačno-zábavný systém komunikačného rozhrania medzi človekom a strojom (HMI) s farebnou dotykovou obrazovkou s uhlopriečkou 5.0, 7.0 alebo 8.0 palcov. Nové systémy HMI poskytujú ovládanie audiovizuálneho navigačného systému pomocou dotykovej obrazovky, ktoré je podobné ovládaniu v smartfónoch. K dispozícii sú so systémom Apple CarPlay™ (pre telefóny iPhone 5 a novšie) a Android Auto™ (pre telefóny Android 5.0 Lollipop a novšie) – tie umožňujú plnú integráciu inteligentných telefónov. Nové farebné systémy HMI sú vybavené aj  zadnou  parkovacou kamerou a v zadnej časti kabíny je pridaný nový konektor USB, ktorý umožňuje cestujúcim na zadných sedadlách nabíjať si mobilné telefóny počas jazdy. Sedadlo spolujazdca je vybavené funkciou elektrického nastavenia v ôsmich smeroch. Vodičom zase uľahčia jazdu nové stierače čelného skla s dažďovým senzorom a v modeloch vybavených prevodovkou 7-DCT aj nový prepínač režimu jazdy.

Kia Soul

Kia Soul prichádza aj s vyššou úrovňou bezpečnosti, o ktorú sa postaralo zavedenie systému detekcie objektov v mŕtvom uhle (BSD) s funkciou upozornenia na križujúce automobily vzadu (RCTA), ktorý je vo vozidle po prvý raz a vodičom poskytuje lepší celkový výhľad na diaľniciach i počas parkovacích manévrov pri nízkych rýchlostiach.

Záruka 7 rokov

Kia Soul 1.6 T-GDI kúpite v sieti európskych predajcov značky Kia. Každý z modelov sa štandardne predáva s jedinečnou zárukou spoločnosti 7 rokov / 150 000 km.

7-ročná záruka zvyšuje hodnotu vašeho auta. Prečo? Prečítajte si tu:

Kedy je najvýhodnejšie predať staré auto a kúpiť nové (a prečo)

Buďte akční:

  • Najlepší spôsob, ako zistiť, či si si s Kia Soul padnete do oka, je vyskúšať si ju: Rezervácia skúšobnej jazdy
  • Chcete si pozrieť, ako by vyzerala vaša Kia Soul odetá do vami vybranej farby a diskov? Využite praktický konfigurátor:  Nová Kia Soul