Nová Kia Soul bude elektrická, ale aj športová | SlovaKIAauto

Nová Kia Soul bude elektrická, ale aj športová

Na autosalóne v americkom Los Angeles premiérovo predstavili nový model Kia Soul, ktorý sa dostane do predaja až v roku 2020. Kórejská automobilka zároveň odprezentovala aj elektrickú verziu tohto vozidla.

Nová Kia Soul si zachová svoj charakteristický dizajn z predchádzajúcich generácií, bude však stáť na novej platforme a dostane o niečo oblejšie a atraktívnejšie tvary. Automobilka zároveň sľubuje množstvo inteligentných asistenčných technológií a vysokú mieru konektivity. Interiéru by mala dominovať 10,25-palcová dotyková HD obrazovka. Vodič bude môcť využiť aj 8-palcový head-up displej.

Stále aktuálne: Skladové vozidlá Kia s cenovým zvýhodnením až do 3 500 €

Kia Soul GT-Line

Bezpečnosť na prvom mieste

Dôležitým bodom zostáva bude bezpečnosť. Podľa dostupných informácií získa Kia Soul v roku 2020 najvyššie hodnotenie v oblasti bezpečnosti. Bude za to vďačiť použitiu vysokopevnej ocele, za horúca lisovaných komponentov a špeciálneho konštrukčného lepidla.

Kia Soul EV

Kia Soul nasledujúcej generácie sa bude vyrábať v dvoch variantoch. Prvým je verzia GT-Line, ktorá bude mať športovo tvarovaný exteriér, využije 18-palcové hliníkové disky a taktiež športovú koncovku výfuku. Pod kapotou tejto verzie sa má skrývať motor s výkonom 201 koní. Vyhotovenie X-line má naopak niektorými prvkami pripomínať offroad.

Akcia servisu: Využite bezplatnú zimnú kontrolu a pripravte svoje auto na chladné mesiace

Kompletne elektrická a výkonná

Soul bol vôbec prvým modelom, ktorý automobilka začala vyrábať s výlučne elektrickým pohonom. Preto v portfóliu značky opäť nechýba verzia EV, ktorá bude poháňaná 64 kWh batériou. Tá je ešte stále iba testovaná a do ostrej prevádzky príde až v nasledujúcom kalendárnom roku. Vďaka nej by mali byť pohodlne zvládnuteľné aj dlhšie cesty, pretože vďaka novému rýchlemu nabíjaciemu systému bude plne pripravená za niekoľko minút.

Pohľad pod kapotu Kia Soul EV

Kia Soul EV bude rovnako vybavená najnovšími asistenčnými technológiami a poskytne bohaté možnosti konektivity. Zároveň bude disponovať výkonom 201 koní a sľubuje aj zlepšenie jazdných vlastností. Vodiči dostanú na výber štyri jazdné módy (Eco, Comfort, Sport a Eco+). Vyberať si môžu aj z troch úrovni brzdenia.

Neprehliadnite: Ušetrite až 1 100 € pri kúpe Kia CEED a CEED SW, navyše získate aj 300 € bonus na balíky výbav