Nová Kia Sportage: Ako by vyzeralo príťažlivé SUV s nádychom kupé? - SlovaKIAauto

Nová Kia Sportage: Ako by vyzeralo príťažlivé SUV s nádychom kupé?

Kórejská automobilka sa neustále snaží zlepšovať svoj najpredávanejší model Kia Sportage. Vlani ponúkla facelift tohto vozidla a dodala mu mild-hybridný pohon. Nasledovať by mal príchod novej generácie, s ktorým Kia trochu otáľa. Web kolesa.ru sa preto pohral s možným dizajnom obľúbeného SUV.

Kia môže napodobniť prémiové značky

V rámci segmentu SUV je značka veľmi aktívna, veď okrem Sportagu ponúka veľké Sorento, mestský crossover Stonic, plne elektrické Niro a do jej portfólia v nasledujúcich mesiacoch pribudnú aj modely Seltos a XCeed. Napriek tomu stále existuje jeden karosársky variant, na ktorý by mohla Kia vsadiť.

Nazýva sa SUV kupé a je populárny medzi prémiovými značkami ako BMW, Mercedes, Porsche alebo Lamborghini. Postupne sa však dostáva aj na výrobné linky Volkswagenu, Renaultu alebo Toyoty a Kia by medzi najlepšími nemala chýbať.

Čakanie na oficiálne informácie

Kia Sportage by mohla čerpať z dizajnu Proceedu, ktorý má dlhšiu strechu postupne zvážajúcu sa ku kufru. Tento typ karosérie sa viac podobá na hatchback a v prípade vozidiel SUV trochu ničí účel, keďže zmenšuje batožinový priestor. Niektorých zákazníkov to môže odradiť, no minimálne opticky je auto atraktívnejšie.

Súčasná podoba modelu Kia Sportage

Samotná automobilka sa k možnosti vyrobiť SUV kupé nevyjadrila a dá sa očakávať, že zatiaľ sa týmto smerom ani nebude uberať. Podľa portálu Carscoops.com je však pravdepodobné, že Kia dizajnom nového Sportagu prekvapí a odkloní sa od konvenčnej línie. Ďalšia generácia by mala ponúknuť elektromotory aj zmodernizovanú palubovku.

Desaťročia úspešná Kia Sportage

Tradičné SUV figuruje na svetovom trhu od roku 1993 a je najpredávanejším modelom značky Kia. Sportage si v priebehu viac ako štvrťstoročia našiel cez 5 miliónov majiteľov a jeho popularita ani zďaleka neklesá. Aktuálne je v predaji už štvrtá generácia, ktorá premiérovo využíva aj mild-hybridný pohon, čím napĺňa posolstvo značky o postupnej elektrifikácii modelového radu. Vlani Kia Sportage prešla faceliftom, ale vzhľadom na vysoký dopyt môžeme čoskoro očakávať aj príchod novej generácie tohto SUV.