Úspešná akcia Kia GO Electric Tour pokračuje

Značka Kia sa v posledných rokoch výrazne zaviazala k dvom hlavným cieľom: byť ekologicky ohľaduplná k životnému prostrediu a postupne sa stať lídrom v oblasti elektrifikácie. Táto snaha je zreteľná v jej prístupe k vývoju vozidiel a inováciám v rôznych oblastiach.

Nedávno predstavila svoju novú vlajkovú loď, model EV9. Kia EV9 je plne elektrické SUV skonštruované pre moderný životný štýl v elektrifikovanej dobe. Je to prvé elektrické SUV značky Kia s tromi radmi sedadiel. Model EV9 sa vyznačuje priestrannosťou, odolnosťou a technickou vyspelosťou. Navyše je k dispozícii v šesť alebo sedemmiestnej konfigurácii. EV9 ponúka dojazd až 563 kilometrov a výkon 282,6 kW zabezpečuje maximálnu rýchlosť 200 km/h so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 5,3 sekundy. Je vybavená technológiou ultrarýchleho nabíjania (800 V), vďaka ktorej sa na rýchlonabíjacích staniciach nabije za 15 minút až na 239 kilometrový dojazd. 

A práve nová vlajková loď značky Kia bude hlavným lákadlom jej roadshow po Slovensku s názvom Kia GO Electric Tour „Lepšie raz vyskúšať ako stokrát vidieť“, ktorá bude prebiehať v termíne od 10. novembra až do 14. februára v 25 slovenských mestách. Hlavným dôvodom pripravovanej roadshow je ukázať verejnosti svet nových možností elektromobility a nádych budúcnosti. Najnovšie elektromobily budú putovať po celom Slovensku a nájdete ich až u troch autorizovaných predajcov súčasne.

Okrem novinky EV9 bude vo flotile putujúcich vozidiel model Kia Niro EV. Čisto elektrický crossover kombinuje skvelý dojazd na úrovni 463 km s výkonom 150 kW. Maximálna rýchlosť 167 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,8 sekundy umožní vodičom presúvať sa na kratších aj dlhších vzdialenostiach so zmyslom pre udržateľnosť.

A nebude chýbať ani najrýchlejšia Kia histórie, super výkonný model EV6 GT. Dizajn EV6 GT je v súlade s novým dizajnovým jazykom značky Kia, ktorý zdôrazňuje, že pohyb je základom ľudského rozvoja a inšpirácie. Má výkon 430 kW, teda 585 k. Dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 3,5 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 260 km/h. Vysoko výkonná a technologicky vyspelá dvojmotorová hnacia sústava modelu EV6 GT je kompletne elektrická, bola špeciálne navrhnutá tak, aby poskytovala výkonný a prvotriedny zážitok z jazdy. 

Na testovacie jazdy počas Kia GO Electric Tour sa budú môcť záujemcovia prihlásiť cez formulár na stránke kiagoelectric.sk. Tam bude zverejnený aj kalendár s rozpisom, kedy a u ktorých predajcov sa predvádzacie vozidlá nachádzajú.

Kia GO electric tour je výnimočná príležitosť vyskúšať si jazdu v najmodernejších elekromobiloch značky Kia, ktoré sú nabite najmodernejšími technológiami. A dokonca jeden šťastlivec si odvezie novú vlajkovú loď Kia, model EV9, na týždeň domov. Preto sa neváhajte zaregistrovať na testovaciu jazdu už teraz, lebo ako sa hovorí je „lepšie raz vyskúšať ako stokrát vidieť“.