Auto na leasing: mimoriadne nízka mesačná splátka a možnosť voľby

auto na leasing

Uvažujete nad možnosťou zobrať auto na leasing? Už dávno neplatí tvrdenie, že najlepšie je všetko vlastniť. Potvrdzujú to aj trendy správania zákazníkov v celej Európe, najmä v Nemecku. Okrem klasického leasingu prináša teraz Kia nový, moderný spôsobom lízingového financovania auta.

Pri jeho kúpe auta nie je z finančného hľadiska vždy najlepšia spôsobom cash celej ceny vozidla. Je však pravda, že pri takejto kúpe je možné v niektorých prípadoch žiadať o istú cenovú úľavu podľa možnosti predajcu a dôležité je, že zaplatíte cenu, za akú sa predáva, a ani o cent navyše. Poďme pekne poporiadku:

Tip: Pozrite si výšku mesačných lízingových splátok pre jednotlivé modely Kia. V cene je aj povinné zákonné a havarijné poistenie

Ak máte záujem o novú Kia Ceed 2018 za akciovú cenu, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo, potom je tu pre vás akcia VÝKUPNÝ BONUS.

K dispozícii sú štyri základné možnosti:

 1. Úver je jedinou alternatívou pre tých, ktorí nie sú podnikatelia ani živnostníci – musia však rátať s navýšením podľa finančnej spoločnosti, ktorú si zvolia. V tomto prípade je dôležité porovnať výšku úroku, dĺžku splácania a výšku mesačných splátok. Po sčítaní všetkých položiek zistíte, o koľko viac ste za auto museli zaplatiť. Nič však nie je zadarmo a aj keď máte financovanie bez navýšenia, znamená to, že predajcovi zaplatíte iba skutočnú cenu vozidla, všetko ostatné inkasuje finančná inštitúcia.
 2. Úver sa však oplatí vo všeobecnosti tým, ktorí podnikajú ale sú platcami DPH a môžu si ju odrátať pri najbližšom daňovom priznaní bez toho, aby čakali na ročné odpisy.
 3. Finančný leasing sa oplatí tým podnikateľom, ktorí nie sú platcami DPH.
 4. Operatívny leasing je v poslednom čase pre podnikateľov a fyzické osoby najčastejšia forma platby. Vozidlo síce nie je vaším majetkom a po skončení leasingu ho je možné odkúpiť, ale nie je to podmienkou. Platíte vlastne iba prenájom vozidla a o nič iné sa nestaráte. Po skončení tejto formy leasingu si môžete otvoriť novú alebo vozidlo odkúpiť.

Veľký výpredaj skladových vozidiel ušetríte od 1.560 – 5.000 EUR: Skladové vozidlá AKCIA


auto na leasingTu však odporúčame dohodnúť si cenu odkúpenia už pri uzatváraní zmluvy. Finančná spoločnosť môže v takomto prípade zohľadniť skutočnosť, že sa oň budete aj príkladne starať a po skončení zmluvného vzťahu bude v dobrej kondícii. Spoločnosť potom nemusí riešiť odpredaj. Je možné žiadať istú zľavu na výške splátky. Už sa to podarilo viacerým.

Preto je potrebné dobre si premyslieť formu financovania, zvážiť svoje finančné možnosti a najmä vybrať predajcu, ktorý ponúka najvýhodnejšie podmienky.

Auto na leasing po novom a inak: Kia Select

Kvôli záujmu o nové formy leasingu ponúka Kia formu financovania kúpy auta s názvom KIA Select.

Je to financovanie, ktoré zákazníkom ponúka možnosť voľby a prispôsobí sa aktuálnej životnej situácii.

Je to absolútne nový produkt financovania vozidiel KIA. Ponúka finančný leasing s mesačnou periodicitou splácania po dobu 3 rokov a s poslednou navýšenou splátkou. Každé tri roky má zákazník možnosť voľby:

 • ponechať si svoje súčasné vozidlo Kia
 • vymeniť súčasné vozidlo Kia za nové vozidlo Kia
 • jednoducho vrátiť súčasné vozidlo Kia leasingovej spoločnosti (platí len v prípade spotrebiteľa).

Odporúčame: Máte záujem o kúpu niektorého modelu Kia? Požiadajte o cenovú ponuku

Táto forma poskytuje zákazníkovi viacero nových výhod, ktoré inde nenájde:

 • financovanie, ktoré garantuje zostatkovú hodnotu vozidla
 • mimoriadne nízka mesačná splátka
 • možnosť voľby pred splatnosťou poslednej navýšenej splátky
 • pravidelná obmena vozidla v kratšom časovom horizonte
 • chráni Vás pred neočakávanými prepadmi cien na trhu s jazdenými vozidlami

SlovaKia auto ponúka celý rad bonusov a zliav na nové, predvádzacie i jazdené autá.


Ak sa rozhodnete pre takúto formu financovania stačí naozaj málo. Na začiatku je potrebné zvoliť:

   • výšku akontácie (20%-40%)
   • maximálny ročný nájazd (10.000 KM – 30.000 KM)
   • doba splácania je 36 mesiacov
   • posledná navýšená splátka = garantovaná zostatková hodnota leasingovou spoločnosťou

Potom získate ďalšie výhody:

 • uzatvorením zmluvy o financovaní a uhradením zvolenej akontácie sa zákazník stáva držiteľom vozidla a užíva ho počas celej doby financovania
 • za užívanie vozidla sa platí mimoriadne nízka mesačnú splátku
 • povinné splátkové obdobie končí uhradením 35 splátky
 • po uhradení 35. splátky existuje ďalšia možnosť voľby:
  • doplatiť cenu vozidla
  • doplatiť poslednú navýšenú splátku = stávate sa majiteľom resp. rozložiť poslednú navýšenú splátku na ďalšie obdobie
  • vrátiť vozidlo leasingovej spoločnosti bez doplatku (platí len v prípade spotrebiteľa)
  • zaobstarať si nové vozidlo

Samotný dovozca ponúka rôzne sezónne zľavy a financovanie na štvrtinky či pätiny. V takomto prípade máte však iba obmedzenú možnosť výberu financovania vami vybranou finančnou inštitúciou.

Neváhajte: Ponúkame viaceré zaujímavé akcie na vybrané modely Kia

Dovozca má na tieto služby vybraných finančných partnerov. Ak ste sa už rozhodli pre kúpu auta, predajca SlovaKia Auto vám ponúka špeciálne výhodné financovanie bez navýšenia a vybaví všetky administratívne záležitosti okamžite a na mieste spolu s poistením, evidovaním vozidla na dopravnom inšpektoráte. Stačí prísť, vybrať si vozidlo uzavrieť najvýhodnejšiu formu financovanie a zakrátko odídete s novým autom. Čas je predsa tiež veličina, ktorá sa dá vyjadriť finančne.

Ak sa rozhodnete pre auto na leasing ale najprv sa potrebujete zbaviť vášho starého autá, SlovaKia Auto ponúka možnosť výhodného odkúpenia vášho vozidla. Viac v článku:

DÁ SA PREDAŤ AUTO ZA JEDEN DEŇ TAK, ABY TO BOLO VÝHODNE?