Kia CEED sa dočká ďalších karosárskych variantov

Juhokórejská automobilka spustila koncom júna predaj tretej generácie modelu Kia CEED . Tradičný hatchback čoskoro doplní kombi CEED SW, ale to nebude všetko. V závere tohto kalendárneho roka by mal zažiť svetovú premiéru shooting brake Kia Proceed a neskôr údajne pribudne aj štvrtý karosársky variant.

Zákazníci boli doteraz zvyknutí na klasiku v podaní hatchbacku CEED a jeho predĺženej verzie s označením SW. Kia však v rámci modelovej ofenzívy predvedie aj ďalšie kúsky. Rada by čo najskôr predstavila nové vozidlo vychádzajúce z minuloročného konceptu Kia Proceed. Malo by ísť o tzv. shooting brake, teda typ karosérie so zrezanou zadnou časťou.

Akciová ponuka na novú generáciu Kia CEED : Využite uvádzací aj výkupný bonus a získajte zľavu až 1 100 €

Kia

Minimum známych informácií

Potvrdzujú to aj špionážne fotografie, ktoré zachytili Proceed v základnej verzii aj vo vrcholovom vyhotovení GT. Automobilka zatiaľ mlčí ohľadom presných parametrov tohto modelu, no podľa neoficiálnych informácií by sa pod kapotou mali objaviť vznetové a zážihové motory z klasického hatchbacku Kia CEED . Chýbať nebude základný benzínový agregát 1,4 MPI s výkonmi 74, 88 alebo 103 kW.

Kia Proceed koncept

Koncept Kia Proceed 

Verzia GT by mala ponúknuť o niečo športovejšie parametre, čo potvrdzuje aj strih karosérie, nižšia svetlá výška a nasadenie kolies z ľahkých zliatin. Očakáva sa, že auto poženie preplňovaný motor s objemom 1,6 litra, ktorý bude vyladený na výkon 200 koní. Označenie GT však nemá znamenať výlučné športové vozidlo ako je to pri modeloch N od Hyundai.

Mimoriadne zľavy: Kúpte si Kiu Ceed v rámci akcie na registrované skladové vozidlá a ušetrite až 2 600 €

Čo ešte pribudne?

Automobilka Kia už pred príchodom nového CEED avizovala, že predstaví štyri rôzne karosárske varianty. Prvým je tradičný hatchback, druhým kombi, tretím shooting brake vychádzajúci z konceptu Proceed, no štvrtý do partie zatiaľ absentuje.

Koncept Kia Proceed

Juhokórejská značka už dávnejšie prezradila, že neponúkne kupé ani fastback po vzore Hyundai i30, vylúčený je takisto kabriolet a podľa najnovších informácií sa nedočkáme ani modelu s prvkami crossoveru. Zatiaľ čo budúcnosť štvrtého karosárskeho variantu je otvorená, ten tretí by sa mal dočkať celosvetovej premiéry ešte na jeseň tohto roka. S najväčšou pravdepodobne sa tak stane na parížskom autosalóne.

Tip: Populárna Kia Sportage momentálne so zľavou 1 900 € na všetky stupne výbavy