Najnovšia Kia Ceed prvýkrát uzrela svetlo sveta

Juhokórejský výrobca automobilov predstavil v Mníchove tretiu generáciu svojho najpredávanejšieho modelu Kia Ceed. Je to kompaktné vozidlo podobne ako jeho predchodcovia a do predajní sa dostane v lete tohto roka.

Nová Kia Ceed je čisto európsky model navrhnutý v dizajnérskom centre vo Frankfurte. Predný nárazník i kapota majú ostrejšie tvary, výraznejšie rezané sú aj nové reflektory. Prikrčenej prednej časti stále dominuje čelná maska v tvare tigrieho nosa. Lesklá krabička umiestnená pod držiakom tesne nad nárazníkom prezrádza použitie adaptívneho tempomatu. Na prednej časti sa nešetrilo tmavo lakovanými dielcami, obklopujú napríklad aj výrazný prieduch, v ktorom sú umiestnené hmlové svetlá.

Kia-Ceed spredu

Najväčšou zmenou prešla zadná časť vozidla. Koncové svetlá zdobia diódové trubice a pôsobia veľmi štýlovo. Veko batožinového priestoru má jednoduché tvary, v kontraste s ním vyniká ostro rezaný zadný nárazník s integrovanými reflexnými prvkami. Načierno lakovaný “difúzor” sa na športovosť nehrá, čo oceňujeme.

Radíme: Súčasný model Kia Ceed je v predaji od 11 690 € alebo na splátky od 230 € mesačne. Navyše k nemu získate zimné pneumatiky zadarmo. Pri tejto cene získavate ZĽAVU až 1 800 €. Pri skladových vozidlách je to zľava až 2450 €

Kia

Fejkom nie je ani ozdobná koncovka výfukového potrubia. Na prvý pohľad si snáď každý všimne úplne iné reflektory. Sú oveľa výraznejšie a za príplatok ich môžete mať aj vo vyhotovení full LED, čo doteraz nebolo možné okrem verzie GT. LED osvetlenie pribudlo aj v koncových svetlách.

Kia Ceed prináša nové technológie

Doterajší systém sledovania pohybu v jazdnom pruhu bol prepracovaný na nový level. Tento by mal byť schopný sledovať situáciu v iných jazdných pruhoch a na základe vlastných výpočtov nájsť vhodný priestor na bezpečný presun v rámci kolóny vozidiel. Bez zásahu vodiča dokáže Kia Ceed zrýchliť, brzdiť i meniť smer jazdy.

Tip: Požiadajte o cenovú ponuku na ľubovoľný model značky Kia a my vám rýchlo odpovieme

Na diaľnici budete dokonca môcť volant pustiť na niekoľko sekúnd – Kia má byť schopná čítania dopravného značenia, na základe čoho adekvátne prispôsobí jazdný štýl podmienkam. Asistent bude fungovať od rýchlosti 0 do 130 km/h.

Kia-Ceed zozadu

Za príplatok bude dostupný adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go, systém monitorovania mŕtveho uhla, upozornenie na križujúce vozidlá pri cúvaní, inteligentný parkovací asistent a funkcia rozpoznávania chodcov s haptickými výstrahami na volante v rámci systému varovania pred čelnou zrážkou. Okrem toho šoférovi pomôže systém riadenia stability vozidla (VSM).

Krajší interiér

Výrobca vsadil na vyššiu ergonómiu interiéru. Palubná doska je rozdelená na hornú časť určenú pre informačno-zábavný systém s „plávajúcou“ dotykovou obrazovkou a spodnú časť s ovládacími prvkami audiosystému, kúrenia a vetrania. Usporiadanie stredovej konzoly je zamerané na vodiča a mierne natočené smerom k jeho sedadlu. Vodič má tak lepší prístup k ovládačom počas jazdy.

Interiér sa vyznačuje vyšším zastúpením sofistikovaných materiálov príjemných na dotyk, čím jemne zvýrazňuje kultivovanú a luxusnú atmosféru kabíny. Povrchy sú z kovu alebo matného chrómu, pričom zákazníci si môžu vybrať z množstva látok či čalúnenia zo syntetickej alebo pravej kože. Potiahnutý kožou môže byť aj volant a radiaca páka. K dispozícii je aj bezdrôtové nabíjanie telefónu, vyhrievané a vetrané predné sedadlá a vyhrievané zadné sedadlá.

Motorové prekvapenie

Nová Kia Ceed bude poháňaná širokým výberom pohonných jednotiek spĺňajúcich najrôznejšie potreby zákazníkov. Zážihové agregáty zahŕňajú aktualizovanú verziu obľúbeného 1,0-litrového motora T-GDi s výkonom 120 koní, ako aj novú 1,4-litrovú pohonnú jednotku T-GDi.

Kia Ceed interier

Namiesto staršieho 1,6-litrového motora GDI prináša Kia nový 1,4-litrový motor T-GDi „Kappa“ s výkonom 140 koní. Čerešničkou na torte bude úplne nový dieselový motor CRDi so systémom priameho vstrekovania common-rail s objemom 1,6 litra, ktorý bude dostupný vo verziách s výkonom 115 a 136 koní.

Neváhajte: Stále platia výhodné akcie na viaceré modely z dielne automobilky Kia