Kia Optima prešla faceliftom a  dostala nové motory

kia optima titulka

Juhokórejská automobilka je spokojná s vývojom predajnosti modelu Kia Optima na európskom trhu. Zatiaľ čo pred dvoma rokmi si našlo nových majiteľov 9 600 vozidiel, vlani vzrástol počet zakúpených kusov na 16 800. Reakciou výrobcu je preto facelift vo variantoch kombi aj sedan.

Zmodernizovaná Kia Optima sa prvýkrát objaví na verejnosti v rámci tradičného ženevského autosalónu. Pre zvedavých návštevníkov budú pripravené drobné zmeny v interiéri aj exteriéri, ale najmä nové motory.

Tajomstvo ukryté pod kapotou

Automobilka sa rozhodla nahradiť aktuálny agregát 1,7 CRDi za iný dieslový motor 1,6 CRDi s priamym vstrekovaním common-rail, ktorý má výkon 100 kW a spĺňa emisné normy Euro 6d. Ďalšou motorovou novinkou je 1,6 T-GDI s výkonom 132 kW.

kia optima zozadu

Kia vďaka tomu vytvorila medzičlánok dvojlitrových pohonných jednotiek 2,0 CVVL (120 kW) a 2,0 T-GDI. Druhý spomínaný motor je výhradne spájaný s automatickou prevodovkou a najvyšším prevedením GT.

AKCIOVÁ PONUKA: Máte záujem o tretiu generáciu Kia Ceed, chcete využiť uvádzacie bonusy, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo? Kúpime ho od vás a navyše prvých 50 z vás získa k cene aj špeciálny výkupný BONUS 500 €.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie. Zároveň si vytlačte poukaz na získanie výkupného bonusu tu:

Kia ceed 2018 cena

500 € Kia Ceed 2018 voucher

KIA CEED 2018

Nová Kia Ceed je už k dispozícii u nás na Panónskej ceste 30 v Petržalke a môžete si vyskúšať, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní 🙂

Kia

Vodiči budú mať na výber prepracovaný ovládač jazdných režimov, v ktorom sú k dispozícii možnosti Eco, Comfort, Sport a Smart. Vďaka tomu si môžete zvoliť, či chcete väčšiu akceleráciu alebo radšej šetrenie paliva. Samotné auto však podľa vašej jazdy usúdi, ktorý režim sa vám bude hodiť najviac.

Tip: Kia Optima je momentálne dostupná v štyroch rôznych verziách. Najlacnejšiu môžete mať už od 432 eur mesačne

Vynovená Kia Optima

Charakteristickou črtou modelov Kia zostáva maska v podobe tigrieho nosa, ktorá má ale lesklejší povrch. Prepracované boli oba nárazníky a vylepšení sa dočkali zadné LED svetlomety aj hmlovky. Kia Optima bude zároveň veľmi prispôsobiteľná, pretože na ňu môžete obuť pneumatiky s veľkosťou od 16 do 18 palcov.

kia optima interier

Vo vnútri auta je facelift viditeľný iba vďaka inému volantu a širokej škále dostupných materiálov a farieb. Zaujímavosťou je možnosť osvetlenia palubnej dosky až šiestimi rôznymi farbami. Nezabudlo sa ani na bezpečnosť, ktorú budú mať na starosti vyspelé technológie. Automobilka dáva do pozornosti asistenta, ktorý dohliada na únavu vodiča. Práve tá je časťou príčinou smrteľných nehôd podľa prieskumov z dielne Kia.

Ak máte záujem o vylepšenú Kia Optima, nebude čakať až tak dlho. Výrobca uvádza, že najnovší model pôjde do predaja už v treťom štvrťroku tohto roku, pričom sa na neho bude tradične vzťahovať sedemročná záruka.

Odporúčame: Využite výhodnú akciu na Kiu Ceed, vďaka ktorej môžete ušetriť až 2 450 € a zároveň dostanete zimné pneumatiky zdarma