KIA Stinger – auto roka 2017 na Slovensku

Kia Stinger

Kia Stinger už na prvý pohľad vzbudzuje záujem a pozornosť. Oveľa viac ako vzhľad exteriéru či pohodlie interiéru je sila, ktorú ponúka pod kapotou.

Keď juhokórejská automobilka KIA predstavila v roku 2011 koncept vozidla GT, málokto veril, že sa niekedy dostane aj do sériovej výroby. KIA však nezaváhala a na trh priniesla v ére boomu vozidiel SUV nádherný športový sedan s karosériou fastback. 

Tip pre vás: Kia Stinger už od 742€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Celosvetovú premiéru auto zažilo ešte v roku 2014 a o jeho úspech sa automobilka nemusí obávať. Na slovenský automobilový trh prišlo s dokonalým zázemím – jedinečným servisom zdarma na sedem rokov alebo 100 000 kilometrov. Navyše, od svojich konkurentov, ktorých na súčasnom trhu nie je až tak veľa, prichádza aj s pomerne zaujímavou cenou – od 40 0900 eur.

Tip: Okrem klasického leasingu prináša teraz Kia nový, moderný spôsob lízingového financovania auta, ktorý ponúka mimoriadne nízke splátky.

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži. 

 Kia alebo: 0911 524 015

 

Kia Stinger

Kia Stinger prináša vášeň a výnimočnosť

Ide o výkonný športový sedan, ktorý sme mali možnosť vyskúšať medzi prvými. Jazdné vlastnosti a výnimočnosť z neho urobili aj jedného z vážnych kandidátov na titul Auto roka v Slovenskej republike za rok 2017. Tvorcovia auta sa sústredili na túžbu vodiča splniť si svoju vášeň a sen – jazdiť v krásnom, športovom a jedinečnom aute. Nie je vždy dôležité dôjsť do cieľa ako prvý, často je oveľa dôležitejšie uspokojiť túžbu po výnimočnosti.

Tip: Je tu pre vás jedinečná ponuka na už vyrobené modely Kia so zľavami až do výšky 5000 € a s unikátnou 7-ročnou zárukou. Na vybrané modely získate navyše aj zimné pneumatiky zadarmo. POZRIEŤ VOZIDLÁ V AKCII

Pre európskych vodičov je model blízky aj tým, že vznikal v dizajnérskom centre automobilky v nemeckom Frankfurte nad Mohanom, kde sa podarilo zakomponovať všetky prvky, ktoré preferujú európski vodiči.

Kia Stinger pôsobí mohutne a sebaisto, k čomu prispieva elegantný predok, štíhle boky, ako aj výrazné oblúky zadných kolies. Jeho charakter na ceste prednostne definujú proporcie podriadené pohonu zadných kolies – dlhá kapota a krátky predný previs 830 mm, predĺžený rázvor (2 905 mm), ktorý vytvára priestrannú kabínu, a k tomu dlhý zadný previs (1 095 mm) so statnými, širokými bokmi.

Kia Stinger

Aj tu automobilka vsadila na väčší výber pohonných jednotiek, než akou disponuje konkurencia. Očakáva, že najväčší záujem bude o vozidlo poháňané 2,2-litrovým turbodieselovým agregátom, ktorý dokáže vyvinúť výkon 200 koní s maximálnou rýchlosťou 225 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 7,7 sekundy. Okrem toho je v ponuke aj preplňovaný dvojlitrový štvorvalec Theta s výkonom 255 koní. No a napokon – lahôdka v podobe šesťvalca V6 s objemom 3,3 litra a dvojitým preplňovaním s výkonom 370 koní.